
A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt
Fotó: Facebook/Margaret Island
Lemezbemutató konceret ad ma este a kolozsvári Form Space-ben a Junior Artisjus és Fonogram-díjas Margaret Island zenekar. A budapesti formáció a magyar zenei életben ritkán megjelenő akusztikus, folkos popzenét játszik. Füstös Bálint, az együttes gitárosa, alapító tagja a III című albumról, az erdélyi vendégszeretetről, közönségről beszélt a Krónikának.
2018. október 17., 18:002018. október 17., 18:00
2018. október 17., 18:072018. október 17., 18:07
– Három évvel ezelőtt Kolozsváron léptetek fel első alkalommal Erdélyben. Milyen érzéssel tértek vissza?
– Alig várjuk a ma esti koncertet, amely 21 órakor kezdődik a Form Space-ben. Nagyon szép emlékek kötnek Kolozsvárhoz, reméljük, lesz időnk kicsit szétnézni a városban, és felsétálni a Fellegvárba.
– A lemezbemutató turné egyik állomása lesz a kincses város, előtte Marosvásárhelyen is bemutattátok az albumot. Hogyan fogadtak titeket?
– Az erdélyi vendégszeretet legendás, Marosvásárhelyen is nagyon kedvesen fogadtak minket. Jó volt látni, hogy a közönség a régi, közismert dalokon kívül már az új szerzeményeket is velünk együtt énekli.
– Az Egyszer volt című aranylemezt és a Bakancslista nevű albumot követően idén megjelent a III című lemezetek. Milyen szempontok alapján válogattátok ki a dalokat?
– Olyan dalok kerültek a lemezre, amelyek leginkább tükrözik a jelenlegi világnézetünket, valamint azt, hogy milyen érzések kavarognak bennünk. Még mélyebbre ástunk magunkban, mint korábban.
– Műfajban vagy tematikában különböznek az új dalok a tőletek megszokott akusztikus, folkos popzenétől?
– A harmadik lemez alkotói folyamata a kísérletezésről, új irányok kereséséről is szólt. Szétszedtük magunkat, és újra összeraktuk. Így került néhány elektronikusabb dal is az albumba, de persze nem maradtak ki a margaretes akusztikus, folkos zeneművek sem.
– Az elmúlt években több erdélyi fesztiválon is felléptetek, mint a torockói Double Rise, a marosvásárhelyi Vibe. Milyen különbséget véltek felfedezni az erdélyi és magyarországi közönség között?
– Azt szoktuk mondani, hogy Erdélyben valahogy másként csillog a közönség szeme, összetartó, nyitott, közvetlen emberekkel találkozunk itt. Sokszínű közönségünk van, 0-99 éves korig bárki megtalálható a koncertjeinken. Úgy gondoljuk, hogy a Margaret-hallgatók egymásra odafigyelő emberek – ebben nincs különbség.
– A 2014-es megalakulás óta számos külföldi és magyarországi telt házas koncertet adtatok, valamint 2016-ban Fonogram-díjat kaptatok az év felfedezettje kategóriában, idén pedig Junior Artisjus díjjal tüntették ki a zenekart, mely a magyar zenei élet egyik legrangosabb szakmai elismerése. Mi a sikeretek titka?
– Szerencsések vagyunk, hogy azzal foglalkozhatunk, amit a legjobban szeretünk. Mindent megteszünk azért, hogy ezt minél magasabb színvonalon tehessük.
– Milyen terveitek vannak, várható újabb erdélyi koncert?
– Jövő évben megalakulásának ötödik évfordulóját ünnepli a zenekar, ezért sok meglepetéssel készülünk, lesz néhány különlegesebb koncertünk is. Reméljük, hogy Erdélybe is minél többször ellátogathatunk!
Margaret Island
Tagok: Lábas Viki – ének, Füstös Bálint – gitár, Törőcsik Kristóf – basszusgitár. A zenekar állandó közreműködői: Verók Tomi – gitár, Koltay Kurszán – billentyűs hangszerek, Gerendás Dániel – dobok
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!