
Fotó: Agerpres
2009. augusztus 03., 09:452009. augusztus 03., 09:45
Még mindig nem lehet tudni, hol tartják meg Madonna augusztus 22-re tervezett magyarországi koncertjét. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) aggályai nyomán ugyanis a Puskás Ferenc Stadion is egyre kevésbé valószínű, hogy befogadhatja az eseményt, a szervezők pedig úgy látják, aligha akad Magyarországon ennél alkalmasabb helyszín a popsztár fellépésére. Amint arról lapunkban is beszámoltunk, az elmúlt napokban a Live Nation koncertszervező cég és az MLSZ egyre keményedő kommunikációs harcot vívott egymással: miközben a Madonna-koncert szervezői sajtóközleményben tudatták, hogy most már biztos, hogy a Puskás-stadionban lép fel a popcsillag, az MLSZ azonnal cáfolt.
A helyzet megoldása érdekében az előzetes bejelentések szerint a héten tárgyalóasztalhoz ülnek a labdarúgó- szövetség és a Live Nation képviselői. Az index.hu portál úgy tudja, Tim Dowdall, a Live Nation területi alelnöke tárgyalási lehetőséget kért Kisteleki Istvántól, az MLSZ elnökétől, amelyre a héten kerül sor. Vagyis – teszi hozzá a koncert esélyeit latolgató írásában a portál újságírója – különös módon a Madonna-koncert helyszíne az MLSZ-től függ, pedig a Puskás-stadion üzemeltetője nem a labdarúgó- szövetség, hanem a Nemzeti Utánpótlás-nevelési és Sportszolgáltató Intézet, becenevén NUSI. Az intézet azonban már szerdán közölte, hogy nem dönt saját létesítménye kiadásáról, csak ha egy másik rendszeres bérlő, az MLSZ is áldását adja az üzletre.
A hivatalos indoklás szerint azért, mert a NUSI alapító okirata szerint elsődleges feladata a magyar sportélet támogatása, vagyis csak akkor lehet koncertet tartani a Puskás-stadionban, ha az nem veszélyezteti a magyar válogatott szeptember 5-i vb-selejtező mérkőzését. Felmerült emellett, hogy már akár augusztus 26-án BL-selejtezőt játszhat a Debrecen a Puskás-stadionban, de a Live Nation rögtön igyekezett cáfolni ezt, mondván a NUSI közlése szerint, a Madonna-koncert után négy nappal nem rendeznek meccset a stadionban. Pedig a Debrecen jó eséllyel továbbjuthat, és akkor már csak a sorsoláson múlik, hogy augusztus 18-án vagy 26-án játszik-e a Debrecen, és az biztos, hogy a rengeteg érdeklődő Magyarországon csak a Puskás-stadionba fér be.
Az MLSZ egyébként csütörtökön jelezte, hogy a tárgyalások nem vezettek eredményre, Kisteleki István, a labdarúgó-szövetség elnöke ezért határozottan elzárkózik Madonnától és az ő koncertjétől. A hivatalos indoklás szerint azért, mert a stadionban tartott nagy koncertek után eddig mindig baj volt a gyeppel, például Robbie Williams 2006. július 20-i fellépése után az augusztus 22-i, Olaszország elleni barátságos meccsen a vendégek szörnyűnek minősítették a pálya talaját, egy évvel később a Rolling Stones július 20-i koncertje után másfél hónappal a szeptember 2-i, norvégok elleni Eb-selejtezőt pedig már meg sem lehetett rendezni a Puskás Ferenc Stadionban.
A sok hivatalos közlemény azonban nem nagyon mond semmit az érintett felek motivációiról. Az index szerint nem teljesen érthető például, hogy miért muszáj a Puskás-stadionban rendezni a koncertet, ha egyszer már megállapodtak a Kincsem Parkkal, és egyébként is az MLSZ miért ennyire elutasító, amikor a létesítmény üzemeltetője, a NUSI elvileg jelezte, hogy a szeptember 5-i meccsig a pálya alkalmas lesz a vb-selejtező lejátszására, ráadásul az intézmény és a Live Nation ezt akár szerződésbe is hajlandó lett volna foglalni.
Az index információi szerint azonban az MLSZ az elutasítással és a kemény sajtóüzengetéssel azt akarja elérni, hogy a Live Nation vállalja, kicseréli a stadion teljes gyepszőnyegét. A tárgyalások azért akadtak el, mert a koncertszervező mindössze annyit vállalt, hogy a színpad helyén és környékén kicserél 1800 négyzetméter füvet, illetve helyreállítja a fennmaradó 6200 négyzetméternyi gyepet. Ez azonban nem felelt meg az MLSZ-nek, Serényi Péter szóvivő szerint azért, mert senki nem tudja megmondani, hogy milyen állapotban lesz a gyepszőnyeg a koncert után.
A valóságban azonban a Puskás-stadion gyepszőnyegét több mint húsz éve nem cserélték ki teljesen, ráadásul erre szakértők szerint nem is lenne szükség, hiszen a pálya nagy részét lefednék, így a füvet teljesen nem taposnák le a Madonna-rajongók. A Live Nation az osztrák Richter Rasen céget bízná meg a gyepszőnyeg felújításával, ez a cég újította fel például a Real Madrid, a Juventus és a Chelsea pályáját is, a legtöbb esetben a teljes gyepszőnyeg kicserélése nélkül. Európa nagy futballstadionjaiban ugyanis rendszeresen rendeznek koncerteket, és a gyepszőnyeg teljes kicserélése általában fel sem merült.
A Live Nationnek a hivatalos indoklás szerint azért annyira fontos a Puskás-stadion, hogy még a területi alelnököt is bevetik, mert az eredeti helyszín, a Kincsem Park állítólag a nyár végi viharok ellen kevésbé védett, mint a stadion, másrészt állítólag a Madonna-rajongók inkább az ülőhelyeket keresik, a lóversenypályán abból pedig nagyon kevés van. Emellett persze fontos megjegyezni, hogy a legutolsó hivatalos adatok szerint 18 ezer jegyet adtak el mindössze, de egyes piaci pletykák szerint a nagyszámú külföldi rajongók miatt már 35 ezer eladott jegynél tart a Live Nation. Vagyis alulbecsülték az érdeklődést.
A viták közepette pedig a Madonna-rajongók egyre jobban aggódnak a koncert miatt, hiszen a szervező cég július 31-ről bizonytalan időre elhalasztotta az ülőhelyek kiosztását. A helyzetre jellemző, hogy a www.madonnalounge.eu oldalon már több egymástól független petícióban is tiltakoznak a rajongók mindenki ellen, de Madonna mellett.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.