2009. július 28., 10:092009. július 28., 10:09
A CokeLive Félsziget Fesztivál szervezői szerint a brit The Prodigy együttes koncertje örvendett a legnagyobb népszerűségnek idén, bár a nemzetközi zenei élvonal olyan kiemelkedő fellépői is megfordultak a rendezvényen, mint a világ legjobb lemezlovasává választott holland Tiesto, az amerikai Nine Inch Nails és a skót Primal Scream zenekar. A The Prodigy vasárnapi fellépését egyébként a szervezők tudomása szerint több mint 30 ezren tombolták végig, és túlzás nélkül kijelenthető, hogy a rendezvény hétéves történetének legsikeresebb, legjobb bulija volt.
A britek a legújabb, Invaders Must Die című lemezüket népszerűsítő turné keretében látogattak el Marosvásárhelyre. Hatalmas tömeget vonzott ugyanakkor a Coke-teraszra keresztelt színpad vasárnapi sztárvendége, Péterfy Bori és a Love Band is: úgy tűnt, a színész-énekesnő dalait minden félszigetező kívülről fújja. A rendezvény zárónapján kiderült, körülbelül 60 ezren fordultak meg a Víkendtelepen a CokeLive Fesztivál ideje alatt. A magyar zenekarok egyébként idén sem okoztak csalódást, a Tankcsapda és a szombati Kispál és a Borz koncertjét a fellépésre várakozó külföldi együttesek tagjai is tátott szájjal követték.
Gerendai Károly, a Sziget Produkciós Iroda igazgatója – a rendezvény ötletgazdája, főszervezője – a fesztivál utolsó napján tartott sajtótájékoztatón elmondta, a szervezők a vasárnapi nap sikere után elégedettek az idei Félszigettel. Véleménye szerint a hetedik alkalommal megtartott marosvásárhelyi fesztivál zenei kínálata és infrastruktúrája egyaránt jobb volt, mint az előző években, és az időjárás is ezúttal a félszigetezőkkel tartott, hiszen a fesztivál egyik napján sem esett az eső.
A szervezőktől megtudtuk: az elmúlt hétvégén 1500 sátrat húztak fel a rendezvény négy napja alatt a Víkendtelep melletti táborban. A látogatók nemzetiségét illetően nagyjából fele-fele arányban vettek részt a magyar és a román fiatalok. Az eladott napijegyek és bérletek alapján a résztvevők 94 százaléka romániai volt, 6 százalékuk pedig külföldről – Magyarországról, Ausztriából, az Amerikai Egyesült Államokból, Bulgáriából, Moldovából, Németországból, Franciaországból érkezett.
Mint kiderült, a fesztivál Romániában még mindig az erdélyiek körében örvend nagy népszerűségnek: a romániai résztvevők több mint 60 százaléka volt erdélyi. A fesztiválozók zöme Hargita megyei, de sokan jöttek Kolozs megyéből és Maros megyéből is. A szervezők kimutatásai szerint azonban az erdélyi látogatószám stagnálást mutat, míg Románia többi megyéjéből érkezettek száma jelentősen megnőtt az előző évekhez képest. A külföldiek közül a legtöbben magyarországiak, de jelentős számú osztrák fiatal is részt vett a rendezvényen. A fesztivál ideje alatt megközelítőleg 450 hektoliter sör és több mint 28 ezer liter üdítő és ásványvíz fogyott el.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.