
Újra színpadon. A Nagybányai Magyar Napok keretében a gyergyószentmiklósi No Sugar is fellép
Fotó: No Sugar
Számos képzőművészeti, zenés, színházi és irodalmi programmal várják az érdeklődőket a 15. Főtér Fesztiválon. A jövő héten zajló Nagybányai Magyar Napokat új helyszínen szervezik erdélyi meghívottakkal.
2020. szeptember 05., 09:372020. szeptember 05., 09:37
Az idei Főtér Fesztivál alappillérei a párbeszéd, a kapcsolat és az együttlét. Mindezek úgy lesznek jelen a jövő héten szervezendő Nagybányai Magyar Napokon, hogy igazodnak a világjárvány okozta helyzethez: kevesebb, de annál tartalmasabb programsorozat, a hagyományos kézműves vásár helyett online vásár lesz, és külföldi előadók helyett csak erdélyi fellépők színesítik a fesztivált – közölték hétfőn a szervezők.
A 2020-as Nagybányai Magyar Napokat a hivatalos Facebook- és weboldalon is élőben közvetítik. Ugyanakkor a szervezők arra kérnek minden résztvevőt, hogy a különböző programpontokon a kezdési idő előtt legyenek jelen, a torlódás elkerülése és az előzetes regisztráció miatt.
kedden Márai-est lesz a szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának jóvoltából, valamint levetítik az Apró mesék című filmet Molnár Levente nagybányai születésű színművész főszereplésével.
Szerdán a nagybányai római katolikus Szentháromság-plébánia 300. jubileumi éve alkalmából emléktáblát avatnak, illetve megemlékeznek Mezei Józsefről, a Szentháromság-plébánia oltárképének festőjéről is.
Csütörtökön kiállítások nyílnak meg az István Szálló művészeti központjában: Szántó Andreász, Benedek Levente, Fazakas Rita, Kiss Adél alkotásait tekinthetik meg a résztvevők. Az eseményt Horváth Benji költő és slammer, a kolozsvári Helikon folyóirat szerkesztője nyitja meg, ugyanakkor bemutatják a Virtuális Nagybánya Egyesület és Nagybánya.ro által kiadott Nagybánya nyomai betűkben című albumot.
Színpadra lép a Bekecs Néptáncegyüttes Mátyás király igazságai című táncjátékával, a közönség megtekintheti a Teleki Magyar Ház színjátszó táborainak előadásait és a Talpalat néptánccsoport muzsikás táncháza is szerepel a programban.
Természetesen a gyerekekről sem feledkeznek meg, hiszen lesz térrajz, Bertóti Johanna zenél majd a kicsiknek, illetve az Nekem5nyolc vetélkedősorozatban megmérethetik magukat az általános osztályosok. A szervezők továbbá ismeretterjesztő előadásokkal, kávéházakkal, emellett a 15. Főtér Fesztivál tiszteletére különleges lézershow-val és albumbemutatóval vár minden érdeklődőt.
A 2020-as Főtér Fesztiválon fellép a kolozsvári Szintaxis zenekar, a kézdivásárhelyi Ego Sum, a sepsiszentgyörgyi Térerő zenekar, a kolozsvári Funkorporation együttes, a gyergyószentmiklósi No Sugar, a marosvásárhelyi Koszika & The HotShots és több napon keresztül DJ Loady is zenél. A teljes program megtekinthető a rendezvény honlapján és Facebook-oldalán.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!