
Sovány vigasz. Nagybánya börtönbüntetését töltő volt elöljárója, Cătălin Cherecheș kitüntetést kapott az ortodox egyháztól
Fotó: Cătălin Cherecheş/Facebook
Kitüntetést kapott Cătălin Cherecheș, Nagybánya korrupció miatt elítélt, külföldre szökött, ott elfogott, így jelenleg börtönbüntetését töltő volt polgármestere a román ortodox egyháztól.
2025. június 22., 14:022025. június 22., 14:02
Nagybánya volt polgármesterének kitüntetéséről a máramarosi ortodox egyházmegye számolt be közösségi oldalán.
A kitüntetést feleségének, Tabita Cherecheșnek adták át, akit szintén elítéltek vesztegetésben való bűnrészességért, de csak felfüggesztett szabadságvesztést kapott.
A máramarosszigeti és szatmári román ortodox püspökség tájékoztatása szerint
Jogerős ítélet született csütörtökön Cătălin Cherecheş volt nagybányai polgármester anyósa és apósa vesztegetési ügyében.korábban írtuk

Jogerősen elítélték vesztegetés miatt Cătălin Cherecheş volt nagybányai polgármester anyósát és apósát
Cătălin Cherecheşt vesztegetés többrendbeli elfogadása miatt öt év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a kolozsvári táblabíróság 2023. november 24-én. A jogerős ítélet kihirdetésének napján a volt polgármester egy rokona érvényes személyi igazolványát felmutatva a petei határátkelőn keresztül elhagyta az országot.
Néhány nappal később Németországban elfogták és őrizetbe vették.

A kolozsvári ítélőtábla csütörtökön megalapozatlanságra hivatkozva elutasította Cătălin Cherecheş fellebbezését, amelyben a volt polgármester vesztegetés elfogadásáért kapott ítéletének megsemmisítését kérte.
Cătălin Cherecheș anyósát és apósát is felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték 2024-ben abban az ügyben, amelyben vesztegetés miatt álltak bíróság elé. A marosvásárhelyi törvényszék által hozott ítélet nem jogerős.
Korábban őket is előzetes letartóztatásba helyezték, miután a volt polgármester anyósát tetten érték, amint 50 ezer euró kenőpénzt adott egy kolozsvári bírónak, hogy felmentse Cherecheșt.
A Hunyad megyei törvényszék hétfőn elrendelte annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal négy emberre lőtt Lupényben. A bíróság döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A NASA űrbéli mezőgazdasági kísérletei által inspirált aeroponikus, azaz talaj nélküli növénytermesztő rendszerrel kísérleteznek Kolozsváron.
Az 1930-as évek elején hagyományos székely népi motívumokkal díszített, élénk virág- és madármintás, jellegzetes kék színű bútorokat adományoztak a marosvásárhelyi Vártemplomnak a város, a gyülekezet neves személyiségei.
A Kolozsvár–Nagyvárad vasútvonal korszerűsítési munkálatai gyors ütemben haladnak, és a 67 kilométer hosszú Kolozsvár–Kissebes szakaszon már közlekednek munkavonatok – számolt be a Pro Infrastruktúra Egyesület.
Mintegy félmillió euró értékű hamis bankjegyet foglaltak le vasárnap délután a Szatmár Megyei Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat rendőrei. A két nagyváradi gyanúsítottat hétfőn a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.
A medvék által nagyon sűrűn látogatott Transzfogarasi úton a Romsilva állami erdészet Argeș megyei igazgatósága az incidensek megelőzését szorgalmazza és az óriási összegű bírságokra hívja fel a figyelmet.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Felújítják Dés és környéke egyik legfontosabb turisztikai és közösségi vonzerejét, a Torok fürdőt. A 4,5 millió eurós fürdőberuházás több látogatót, erősebb helyi gazdaságot és korszerűbb rekreációs lehetőségeket ígér.
Nicușor Dan államfő óriásit tévedett, amikor megtámadta az alkotmánybíróságon a medvék vadászati kvótájának megduplázását célzó törvénytervezetünket – jelentette ki hétfőn Csoma Botond.
Elindult a Méhes György-Nagy Elek Alapítvány kutatói pályázati programja, melynek célja az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárása állambiztonsági források alapján – tájékoztatott hétfőn a budapesti székhelyű alapítvány.
szóljon hozzá!