
Drága, és késik. Sokan aggódtak amiatt, hogy az elmúlt időszakban jócskán megkéstek a villanyszámlák
Fotó: Jakab Mónika
Az újraszámlázási folyamat lezárásáról tájékoztatja a napokban ügyfeleit az Electrica Furnizare. A számla mellé egy levél is érkezik, amelyben egyúttal nyugalomra intenek mindenkit, hogy akkor sem kell aggódni, ha a számla nem a megszokott időpontban érkezik, nem számolnak késedelmi kamatot, és az áramszolgáltatást sem kapcsolják le.
Levélben nyugtatgatja ügyfeleit az észak-munténiai, észak-erdélyi és dél-erdélyi fogyasztókat kiszolgáló elektromosáram-szolgáltató, az Electrica Furnizare. Erre a gesztusra már korábban szükség lett volna, mert a fogyasztók jelentős részét nyugtalanította, hogy késtek a villanyszámlák, január–februárban sokan nem kapták kézhez a fogyasztásról szóló bizonylatot, ami alapján fizethettek volna, különösen a kisnyugdíjasokat aggasztotta, hogy nem tudták, mennyit kell fizetni, mekkora összeget tegyenek félre arra az esetre, ha egyszerre több hónapos fogyasztást számláz ki a szolgáltató.
Az Electrica Furnizare ügyfelei a napokban kapják kézhez a tájékoztatást, papíron vagy elektronikus levélben, annak megfelelően, ahogy a számlát kérték a szerződéskötéskor.
Mint ismeretes, az áramszolgáltató kereskedőcége a tavaly novemberben és decemberben kiállított számlákra nem vezette fel a támogatásokat. Arról is tájékoztatnak ugyanakkor, hogy az ügyfelek egy része korrekciós számlát kap a naprakész tartozásáról, amit ki kell fizetni. „Befejeztük azoknak a nyilvántartásba vételét, akik jogosultak a kompenzálásra és az árbefagyasztásra. A következő időszakban ügyfeleink egy része stornó számlát kap a tavaly novemberre és decemberre, majd egy korrekciós számlát. Ne aggódjon, ha ön nem kap. A szerződések ügyfelenként változhatnak. Akinek nem kell stornó számlát kiállítanunk, az egyetlen rendes számlát kap majd” – olvasható a szolgáltató levelében.
Arra is kitérnek, hogy
Akkor sem kell aggódni, ha a számla nem a megszokott időpontban érkezik. „Nem számolunk késedelmi kamatot, és nem kapcsoljuk le a szolgáltatást, de arra kérünk, a lehető leghamarabb fizesd be a számla értékét” – írja a szolgáltató. Azt ígérik egyúttal, hogy márciustól a számlázás visszaáll a rendes kerékvágásba. Addig is minden számlázással, befizetéssel kapcsolatos „anomáliát”, melyek a számlázási informatikai rendszer folyamatos változtatása miatt következhettek be, egyénileg kezelnek és oldanak meg. Arra bátorítják az ügyfeleiket, hogy minden rendellenességet a clienti@electricafurnizare.ro címen jelentsenek.
Fotó: Jakab Mónika
Az utóbbi időben csökkentek a számlákkal kapcsolatos panaszok, bejelentések száma – mondta el lapcsaládunknak Nagy-Bege Zoltán, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke. Hozzátette:
egy százalék alatti az arány. Még mindig vannak ugyanakkor olyan bejelentések, hogy a szolgáltató három hónapja nem állított ki számlát, vagy egymás után két nap alatt megkapták a számlát, majd utána a korrekciós számlát is.
Az esetleges többletfizetés elkerülése érdekében érdemes lehet várni a számlafizetéssel az erre vonatkozó határidő közeledéséig, hiszen időközben megérkezhet a korrekciós számla, illetve Nagy-Bege Zoltán azt tanácsolja azoknak, akiknek kétségük van a számla értékére vonatkozóan, hogy kérésben érdeklődjenek erről a szolgáltatónál. A vállalatnak 15 napon belül válaszolnia kell a beadványokra, és ez idő alatt nem korlátozhatja az energiaszolgáltatást, még akkor sem, ha az ügyfél nem fizette ki a számlát – ismertette a vonatkozó szabályozást az ANRE alelnöke.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Pavăl testvérek leküzdötték az utolsó akadályt is: a Dedeman tulajdonosaié lehet a Carrefour romániai üzletága. A Versenytanács úgy döntött ugyanis, hogy a Carrefour Románia felvásárlása nem versenyellenes.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
szóljon hozzá!