
Fotó: Bocuse d'Or
Magabiztos versenyzéssel biztosította helyét a kézdivásárhelyi Veres István által vezetett magyar csapat a Bocuse d’Or nemzetközi szakácsverseny jövő évben rendezendő lyoni döntőjében. A magyarok a 9. helyen végeztek a Tallinnban rendezett kontinensdöntőn.
2020. október 16., 22:082020. október 16., 22:08
2020. október 16., 22:152020. október 16., 22:15
A Bocuse d’Or európai válogatója csütörtökön és pénteken zajlott az észtországi Tallinnban. Veres István és a magyar csapat rendkívül erős mezőnyben a biztos továbbjutó 9. helyen végzett – közölte szerkesztőségünkkel a Magyar Bocuse d'Or Akadémia. A nemzetközi szakácsversenyt a nagyközönség bevonása nélkül, az időpontokat kétszer is elhalasztva rendeztek meg. A magyar csapat a tavaszi megszorítások előtt már gőzerővel készült a hústémával, azonban a karanténhelyzet beálltával felfüggesztette a felkészülést három hónapra.
Ezt a fogást tálra kell elkészíteni, a tányéron tálalt fogás kötelező alapanyaga pedig a Dél-Észtországban tenyésztett afrikai harcsa. A haltéma kötelező alapanyaga is a várthoz képest két hónappal később derült ki, június elejétől azonban a csapat visszatérhetett a Hungexpo területén található Bocuse d’Or versenykonyhába, és folytatódott a felkészülés, ekkor már a haltémával is, melynek fő alkotóeleme az afrikai harcsa lett. A kézdivásárhelyi származású Veres István séf, Molnár Bence commis (segítő) és Volenter István coach minden héten hat napot készült a versenyre.
A magyar csapat elnöke ezúttal minden idők legsikeresebb magyar versenyzője, Széll Tamás, a 2016-os Bocuse d'Or Europe győztese, a 2017-es lyoni világdöntő 4. helyezettje volt, aki ebből kifolyólag a kóstolózsűriben is helyet kapott, hogy képviselje Magyarországot. „Veres Istvánék versenyzése közben minden a tervek szerint alakult, magabiztosan, fantasztikus csapatmunkában dolgoztak. A zsűri összefoglalója szerint elképesztő magas színvonalú volt a mezőny, és megint kiderült: a skandinávokat nagyon nehéz letaszítani a Bocuse trónról” – közölte a Magyar Bocuse d'Or Akadémia.
Fotó: Bocuse d'Or
A Bocuse d’Or versenyen a csapatoknak a szokott módon két ételt kellett elkészíteniük 5 óra 35 perc alatt. A hústéma a fürjre, a haltéma az afrikai harcsára épült. A rendkívüli helyzetre való tekintettel négy csapat is visszamondta a szereplést, mert helyzetük nem tette lehetővé a lehető legkomolyabb felkészülést. Így pénteken 16 csapat közül tíz jutott tovább a lyoni döntőbe. A világdöntő időpontja is változott, hiszen az eseménynek otthont adó SIRHA Budapest nemzetközi élelmiszeripari és HoReCa szakkiállítás is a szokásos január végi időpont helyett május végén, június elején kerül majd megrendezésre.
Helyezések: 1. Norvégia, 2. Dánia, 3. Svédország. A legjobb commis: Finnország; a haltányérnak járó különdíj: Izland, a legjobb hústálnak járó különdíj: Franciaország.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!