
Bereczky Botond (balra) szerint a zenekar nagy hangsúlyt fordít a látványra a szombati élő műsorban
Fotó: Facebook/No Sugar
Merjünk önmagunk lenni, és éljük meg a jelen pillanatot – többek között ezt szeretné üzeni a Falak című dalával a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar, amely szombaton élőben lép fel A Dal 2021-ben.
2021. február 05., 17:252021. február 05., 17:25
A Dal 2021 szombati, második válogatójában a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar is színpadra lép. „Nagyon várjuk már a szombatot, folyamatosan készülünk. Nagy hangsúlyt fordítunk a látványra, mivel a televíziós műsorokban ez is fontos. Ferenczi Zoltán billentyűsünk állította össze a látványelemeket, szerintünk ütősre sikeredett” – mondta a Krónika érdeklődésére Bereczky Botond, a zenekar gitárosa. Hozzátette,
„A videóklipben megjelenik egy maszk, amellyel azt szeretnénk üzenni, hogy merjünk önmagunk lenni, kiállni a sorból, felvállalni önmagunkat. A dalszövegnek is van üzenete: úgy éljük meg a jelen pillanatot, hogy azt ne mérgezze meg a jobb, nagyobb, szebb utáni folyamatos sóvárgás. Minden úgy van jól, ahogy van” – hangsúlyozta a dalszövegíró, aki arra kérte a műsor nézőit, ha szeretik a zenekart, munkásságukat és a Falak című zeneművet, szavazzanak rájuk, ha lehetőség nyílik majd.
A Duna Televízióban romániai idő szerint 20 óra 35 perckor kezdődő élő műsorban ismét tíz produkciót láthatnak a nézők.
A második válogatóban színpadra lép továbbá Andelic Jonathan (dalának címe: Áldom), anevemandras/Kállay Saunders (Hazaérek majd), GERENDAS ft. Dárdai Blanka (Senkié), a LongStoryShort! (Talán holnap), Noémo (Hableány), Pejtsik Panna (Fehér elefánt), a Phoenix RT feat Diószegi Kiki (Jelzőfény), Szabó Leslie (Legyen másnak is jó), valamint YOULI (A legjobb).
A március 13-i fináléban a zsűri által legjobbnak ítélt, legmagasabb pontszámot kapó négy produkcióra szavazhatnak a nézők, az ő voksaik alapján derül ki a végső győztes kiléte. Az év dalának előadója tízmillió forint pénzjutalmat kap, a zsűri pontjai alapján a legjobb négy közé kerülő másik három produkció öt-ötmillió forinttal gazdagodik. A további négy döntős versenyző egy-egymillió forint díjazásban részesül.
mellette a zsűri még Galda Leventét (Eredő), a Tortugát (Törnek az ablakok) és Hajdu Eriket (Szürke madár) juttatta tovább pontszámaival. Az ötödik továbbjutót a közönség választotta ki szavazataival, a legtöbb voksot a Mudfield és a Nincsen szerencsém című dal kapta, amely szintén bekerült az elődöntőbe.
A Dal 2021 műsorvezetője két korábbi győztes, Orsovai Renáta és Fehérvári Gábor Alfréd „Freddie”. A versenyről részletes információk A Dal 2021 honlapján, valamint Facebook-, Instagram- és YouTube-oldalán találhatók, ezeken extra tartalom, videó és cikk is elérhető a műsorról.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!