
Fotó: Boda L. Gergely
A legszínesebb erdélyi fesztiválnak ígérkező, csütörtökön kezdődő marosvásárhelyi VIBE-on a szervezők 5000 fiatal látogatóra számítanak naponta. A Maros-part négy napra Erdély legbulisabb találkozóhelyévé válik.
2017. július 05., 11:542017. július 05., 11:54
2017. augusztus 03., 15:262017. augusztus 03., 15:26
Erdély minden részéről várják a fesztiválozókat a csütörtökön kezdődő, marosvásárhelyi VIBE-ra. A négynapos rendezvénysorozaton négy zenei helyszín és több mint 50 fellépő várja a résztvevőket. A VIBE fesztiváligazgatója szeretné, ha a rendezvényt teljes mértékben magukénak éreznék a marosvásárhelyiek, hiszen nélkülük nem is jöhetett volna létre.
A Marosvásárhelyre látogató fesztiválozók révén pezsgés és élet költözik a városba, aminek van gazdasági oldala is, hiszen számos helyi vállalkozó, szolgáltató jut többletbevételhez a városba látogató több ezer fiatal révén.
Több tucat helyi vállalkozás csatlakozott a VIBE támogatóihoz: a belvárosi üzletek kirakataiban megjelenhettek a fesztivál plakátjai és a bejárati ajtókon a We VIBE Târgu Mureș/Marosvásárhely! matricák” – mondta el Rés Konrád Gergely fesztiváligazgató. A Maros-parti fesztivál változatos zenei kínálattal készült az idei, első kiadásra, az előadók listája rendkívül színes, ahogy az erdélyi fiatalok ízlésvilága is.
Színpadra lép a nemzetközi zeneipar egyik legismertebb alakja, Borgore és a tekintélyes elektronikus zenei pályát maga mögött tudó Pendulum dj set. Jelen lesznek a különböző zenei stílust képviselő magyarországi fellépők is (Wellhello, Akkezdet Phiai, Belga, Intim Torna Illegál, Margaret Island, Sterbinszky, Kis Grófo), valamint a zenei felhozatalnak több mint felét erdélyi előadók biztosítják:
Az erdélyiek a nagyszínpadon (Magneta Stage), a kisszínpadon (Yellow Stage) és a bulisátorban (Blue Arena) is helyet kapnak, de legtöbben a külön nekik berendezett térben, a Kompgyárban lépnek fel. A Kompgyár nappal sem lesz üres: a koncertek helyét izgalmas panelbeszélgetések, kreatív írás vagy fotós workshopok, karriertanácsadás, zenés slamprodukció, közéleti és tudománynépszerűsítő előadások veszik át, hiszen ideköltözik a VIBE Koli nyári egyetem.
Ennek programjai bárki számára hozzáférhetők, mert ingyen vehetnek részt az érdeklődők akár úgy is, hogy a fesztiválra nem váltottak jegyet. Ezen a helyszínen gyereksarokkal is készülnek a szervezők, a BBTE marosvásárhelyi kirendelt tagozatának pedagógia szakos diákjai vigyáznak majd a kicsikre.
vagy megtekinthetik Gönczy Tamás A gettó arcai témában összegyűjtött fotóit, a néprajzos hallgatók Tényképek című kiállítását vagy a műszakis hallgatók laskahídjainak teherbírását tesztelhetik.
A könyvturi standjánál könyveket lehet csereberélni, a REFO500 sátorban pedig társasjátékok várják az érdeklődőket, de akár ugyanitt interaktívan tanulhatnak is a reformáció eseményeiről. Szombaton 11–18 óra között az egészségsátor ingyenes méréseinek köszönhetően a látogatók megtudhatják, hogy mennyire bírja szervezetük a fesztiválozást.
előadásokat tartanak robotmadarakról, fotózásról, hazai fejlesztőkről, elsősegélynyújtásról vagy például szépségről és divatról, de lesznek különböző témájú közéleti beszélgetések is, többek között Csép Éva Andrea parlamenti képviselő, Winkler Gyula EP-képviselő vagy Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára is jelen lesz. Bemutatják a marosvásárhelyi műemlékek topográfiáját is: épületek története, tervrajzai, fényképei válnak megtekinthetővé, illetve egy térkép, mely ezek korát jelöli.
A kártyákat a fesztivál területén lehet kiváltani, és több ponton lehet őket feltölteni készpénzzel és bankkártyával is. A contactless kártyán levő összeg minden tranzakció után ellenőrizhető, és ha szükséges, az utolsó fizetés összegét vissza lehet igényelni az eladótól.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!