Kézilabda-győzelem oda-vissza: Bukarestben biztosította csoportelsőségét a Győr

A fehér mezes győriek többször négy góllal is elhúztak a mérkőzésen

Fotó: Facebook/Crina Pintea Oficial

A címvédő Győri Audi ETO KC 27-25-re győzött a Bukaresti CSM otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában, szombaton, ezzel biztosította, hogy csoportja első helyéről jut a negyeddöntőbe.

MTI

2019. február 23., 16:532019. február 23., 16:53

2019. február 23., 16:552019. február 23., 16:55

A vendégek közül a norvég Nora Mörk és a francia Amandine Leynaud térd-, a brazil Eduarda Amorim boka-, Fodor Csenge pedig vállsérülés miatt hiányzott. A románok kulcsemberei közül Cristina Neagu és a norvég Amanda Kurtovic térd-, a montenegrói Majda Mehmedovic vakbélműtét után gyógyul, és a svéd Sabina Jacobsen sem játszhatott.

A győriek a 11. percben vezettek először, de mivel támadásban és védekezésben sem voltak kellően hatékonyak, eleinte nem tudták megőrizni az előnyüket. A bukarestiek a 21. percben két góllal jobban álltak, de Kari Aalvik Grimsbö kapus javuló teljesítménye, illetve az ETO egyre jobb védekezése miatt a szünetig többször már nem találtak be, a Győr pedig Tomori Zsuzsanna és Nycke Groot vezérletével egy 6-0-s sorozattal használta ki mindezt.

A hazaiak horvát kapusa, Jelena Grubisic a második félidő elején is remekül védett, csapattársai jól védekeztek, a címvédő viszont két alkalommal sem tudott élni az emberelőnnyel.

Több mint 11 percig nem szerzett akciógólt a Győr, a CSM egy 5-0-s szériával egyenlített, de Groot és Veronica Kristiansen jóvoltából átlendültek a holtponton a vendégek. A meccs végén előbb 25-21-re elléptek a győriek, majd két gólt faragott a hátrányából a román csapat, ám az ETO támadásban és védekezésben is magabiztosabb volt, így újabb sikerével biztosította, hogy a 2. csoport további eredményeitől függetlenül az első helyről jut a negyeddöntőbe.

A házigazdák legeredményesebb játékosa a montenegrói jobbszélső Jovanka Radicevic volt hat találattal. A két csapat tizedik egymás elleni mérkőzésén egy vereség és egy döntetlen mellett a nyolcadik magyar siker született. A mostani idényben továbbra is veretlen Győr jövő szombaton a Ferencvárost fogadja a BL középdöntőjében.

Eredmény,
női Bajnokok Ligája, középdöntő, 4. forduló, 2. csoport:
Bukaresti CSM-Győri Audi ETO KC 25-27 (10-14)
---------------------------------------------
a Győr gólszerzői: Groot 8, Kristiansen, Oftedal 4-4, Knedlikova, Tomori 3-3, Hansen, Pintea 2-2, Görbicz 1

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 17., szerda

Nem fukarkodott a piros lappal az erdélyi magyar sípmester a BL-negyeddöntőben

Három piros lapot is kiosztott Kovács István játékvezető az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjének kedd este játszott visszavágóján.

2024. április 16., kedd

Mindkét magyar kézilabda-válogatott összekerült a házigazdával a párizsi olimpián

A magyar férfi és női kézilabda-válogatott is összekerült a házigazda és címvédő Franciaországgal a nyári, párizsi olimpia csoportkörének keddi sorsolásán.

A béke és a remény jegyében gyújtották meg az olimpiai lángot Olümpiában

Kedden délelőtt a görögországi Olümpiában fellobbant a párizsi olimpia lángja.

2024. április 14., vasárnap

Lányok a fiúk után: kijutott a párizsi ötkarikás játékokra a magyar női kézilabda-válogatott

Magyarország női kézilabda-válogatottja kvótát szerzett a párizsi olimpiára, miután a debreceni selejtezőtorna vasárnapi zárónapján 37-28-ra legyőzte Japán csapatát.

2024. április 12., péntek

Óriási lépést tettek a párizsi olimpia felé Klujber Katrinék

A magyar női kézilabda-válogatott 28-25-re legyőzte Svédországot a debreceni olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, pénteken, és csak akkor nem szerez kvótát, ha vasárnap öt vagy több góllal kikap Japántól.

Szankcióval sújtották a magyar társukat megalázó román válogatott tornászokat

Kizárták a korosztályos román tornaválogatottból azt a három sportolót, akik bántalmazták, nemzetisége miatt megalázták magyar nemzetiségű társukat. Az érintettek nem vehetnek részt a közelgő kontinenstornán sem.

2024. április 11., csütörtök

Bár csapata a másodosztályba való feljutásért küzd, újabb erdélyi város kaphat négycsillagos stadiont

Újabb erdélyi városban rukkoltak elő stadionépítésik tervekkel: a Beszterce-Naszód Megyei Tanács új sportlétesítményt akar építeni a megyeszékhelyen.

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

Segítséget ajánl a magyarsága miatt bántalmazott erdélyi tornászfiúnak Nagy Elek üzletember

Nagy Elek erdélyi származású üzletember teljes körű szponzori és továbbtanulási támogatást ajánl fel a bántalmazott erdélyi tornászfiúnak, amennyiben úgy gondolja, a történtek miatt alternatíva lehet Magyarországon folytatnia a sportkarrierjét.