Hirdetés

Felcsaptak a lángok a nagyváradi hulladéklerakónál, Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak

Nagyvárad

Először hétfő este csaptak fel a lángok a váradi hulladéklerakónál, kedden pedig újabb tűz ütött ki

Fotó: ISU

Heves tűz tombol a Nagyváradhoz tartozó Biharpüspökiben kialakított hulladéklerakóban – a gomolygó füst miatt a közelben tartózkodókat Ro-Alert üzenetben figyelmeztette kedden a katasztrófavédelem.

Krónika

2026. május 05., 14:572026. május 05., 14:57

2026. május 05., 14:582026. május 05., 14:58

A tűz egyébként még hétfő este ütött ki a nagyváradi hulladéklerakóban, és a 112-es segélyhívó számon jelentették. A tűz hevesen terjedt, több gócpontban is, amit a nagy mennyiségű hulladék táplált, ezért az oltásban részt vevő csapatokat megerősítették.

A helyszínen több mint 20 tűzoltó lépett akcióba több tűzoltóautóval, a tűz körülbelül 200 négyzetméteres területet érintett – adta hírül a Mediafax hírügynökség. A tűz kitörésének okát még nem állapították meg.

Hirdetés

Kedden délelőtt újra felcsaptak a lángok, a tűzoltók szerint a keddi tűz újabb eset, nem az éjszakai tűz folytatása – írja a Bihari Napló.

A Bihar megyei katasztrófavédelem keddi Ro-Alert figyelmeztetése arra szólítja fel az embereket, hogy kerüljék el a füst által érintett területet, és tartsák be a hatóságok utasításait, mivel a sűrű füst káros hatással lehet az egészségre.

A tűzoltóság azt ajánlja a Biharpüspöki környékén – a hulladéklerakó közelében – lakóknak, hogy kerüljék a füstnek való kitettséget, maradjanak otthonukban, amennyire csak lehetséges, és korlátozzák a szabadban való tartózkodást, különösen a fizikai megterhelést.

Emellett azt tanácsolják az embereknek, hogy tartsák zárva az ablakokat és az ajtókat, kerüljék a lakások szellőztetését, amíg a levegő minősége nem javul, és ha van légkondicionálójuk, azt belső keringetéses (recirkulációs) üzemmódban használják.

A hatóságok azt is javasolják az embereknek, hogy viseljenek védőmaszkot, ha a kültéri tartózkodás elkerülhetetlen, különösen a gyermekek, az idősek és a légúti betegségekben szenvedők.

Ugyanakkor arra figyelmeztetik az embereket, hogy figyeljenek az olyan tünetekre, mint a köhögés, a szemirritáció vagy a légzési nehézségek, és kérjenek orvosi segítséget, ha ezek a tünetek súlyosbodnak.

A katasztrófavédelem arra is kérte a váradi lakosokat, hogy tartsák az állataikat bent, és biztosítsanak számukra tiszta vizet, elkerülve, hogy a tűzből származó füstnek legyenek kitéve.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 08., hétfő

Előzetes letartóztatásba került a családtagjaira rálövő dél-erdélyi férfi

A Hunyad megyei törvényszék hétfőn elrendelte annak a férfinak az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal négy emberre lőtt Lupényben. A bíróság döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.

Előzetes letartóztatásba került a családtagjaira rálövő dél-erdélyi férfi
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Növénytermesztés talaj helyett levegőben: a NASA módszere megérkezett Erdélybe is

A NASA űrbéli mezőgazdasági kísérletei által inspirált aeroponikus, azaz talaj nélküli növénytermesztő rendszerrel kísérleteznek Kolozsváron.

Növénytermesztés talaj helyett levegőben: a NASA módszere megérkezett Erdélybe is
2026. június 08., hétfő

Marosvásárhelyi restaurált népi bútorok és adományozóik

Az 1930-as évek elején hagyományos székely népi motívumokkal díszített, élénk virág- és madármintás, jellegzetes kék színű bútorokat adományoztak a marosvásárhelyi Vártemplomnak a város, a gyülekezet neves személyiségei.

Marosvásárhelyi restaurált népi bútorok és adományozóik
2026. június 08., hétfő

A Kolozsvár és Nagyvárad közötti vasútvonal egy része elvileg már járható, a közlekedés beindítását kérik

A Kolozsvár–Nagyvárad vasútvonal korszerűsítési munkálatai gyors ütemben haladnak, és a 67 kilométer hosszú Kolozsvár–Kissebes szakaszon már közlekednek munkavonatok – számolt be a Pro Infrastruktúra Egyesület.

A Kolozsvár és Nagyvárad közötti vasútvonal egy része elvileg már járható, a közlekedés beindítását kérik
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Hatalmas fogás: félmillió euró értékű hamis pénzzel bukott le két nagyváradi férfi

Mintegy félmillió euró értékű hamis bankjegyet foglaltak le vasárnap délután a Szatmár Megyei Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat rendőrei. A két nagyváradi gyanúsítottat hétfőn a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezte.

Hatalmas fogás: félmillió euró értékű hamis pénzzel bukott le két nagyváradi férfi
2026. június 08., hétfő

Egy használt autó árának megfelelő összeget kell bírságként lepengetnie annak, aki eteti a medvét

A medvék által nagyon sűrűn látogatott Transzfogarasi úton a Romsilva állami erdészet Argeș megyei igazgatósága az incidensek megelőzését szorgalmazza és az óriási összegű bírságokra hívja fel a figyelmet.

Egy használt autó árának megfelelő összeget kell bírságként lepengetnie annak, aki eteti a medvét
2026. június 08., hétfő

Marad a vészhelyzet Parajdon

Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.

Marad a vészhelyzet Parajdon
Marad a vészhelyzet Parajdon
2026. június 08., hétfő

Marad a vészhelyzet Parajdon

Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Korszerűsítik a sós tó köré épült népszerű fürdőhelyet

Felújítják Dés és környéke egyik legfontosabb turisztikai és közösségi vonzerejét, a Torok fürdőt. A 4,5 millió eurós fürdőberuházás több látogatót, erősebb helyi gazdaságot és korszerűbb rekreációs lehetőségeket ígér.

Korszerűsítik a sós tó köré épült népszerű fürdőhelyet
2026. június 08., hétfő

Csoma Botond: az államfő óriásit tévedett

Nicușor Dan államfő óriásit tévedett, amikor megtámadta az alkotmánybíróságon a medvék vadászati kvótájának megduplázását célzó törvénytervezetünket – jelentette ki hétfőn Csoma Botond.

Csoma Botond: az államfő óriásit tévedett
2026. június 08., hétfő

Elrajtolt az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárását célzó program

Elindult a Méhes György-Nagy Elek Alapítvány kutatói pályázati programja, melynek célja az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárása állambiztonsági források alapján – tájékoztatott hétfőn a budapesti székhelyű alapítvány.

Elrajtolt az erdélyi magyar értelmiség 1944 és 1952 közötti időszakának feltárását célzó program
Hirdetés
Hirdetés