Bejött belga ellenfelének az orvosi szünet, Simona Halep elbukta a dohai tenisztorna döntőjét

Simona Halepnek nem ment a fináléban

Fotó: Qatar Tenis

Simona Halep elveszítette a 916 131 dollár összdíjazású dohai (Katar) WTA-torna döntőjét, miután szombaton 3:6, 6:4, 6:3 arányban vereséget szenvedett a belga Elise Mertenstől.

Krónika

2019. február 16., 21:422019. február 16., 21:42

2019. február 16., 21:542019. február 16., 21:54

Az első helyen kiemelt Halep – aki hétfőtől a WTA világranglista második helyére lép előre – nagyszerűen kezdte a meccset, és úgy tűnt, sima győzelem fele tart. Ám a második szettben visszaesett, és végül 2 óra és 13 perces küzdelem után elvesztette a mérkőzést a WTA ranglista 21. helyén álló ellenfelével szemben.

Simona jól kezdte a második játszmát is, 2:0-ra vezetett, Mertens egyenlített, majd orvosi szünetet kért.

Ez fordulópontnak bizonyult a mérkőzésen, mivel a leállás kizökkentette Halepet a ritmusból, 3:2-re vezetett és két labdája volt a 4:2-höz, a belga lány egyenlített, brékelt, majd kiszerválta a szettet.

A döntő szettben Mertensnek 2-0-ja volt, Halep egyenlített, de kiújultak fizikai problémái, és Mertensnek sikerült brékelnie, 4:2-re, majd 5:3-ra vezetett, és végül 6:3-ra nyert. Halep az Agerpres hírügynökség meccskrónikája szerint 4 ászt és 4 kettőshibát ütött, második szervája mögött mindössze 5 labdát tudott megnyerni és 17 bréklabdájából csak hatot tudott értékesíteni (35 százalék). Mertens 2 ászt és 6 kettőshibát ütött, viszont 10 bréklabdájából hetet megnyert (70 százalék). Halep 94 pontot gyűjtött ellenfele 88 pontjához képest.

Ez volt Mertens első győzelme Halep fölött, a román versenyző simán nyerte korábbi két mérkőzésüket, amelyekre 2018-ban került sor, Madridban, a harmadik fordulóban, 6:0, 6:3-ra, Roland Garrosban, a nyolcaddöntőben, 6:2, 6:1-re. A 2014-es bajnok, tavalyi elődöntős Simona Halep teljesítményéért egy 84 850 dolláros csekket és 305 WTA pontot kapott. A belga játékost 158.895 dollár és 470 WTA pont illeti meg.

Halepnek ez volt karrierje 34. fináléja, eddig 18-at nyert meg. Simona a következő tornákozn győzött: 2013-ban Nürnberg, 's-Hertogenbosch, Budapest, New Haven, Moszkva és Szófia; 2014-ben Doha és Bukarest; 2015-ben Sencsen, Dubaj és Indian Wells; 2016-ban Madrid, Bukarest és Montréal: 2017-ben Madrid; 2018-ban pedig Sencsen, Roland Garros és Montréal. Halepnek van még egy páros WTA-torna győzelme, ezt Irina Beguval együtt szerezték 2018-ban Sencsenben.

A román versenyző pályafutás során 16 döntőt veszített el: 2010 és 2011-ben Fezben (Marokkó), 2012-ben Brüsszelben és Madridban, 2014-ben Roland Garrosban és a világbajnokságon (WTA Finals), 2015-ben Torontóban és Cincinnatiben, 2017-ben Romában, Roland Garrosban, Cincinnatiben és Pekingben, és 2018-ban az Australian Openen, Rómában és Cincinnatiben, és most, Dohában.

Mertens öt tornán győzött karrierje során: 2017-ben Hobartban, 2018-ban Hobartban, Luganóban és Rabatban, 2018-ban Dohában és egy döntőt vesztett 2017-ben Isztambulban.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.