
2009. július 20., 11:202009. július 20., 11:20
– Jártatok már párszor Romániában. Milyen élményekkel maradtatok?
– Emlékszem, hogy a Kárpátokon kellett átjutnunk, hogy elérjünk egy szilveszteri fellépésre, Nagyszebenbe – elég intenzív autózással járt, de gyönyörű volt.
| Az 1990-es évek egyik legmeghatározóbb elektronikus zenét játszó formációja, a brit The Prodigy ötödik alkalommal koncertezik Romániában, a marosvásárhelyi Félsziget Fesztiválon először lép fel. Az 1991-ben alakult együttes, miközben átírta az elektronikus tánczene szabálykönyvét – a klubokba illő, több műfajt ütköztető zenéjükkel immár autentikus rockzenei fesztiválokon is fellépnek –, több millió lemezt adott el, és fergeteges koncerteket ad világszerte. Liam Howlett, Keith Flint és Keith „Maxim” Palmer zenekarának márciusban jelent meg ötödik, Invaders Must Die című albuma, melynek világ körüli turnéja keretében a világ több mint kétszáz városában lépnek színpadra. |
– A The Prodigy egyike azon kevés zenekaroknak, amelyek rendszeresen visszatérnek Kelet-Európába. Mit kedveltek leginkább az itteni koncertekben?
– Mindig friss élmény, amikor itt játszunk, az emberek tényleg értékelik, amit csinálunk. Más bandák nem tesznek erőfeszítést azért, hogy eljöjjenek, de mi mindig is megtettük ezt, élvezzük ezeket a fellépéseket és a kihívást.
– Egyértelmű, hogy rengeteg energiát fektettetek az Invaders Must Die című legújabb lemezetek elkészítésébe. Hogyan tudjátok visszaadni a lemez dalainak intenzitását a koncerteken, estéről estére?
– Ha szeretsz valamit, és élvezettel csinálod, akkor könnyű. Ez nem a munkánk, ez az életünk. Csak akkor kezd fárasztóvá válni, ha túl sokat iszol és bulizol. Szóval ez a nehezebb falat, hogy ezt megálld.
– Mielőtt a lemez kijött volna, sokat kísérleteztetek új, kiadatlan dalokkal a fellépéseken. Még mindig teszteltek új dalokat, vagy most már ragaszkodtok a mindenki által ismert slágerekhez?
– Mindig bedobok valami újat, ha másért nem, hát azért, hogy összezavarjam a banda többi tagját. Bírom, hogy milyen arckifejezéseket vágnak, amikor valami olyant játszok, amit még nem hallhattak.
– Mi jelenleg a kedvenc számotok, amit mindenképp elhangzik koncerten, bármi történjen is?
– Ez mindig változó. Szeretjük az új dalainkat, talán a Take Me to the Hospital az új lemezről, amit mostanában minden alkalommal eljátszunk.
– Idén már felléptetek vagy felléptek gyakorlatilag az összes nagy európai fesztiválon, úgyhogy jó rálátásotok van a helyzetre: jó év ez a fesztiválok számára?
– Ez az eddigi egyik legjobb évünk, legalább olyan jók, ha nem jobbak voltak az idei fellépések, mint 1997–98-ban. Ez azért van, mert az új rajongók, akik most kedvelték meg a The Prodigyt, ők hozzák az energiát, mi meg viszonozzuk.
Szerző: cokelivefelsziget.ro
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.