
A villanyhálózati biztosítékok éjszakára való lekapcsolását és a mobiltelefonok védőeszközzel való felszerelését javasolja Kelemen István Marosvásárhelyen élő magyarországi természetgyógyász mindazoknak, akik úgy érzik: fontossá vált az elektroszmog elleni védekezés.
2014. május 09., 14:562014. május 09., 14:56
Bár bizarrnak tűnik a megoldás, Kelemen szerint egy villanyszerelési beavatkozással kivitelezhető, hogy csupán a hűtőszekrényt és a kiskazánt kell olyan áramkörre átkötni, amelyet éjszakára nem kapcsolunk ki.
„Én már elég régóta lekapcsolt biztosítékokkal alszom, és el kell mondanom, hogy egyetlen árammal működő eszközt sem hiányolok az éjszaka folyamán. Mert az embernek mire van ilyenkor szüksége? Csendre és sötétségre” – mondta el a természetgyógyász. Kelemen hozzátette: a hálószobában amúgy sem lenne semmi keresnivalója a tévének meg a rádiónak, és a mobiltelefont is nyugodtan lehet nélkülözni éjszakára, nem kell föltétlenül párnaként használni.
Felvenni a harcot a sugárveszéllyel
„Ezek a készülékek, ha nem is működnek, de mivel nem szoktuk kihúzni az áramforrásból, sugároznak. Mint ahogy sugároznak a falakban lévő áramkörök is” – magyarázta. Persze a modern ember nem feltétlenül híve a lakás teljes áramtalanításának, de már az is jót tesz, hogy igyekszik energiatakarékos gépekkel körülvenni magát, és ezek közül egyszerre lehetőleg minél kevesebbet használ.
Mérsékelt védelmet nyújtanak a különféle védőfóliák, amelyet a matracunk vagy az ágyunk alá helyezhetünk, ám még hatékonyabbak azok a tapaszok, amelyek az elektroszmogot hivatottak semlegesíteni. Ilyen tapaszokkal elláthatjuk a telefonjainkat, tévéinket, háztartási gépeinket, ezzel is csökkentve a fölösleges sugárzásokat.
Eredményességük hőkamerával is bizonyított. További jó tanács, hogy ház vagy telek vásárlásakor kerüljük az olyan helyeket, amelyek magasfeszültségű vezetékek vagy trafóházak közelében találhatók, most épülő vagy felújítás alatt álló lakásunkban használjunk árnyékolt kábeleket, és soha ne álljunk az amúgy is egészségtelen mikrohullámú sütő mellé, amikor valamit melegítünk benne.
Mire hozzászoknánk, megbetegszünk
Az autónk sem jelent védelmet, hisz egy kábelekkel átszőtt vaskalitkának felel meg. „A nagyobbik veszély azonban nem a lakásunkból, nem a gépkocsinkból, hanem kívülről leselkedik ránk, rádió-, tévé- és telefonátjátszók formájában. A legnagyobb gondot az utóbbiak jelentik, hisz ahhoz, hogy szinte országos szinten százszázalékos lefedettség és tökéletes térerő legyen, rengeteg antennára van szükség.
Éppen ezért tévhit abban reménykedni, hogy falun vagy a természetben óvva vagyunk. Ki kell ábrándítanom mindenkit, aki ebben hisz, mivel magam is részt vettem egy katasztrofális eredményekkel végződött hortobágyi elektroszmogmérésen. Nyilván a pusztában éppenhogy csak van áram, de mivel nincsenek épületek, nincs mi árnyékolja a külső sugárzást. Az átjátszó antennák meg ott is jelen vannak” – mondta el Kelemen István.
Egyébként az elektroszmog káros hatása régóta bizonyított; elsősorban gyakori fejfájási panaszaink oka, de ugyanakkor cifrábbnál cifrább, sőt olykor megmagyarázhatatlan pszichoszomatikus betegségek forrása is. A szakemberek szerint nem véletlen, hogy manapság minden második ember allergiás, pánikbeteg, vérnyomásproblémákkal és alvászavarral küzd, valamint kiábrándítóan rossz a stresszindexe.
Amiért nem látjuk, nem tapinthatjuk, az elektroszmog folyamatosan körülöttünk örvénylik: az otthonainkban, a munkahelyünkön, a közintézményekben, de még az utakon is. Feltevődik a kérdés, hogy amint a rágcsálók vagy a bogarak szervezete hozzászokik az erősebbnél erősebb ellenszerekhez, az emberi test miért nem képes alkalmazkodni a helyzethez.
„Olyan rohamos a technikai fejlődés, hogy mire szervezetünk hozzászokna ahhoz a tetemes sugármennyiséghez, aminek egyből kitevődött, már meg is betegedett, hogy ne mondjam azt: elpusztult. Dédapámnak, aki gyalog jött haza a Don-kanyartól, elég volt a napi 60 grammos C-vitaminadag. Ma már több ezerre van szükségünk” – adta meg a választ az Erdélybe telepedett természetgyógyász.
A témáról vasárnap délelőtt 10 órától Kelemen István és Juhász János, az elektroszmogtól védő Space Harmony rendszer feltalálója tart ingyenes előadást a marosvásárhelyi Bod Péter Tanulmányi Házban.
Február 8. és 15. között ismét a házasság és a család értékeire irányul a figyelem a Kárpát-medencében: a történelmi magyar egyházak A hűség szabadsága mottóval szervezik meg az idei Házasság hetét.
Riasztó mértékű növényvédőszer-maradványokat mutattak ki európai országokban forgalmazott almában egy friss civil jelentés szerint. A PAN Europe által végzett vizsgálat arra figyelmeztet: a gyümölcsök döntő többsége egyszerre több vegyi anyagot tartalmaz.
Az uniós tagállamok és az európai parlamenti képviselők tárgyalásokat folytatnak a „vegetáriánus burger” és a „növényi kolbász” elnevezések jövőjéről, amelyeket az állattenyésztők vitatnak.
Szeptember 4-től az Amintiri Gustoase YouTube-csatornán debütál a Helyi gasztronómiai portré című dokumentumfilm-sorozat, amely az egész országból bemutatja a helyi gasztronómiai pontok példáit.
Bár a legtöbb erdélyi háztartásban a húsvéti sonka és bárányhús nem hiányozhat az ünnepi asztalról, összeállítottunk néhány menüelképzelést, amely a család vegetáriánus vagy vegán tagjainak, illetve hasonló étkezési formát követő vendégeknek szól.
A zene iránti szeretet, a közösségi programok ösztönzik azokat a gyerekeket, akik rendszeresen járnak a Fazakas Emília által Bánffyhunyadon tartott zenekarórákra. A Kalotazengők zenekar vezetője a hangszeroktatásról, a gyerekek elhivatottságáról beszélt.
Helyi alapanyagokból elkészíthető ételek versenye várja a benevezőket szerte a Kárpát-medencéből, a kiírást az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete hirdette meg. A versenyzőknek 8 adag ételt kell elkészíteniük a szolnoki döntőben.
Görögország is intézkedéseket tervez foganatosítani, hogy megvédje a gyermekeket a közösségi médiától való függőségtől. Az EU-ban azt fontolgatják, hogy a szabályozásokat unió-szerte kiterjesztik.
Szent Dömötör-napi behajtási hagyományokat elevenítik fel a Hortobágyon, a hétvégén. A rendezvény keretében az érdeklődők a Hortobágyi Nemzet Park Igazgatóság leglátványosabb eseményét a daruvonulást is megtekinthetik szervezett túrák keretében.
A marokkói Fez városában járt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karának három küldöttje. Lengyelné Püsök Saroltával az észak-afrikai országban látottakról és tapasztaltakról beszélgettünk.
szóljon hozzá!