
Félezer diák részvételével, Novák Károly Eduárd paralimpiai bajnok fővédnökségével szervezik meg a középiskolások sportolimpiáját Kolozsváron szeptember 19-23. között.
2017. szeptember 18., 18:222017. szeptember 18., 18:22
Középiskolásoknak szóló sportolimpiát szervez szeptember 19–23. között, immár harmadik alkalommal az RMDSZ, a Communitas Alapítvány, valamint a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ), a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása (TTOT), az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem.
– közölték a szervezők. Az ötnapos rendezvény alkalmából közel 500 középoskolás diákot várnak Kolozsvárra a szervezők.
Bodor László, az RMDSZ programokért felelős ügyvezető alelnöke rámutatott: a sportolimpia hiánypótló rendezvényként jött létre, ugyanis a romániai középiskolákban a testnevelés oktatása, a mozgáskultúra népszerűsítése még mindig sok kívánnivalót hagy maga után. Rámutatott,
Ezzel nemcsak az egészségügyi rendszert lehetne tehermentesíteni, hanem egy olyan mozgáskultúra is belenevelhető a gyermekekbe már a korai időszakban, amely megalapozza az egészségesebb, sportágakra nyitottabb környezetet.
„Minden évben igyekszünk olyan fővédnököket felkérni, akik komoly eredményeket értek el nemcsak a sportban, de életpályájukkal is példát mutatnak a fiataloknak. Az első kiadáskor Károlyi Béla magyar származású amerikai tornászedző vállalta a fővédnökséget, ezt követően Szabó Katalin többszörös olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász. Idén Novák Károly Eduárd paralimpiai, világ- és Európa-bajnok kerékpározó lesz velünk” – nyilatkozta az ügyvezető alelnök.
Novák Károly Eduárd fővédnök úgy gondolja, hogy a sport az egyik legjobb fejlődési lehetőség a gyermekek nevelésében. „A sport képes sokoldalúan nevelni a gyermekeket, nemcsak fizikai egészségről beszélhetünk, hanem szellemi és mentális fejlődésről is, emellett nagyon fontos, hogy megtanulnak céltudatosan csapatban dolgozni.
még akkor is, ha ez rengeteg szervezést és anyagi befektetést igényel. Ha a szülők megbízhatnának a rendszerben, bizonyára könnyebben küldenék sportolni gyermekeiket” – fejtette ki a fővédnök.
A tornán részt vevő középiskolásoknak azt üzenete: élvezzék a versenyt, örvendjenek a lehetőségnek, hiszen ez fontos kezdeményezés, amelyet ki kell használni.
– tette hozzá. Grabán Zsolt főszervező örvendetesnek tartja, hogy az előző években, az esemény ideje alatt sok baráti és szakmai kapcsolat köttetett diákok és diákok, testnevelő tanárok és tanárok között, amelyek évről évre elmélyülni látszanak. Ez nagymértékben hozzájárul a magyar iskolák közötti kapcsolatok szorosabbá tételéhez is.
„Az általunk szervezett, több mint 10 éves középiskolás versenyek múltját a Sportolimpia viszi tovább.
és az is, hogy a rendezvényen mindenki azt érezze – beleértve a versenyzőket, testnevelő tanárokat és iskolaigazgatókat –, egy közösség vagyunk, egy helyre tartozunk” – fejtette ki, kiemelve, nem titkolt szándékuk a középiskolások mellett a fiatalabb korosztály bevonása is.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!