Bronzérmet szerzett a Veszprém a kézi-BL négyes döntőjében

Palmarsson 8 góllal segítette hozá a Veszprémet a BL-bronzhoz

Fotó: MTI/EPA/Sascha Steinbach

A Telekom Veszprém harmadikként zárt a férfi kézilabda-Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen 34-30-ra legyőzte a Barcelonát. A BL-t a Vardar Szkopje nyerte meg.

Hírösszefoglaló

2017. június 04., 22:542017. június 04., 22:54

A Veszprém sorozatban negyedik BL-Final Fourjában lépett pályára Kölnben, ám ezúttal nem küzdhetett meg a serlegért, a szombati elődöntőben ugyanis a világsztárokkal teletűzdelt PSG szinte végig lépéselőnyben volt a jól játszó magyar együttessel szemben, és végül a francia klub 27-26-ra nyert.

A magyar bajnokra a Barcelona várt a harmadik helyért kiírt párharcban – a katalánok 26-25 arányban maradtak alul a Vardarral szemben. A vasárnap délutáni kisdöntőben a magyar együttes hatékony támadójátékkal és Mirko Alilovic bravúrjainak köszönhetően jó kapusteljesítménnyel kezdte a találkozót, így

a 14. percben már négy góllal vezetett (9-5).

Az MTI beszámolója szerint a katalánok kapuja előtt Lékai Máté, Aron Palmarsson és Cristian Ugalde remekelt, és egy ideig a folytatásban sem változott a játék képe. A csapatok a megszokottnál kisebb hangsúlyt fektettek a védekezésre, így gólokban gazdag volt a találkozó (12-8).

A hajrában néhány veszprémi pontatlanságot kihasználva a Barcelona felzárkózott, majd egyenlítenie is sikerült (16-16). Ekkorra Alilovic teljesítménye jelentősen visszaesett, de Ugalde találatainak köszönhetően egy góllal a magyar csapat állt jobban a szünetben (18-17).

A második felvonásban már Mikler Roland őrizte a veszprémi kaput, aki remek formában lépett pályára, de a támadójáték pontatlanabbá vált, így az ellenfél ismét egyenlített (22-22). Ahogyan a Paris Saint-Germain elleni szombati elődöntőben a magyar együttesnek, úgy

ezúttal a katalánoknak kellett folyamatosan futniuk az eredmény után (25-22).

Javier Sabaté időkérése után a továbbra is parádésan lövő Nilsson, valamint Nagy László góljaival már öt gól volt a különbség (27-22), de a spanyol csapat ettől sem tört meg, és tovább küzdött a felzárkózásért (31-27). A végjátékban Palmarsson háromszor is eredményes volt, ezzel az 57. percben eldőlt a találkozó (33-28).

A két együttes közös története során ez volt az ötödik magyar siker, egyszer döntetlent játszottak, a katalánok pedig 13 meccset nyertek.

A Veszprém három ezüst után története első bronzérmét szerezte a BL-ben. A távozó vezetőedző, Javier Sabaté most irányította utolsó alkalommal a magyar csapatot. A tréner a szezon egyik legszebb pillanatának nevezte a Barcelona legyőzését:

Idézet
Gratulálok a játékosaimnak, mert a nagyon nehéz szombati meccs után nagyon jól játszottak.

Sajnálom, hogy nem nyertünk tegnap, pedig megérdemeltük volna” – utalt a spanyol szakvezető a francia Paris Saint-Germainnel szembeni, 27-26-os elődöntőbeli vereségre.

A Barcelona elleni 34-30-as sikerrel a veszprémiek első alkalommal győzték le a katalánokat, amióta Sabaté öt évvel ezelőtt a klubhoz érkezett.

„Ez egy nagyon fontos győzelem, a szezon egyik legszebb pillanata. Éreztem, hogy a csapatunk nagyon erős, ezt bizonyítja, hogy ma nagyon jól játszottunk és nyertünk, ami nagyon jó érzés. Büszke vagyok a játékosokra, a stábomra és a szurkolókra” – tette hozzá az edző. Végül úgy fogalmazott, nehéz szívvel búcsúzik Veszprémtől, de a további sorsáról csak két hét múlva, a válogatott program után szeretne beszélni.

A csapatkapitány, Nagy László hangsúlyozta, hogy

döntőt szerettek volna játszani, de a szombati vereség után képesek voltak felállni.

„Az elődöntő csak apróságokon múlt, de ez is hozzátartozik a kézilabdához. Ma nagyon jól kezdtünk támadásban, védekezésben viszont kevésbé, de mindig egy lépéssel az ellenfelünk előtt jártunk. Fontos volt, hogy éremmel és győzelemmel távozzunk Kölnből” – vélekedett a klasszis jobbátlövő.

Hozzátette, fizikailag, mentálisan és taktikailag is nagyon jól fel voltak készítve, és bár csalódott, amiért nem kerültek a fináléba, de a tavalyi kudarc sokkal jobban fájt neki, amikor kilencgólos előnyről veszítették el a döntőt a lengyel Kielcével szemben.

Idén a macedón Vardar Szkopje – története során először – emelte magasba a trófeát: a vasárnapi döntővégén a PSG ugyanolyan helyzetben volt, mint szombati ellenfele, a Veszprém, vagyis egygólos hátrányban támadott, fél perccel a végső dudaszó előtt. Nyolc másodperc volt hátra, amikor Daniel Narcisse betalált, a Vardar időt kért, majd

egy másodperccel a vége előtt a horvát Ivan Cupic megszerezte a BL-sikert jelentő gólt (24-23).

A jobbszélső az egyetlen, aki idén megvédte címét a Bajnokok Ligájában, ugyanis tavaly még a lengyel Kielce játékosa volt. A Vardar a Barcelonával szembeni szombati elődöntőt is egy utolsó másodperces góllal nyerte meg.

A vajdasági születésű kapus, Sterbik Árpád pályafutása kilencedik BL-döntőjét játszotta. Korábban a Veszprém, a Ciudad Real és a Barcelona színeiben szerepelt a fináléban, amelyek közül ötöt elveszített, és ez volt a negyedik sikere.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.