2009. augusztus 12., 10:172009. augusztus 12., 10:17
Elkészült Michael Jackson halottkémi jelentése, de a nyomozás érdekeire hivatkozva egyelőre nem hozzák nyilvánosságra – jelentette be hétfőn a Los Angeles megyei halottkémi hivatal. Még tart a hatósági vizsgálat Michael Jackson halála ügyében, ezért a nyomozásra való tekintettel a rendőrség kérésére egyelőre nem hozzák nyilvánosságra a régóta várt, s végre elkészült halottkémi jelentést. Sem a halottkémi hivatal, sem a rendőrség nem közölte, mikorra várható a boncolás eredményének publikálása.
Amint arról beszámoltunk, az 50 koncertből álló londoni turnéra készülő popsztár Los Angeles-i bérelt otthonában hunyt el váratlanul június 25-én. Orvosa, Conrad Murray talált rá az ágyában fekvő, de már nem lélegző Jacksonra, akit sikertelenül próbált újraéleszteni. A nyomozás során arra keresik a választ, milyen gyógyszerek játszhattak szerepet az 50 éves előadó halálában. Rendőrségi források szerint Murray elismerte, hogy erős érzéstelenítő hatású propofolt és egyéb nyugtatókat adott be Jacksonnak halála előtt pár órával.
Az orvos ügyvédje korábban azt állította, hogy ügyfele semmi olyasmit nem írt fel Jacksonnak, ami a halálát okozhatta volna. Murray Las Vegas-i és houstoni ingatlanjaiban házkutatást tartottak, számítógépes és egyéb feljegyzéseit lefoglalták. A bírósági dokumentumok szerint a hatóságok a gondatlanságból elkövetett emberölés lehetőségét vizsgálják a sztár halálával kapcsolatban, s bár további hat orvos is képbe került, Murray a fő gyanúsított.
Egy Los Angeles-i bíróság közben a Jackson-hagyatékkal kapcsolatos több üzleti szerződést is átvizsgált, s hétfőn többek között jóváhagyta azt a 60 millió dolláros megállapodást, amely a londoni Jackson-koncertturné szervezője, az AEG Live és a Sony Corp. érdekeltségébe tartozó Columbia Pictures között jött létre egy film készítéséről. A This Is It elnevezésű turnéra való felkészülés alatt több száz órányi felvétel született a sztár próbáiról, amelyből a tervek szerint azonos címmel vágják össze azt a filmet, amely október 30-án kerülne a mozikba. A produkció egyes részei 3D-ben is láthatók majd.
Egy brit lapértesülés szerint minden ceremónia nélkül, titokban eltemették Michael Jacksont. A Daily Mirror szerint csak annyit tudni, hogy az énekest a Hollywood Hills-i Forest Lawn elittemetőben helyezték végső nyugalomra, de hogy melyik parcellában, azt a hozzátartozókon és a temetőigazgatóságon kívül senki sem tudja. A lap meg nem nevezett temetői forrásra hivatkozik. Eszerint a család sírgyalázástól tartva titkolja a sír pontos helyét, és ha a rajongók netán kinyomozzák, hol nyugszik bálványuk, elképzelhető egy más helyen való újratemetés is. A People című amerikai társasági magazin viszont úgy tudja, hogy a temetés még nem történt meg. A július 7-i nyilvános búcsúztatás után Jackson koporsóját ismeretlen helyre, a rendőrség szerint egy temetőbe szállították, de állítólag nem a Forest Lawnba. A hozzátartozók ugyanakkor előzőleg ebben a sírkertben tartottak szűk körű gyászszertartást.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.