
Fotó: Bede Laura
Barcelonában lekergettek turistákat a teraszokról és vízipisztolyokkal támadtak rájuk a helyiek, azt követelve, hogy tűnjenek el a számos híres látványosságot kínáló spanyolországi városból.
Barcelonában több ezren tüntettek az utcákon a miatti dühükben, hogy a Güell Parkról, a híres Sagrada Familia templomról, a nevezetes Las Ramblas sétálóutcáról és számos más látványosságról ismert katalóniai város lakhatatlanná vált.
Vízipisztolyokkal felfegyverkezve lefröcskölték a teraszokon ülő embereket, és azt kiabálták a turistáknak, hogy menjenek haza. A legnagyobb elégedetlenséget a lakások rövid távon való kiadása váltotta ki, hiszen így megemelkedtek a bérleti díjak. A helyiek azt mondják, hogy már nem engedhetik meg maguknak, hogy tisztességesen megéljenek a saját városukban,
„Turisták, menjetek haza! Azért jöttünk ide, hogy a tömeges turizmus ellen tüntessünk itt Barcelonában. Az elmúlt években a város teljesen átalakult, csak a turistákat szolgálja. Mi, polgárok vissza akarjuk kapni a városunkat” – tiltakoztak a helyiek. Mint szóvá tették, Barcelona lakhatatlanná vált a minden évszakban odaérkező turisták milliói miatt. A túlturizmus ellenzői elsősorban a jelenségnek a lakásárakra gyakorolt hatása miatt dühösek. A barcelonai városháza szerint
A városi tanács szerint tavaly több mint 12 millió turista látogatott Barcelonába. Spanyolországban a turizmus a GDP 12,8%-át adja, és a munkahelyek 12,6 százalékát biztosítja.
Európa több pontján is úgynevezett túlturizmus tapasztalható, ami ellen a helyiek tiltakoznak és a hatóságok korlátozásokat vezetnek be. Ennek kapcsán májusban Nagy Egonnal, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem földrajz karának adjunktusával beszélgettünk, az egyetemi oktató szakterületei közé tartozik a kulturális turizmus és a regionális földrajz is. Mint magyarázta,
„Alapvetően a turizmus jó dolog, mert az emberek feltöltődnek, kimozdulnak, értékelik a kulturális örökséget, és megélhetést biztosít számtalan munkavállalónak a fogadóterületeken stb. A jelenség akkor kezd gondokat okozni, amikor egyre többen koncentrálódnak bizonyos kiemelt úticélok környékén, ekkor kezd fenntarthatatlanná válni.
– tehát ottlakót és turistát egyaránt zavar a jelenség” – magyarázta a szakember.

Míg Európa több pontján is úgynevezett túlturizmus tapasztalható, ami ellen a helyiek tiltakoznak és a hatóságok korlátozásokat vezetnek be, Romániában, Erdélyben még nagyon sok minden szükséges az idegenforgalom igazi fellendítéséhez.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
Nem mindennapi látvány fogadta azt, aki szombaton Nagyszeben történelmi belvárosában járt, ugyanis egy helikopter körözött a város felett, miközben zenészek adtak elő műveket a földön. Az akció a filharmónia épületének korszerűsítéséhez kapcsolódott.
A hollandiai Assen bírósága 3 év és 11 hónap börtönbüntetésre ítélte a holland Drents Múzeumból tavaly januárban ellopott dák aranykincsek tolvajait – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál pénteken.
Aradon mintegy 150 tömegközlekedési eszközön egy kattintással elérhető a megyei könyvtár digitális változata, így több ezer olvasmány közül válogathat az utazóközönség.
Rendőrségi ellenőrzés során vaddisznóhúst találtak abban az autóban, amelyben Nicolae Deme, az Arad Megyei Vadász- és Sporthorgász Egyesület (AJVPS) igazgatója is utazott – erősítette meg az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Adrian Ahrițculesei hegymászó hétfőn elindult Alaszkába, ahol az észak-amerikai kontinens legmagasabb csúcsát a 6194 méteres McKinley-hegyet (Denali) tervezi megmászni az úgynevezett Hét hegycsúcs kihívás keretében.
Ritkán hallani olyan kezdeményezésekről, amelyek egyszerűségük ellenére képesek változást hozni egy közösség életében. Borsaújfaluban egy ilyen példa hívta fel magára a figyelmet: a polgármester saját medencéjét bocsátotta a gyerekek rendelkezésére.
Május végén elárasztják az erdélyi piacokat a különböző cseresznyefajták, az igazi nyár közeledtét jelzik a fényes, bordó, piros vagy sárgás szemek.
Hatvan évvel első, mesekönyvben való megjelenése után kiállítással ünnepli Csipikét, Fodor Sándor legendás mesefiguráját a kolozsvári Quadro Galéria. A tárlat Rusz Lívia ikonikus, eredeti illusztrációit állítja középpontba.
szóljon hozzá!