
A héten Szent László király legvitézebb kard- és tollforgatója, Szőr Manó mesél legendákról, a leányrabló kun történetéről
Fotó: Székelyföldi Legendárium
Premier előtti vetítésekkel szeretné könnyebbé és kellemesebbé tenni az otthon töltött időt a Székelyföldi Legendárium. A rajzfilmeket minden szerdán este online tekinthetik meg az érdeklődők.
2020. május 05., 15:432020. május 05., 15:43
Egyre nagyobb érdeklődés övezi a Székelyföldi Legendárium rajzfilmjeinek online közvetítését. Az új évad premier előtti vetítéseit kezdetben 700 ember követte, múlt hétre ez a szám már megduplázódott – mondta el a Krónika érdeklődésére Fazakas Szabolcs, a Legendárium ötletgazdája, a rajzfilmsorozat képi forgatókönyvírója. Hozzátette, levélben több pozitív visszaigazolást is kaptak, és egy gyerek megformázta Csetlik figuráját gyurmából, amelyről fotót küldött.
„Minden szerda este fél nyolckor levetítünk egy részt, majd töröljük. Nem hagyhatjuk fenn a Facebook-oldalunkon, mert ezt a televíziók sugározzák majd. Most csak egy úgynevezett karanténos ajándékot szerettünk volna adni mindazoknak, akik otthon ülnek” – fogalmazott a rajzfilmek operatőre. Rámutatott,
Az online vetítések során a gyerekek már megismerkedhettek Nagyapóval, Rikával és Zetével
Fotó: Forrás: Székelyföldi Legendárium
„A rajzfilmeket átadjuk az M2 csatornának bejátszásra, szeretnénk egy egész estés premiert. 120 percünk van összesen, ami eddig készült a stúdióban. Tervezünk egy premiert Székelyudvarhelyen is, de sok minden függ a korlátozásoktól, hogy hány ember lehet majd egyszerre egy helyen” – részletezte a producer. Hozzátette, a közösségi oldalon való vetítéseket akkor is folytatják, ha véget ér a szükségállapot, ugyanis nagyon sok gyerek várja az új részek megjelenését.
Az első részben Rika és Zete megtalálta a varázspatkót, amit Csaba királyfi lova hagyott el, és amit az Ördög is szeretne megkaparintani. Menedékként az Ördög elől a Nagyapó kertjében álló mesefába rejtőztek. Ez egy olyan mesefa, ami addig marad életben, míg az emberek nem felejtik el a legendákat, ez az emlékezet táplálja ugyanis a fa gyökereit. A negyedik részben már Rika és Zete egyre szövevényesebb kalandjaiba bekapcsolódik Csetlik és Botlik is. A legenda szerint a rusnya terpék az Almási-barlang mélyén rejtőznek, az Ördög pedig egy varázslat segítségével csalja őket elő, hogy legyenek csatlósai, és segítsenek neki megszerezni a varázspatkót.
Fotó: Forrás: Székelyföldi Legendárium
Szerdán Szent László király legvitézebb kard- és tollforgatójával, Szőr Manóval ismerkedhetnek meg a gyerekek. A Szőr Manó krónikája című rész főszereplője a székelyderzsi falfreskón keresztül a világhírű Szent László-legendát, a leányrabló kun történetét meséli el Rikának, Zetének és persze minden érdeklődőnek.
Fazakas Szabolcs arról is beszámolt lapunknak, hogy már elkészült az első évad angol nyelvű szinkronja, valamint dolgoznak a második évadon is. A Pogány-vár forgatókönyve kész van, a többi legenda feldolgozásáért pedig majd elmennek Moldovába, Felvidékre, Kárpátaljára.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!