
Esőben-szélben. A tavalyi Vibe Fesztivált a rossz időjárás ellenére is nagy érdeklődés övezte
Fotó: Bethlendi Tamás
A Maros-parton és a margittai strandon is színes koncertfelhozatallal várják idén a bulizni vágyókat: a Vibe Fesztivál és a Szabadság Feszt szervezői időpontokat, előadókat, bérletárakat jelentettek be.
2019. február 02., 10:542019. február 02., 10:54
„A legjobb magyarországi előadók, erdélyi zenekarok és lemezlovasok versenye, valamint izgalmas nyári egyetem várja a harmadik Vibe Fesztivál résztvevőit” – harangozta be az eseményt Rés-Konrád Gergely fesztiváligazgató.
A július 4–7. között Marosvásárhelyen szervezendő diáktalálkozón első alkalommal lép fel a USNK, a Punnany Massif, a Halott Pénz, a Kowalsky meg a Vega, a Follow the Flow, Horváth Tamás és Krúbi. Újra a Maros-partra érkezik a Wellhello, Fluor Tomiék lassan bérletet váltanak a fesztiválra, de ByeAlex és a Slepp, az Intim Torna Illegál és a Kistehén is követi őket a visszatérők sorában.
Ismét erős lesz a hiphopvonal: Saiid az Akkezdet Phiai felbomlása után egyedül jön a Vibe-ra, és színpadra lép NB és a közönségkedvenc Bëlga is. Az eddigi line-up egyik színfoltja a kortárs magyarországi zeneipar egyik legjobb bandája, az indie folkot és alternatív rockot játszó Fran Palermo. A lista távolról sem teljes, hátravannak még a nemzetközi lemezlovasok, illetve magyarországi és erdélyi DJ-ket, zenekarokat is bejelentenek majd a szervezők.
Idén február 17-ig tart a regisztráció. Ezután a zsűri kiválasztja a legjobbakat, majd a Vibe Instagram-oldalán a rajongók szavazhatnak a kedvenceikre.
A Vibe-koli izgalmas témával, a generációk közötti különbségekkel jelentkezik. Színes a felhozatal a jegyek terén is: február 16-ig a Yellow bérletek ára 149 lej, ezután 179 lejbe kerül a Blue bérlet, majd ezt követi 209 lej értékben a Magenta bérlet. A fesztiválon 250 lejért lehet négynapos belépőt váltani. A szervezők ugyanakkor 399 lejért értékesítik a VIP-jegyeket.
A margittai Szabadság Feszt szervezői is több újdonságot közöltek a könnyűzenei rendezvényről, amelyet augusztus 29. és szeptember 1. között tartanak a bihari város strandján. Boda Gergely Zoltán, a szervező Vidéki Ifjúsági Szövetség elnöke elmondta,
ez nagy lépés a margittai programsorozat történetében, hiszen nagyon kevés, határon túli fesztivál léphet be ebbe a szövetségbe. A főszervező a programról annyit már elárult, hogy olyan együttesek is fellépnek majd, amelyek még nem jártak Bihar megyében, de lesznek visszatérő vendégek is. Egy-két héten belül elárulják az első neveket, és megkezdődik a bérletértékesítés.
Demián Zsolt társszervező kifejtette, Sterbinszky Magyarország egyik legismertebb lemezlovasa, a Szabadság Feszt egyik visszatérő, közkedvelt vendége, aki a tavalyi fesztivál után felajánlotta, hogy a legismertebb DJ-ket ő maga keresi fel, és rakja össze az elektronikus zenei blokkokat, amelyekre rendszerint a nagyszínpadi élő koncertek után kerül sor. A csütörtöki sajtótájékoztatón arról is beszámoltak, hogy
amely annak is köszönhető, hogy neves fellépőket hívtak el a fesztiválra, egyedi arculatot adtak a rendezvénynek, és vonzó nappali programokat szerveztek. Boda Gergely Zoltán szerint bővült a célközönség, mivel a Székelyföldről, Közép-Erdélyből és a Partium valamennyi részéből, illetve a Bánságból is érkeztek fesztiválozók, ehhez adódik még a több száz magyarországi látogató. A múlt évi kiadást kibővítették a nulladik nappal, amelynek a néptánc és a hagyományos népzene volt a középpontjában, este pedig nótaesten lehetett szórakozni.
Lendület a víz tükrében. A múlt évi Szabadság Feszt nulladik napján a margittai strandon léphettek fel a néptánc-csoportok
Fotó: Tomi Borza
A főszervező azt is elmondta, hogy a 2018-as fesztivál költségvetése megközelítőleg 70 ezer euró volt, ami egy civil szervezet számára óriási kihívás.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!