Kolozsvári székhelyén ünnepelte sikereit az RMDSZ: 99 százalékos feldolgozottság mellett, biztosan örülhetnek két Európai Parlamenti képviselőnek, megannyi megőrzött, jó néhány visszaszerzett településnek, újdonságnak számító győzelmeknek.
Több tucatnyi helyi lakos gyűlt össze hétfőn a Bihar megyei Székelyhíd polgármesteri hivatala előtt, amiért késik a választások eredményének kiközlése. „Béres, gyere ki!” – üzenik a jelenleg regnáló RMDSZ-es polgármesternek.
A részleges eredmények alapján a Nemzeti Liberális Párt (PNL) megtartja a Szilágy Megyei Tanácsot, illetve jelenlegi elnöke, Dinu Iancu-Sălăjanu új mandátumot nyert a megyei közigazgatás élén.
Első ízben választottak magyar polgármestert a Bákó megyei Gajcsána községben (románul: Găiceana). A polgármester egy fiatal magyar lány, az RMDSZ-színekben induló Gál Alina.
Késélen táncol az erdélyi magyarság európai parlamenti képviselete az RMDSZ szóvivője szerint, aki a szövetség kolozsvári elnökségén berendezett eredményváróján nyilatkozott újságíróknak.
Senki ne maradjon távol az urnáktól vasárnap a romániai helyhatósági és EP-választásokon, és akkor urnazáráskor az RMDSZ elmondhatja, hogy jól szerepelt – hangsúlyozta Kelemen Hunor pénteken Csíkszeredában.
Sajátos együttállás: vasárnap egyszerre szavazhatunk arról, hogy kik képviseljék az erdélyi, partiumi és bánsági magyar közösséget a legalacsonyabb – azaz önkormányzati – és a legmagasabb – vagyis európai parlamenti – szinten.
Elérkeztünk az idei választási szuperév első megmérettetéseihez: vasárnap egyszerre tartanak önkormányzati és európai parlamenti választásokat.
Sepsiszentgyörgyön jó érzés erdélyi magyarnak lenni, mivel a városban negyedmilliárd eurónyi beruházás valósult meg és van folyamatban – mondta Antal Árpád polgármester csütörtökön az épülő terelőúton tartott sajtótájékoztatóján.
Európában csak az erdélyi magyarok tudják az erdélyi magyarokat képviselni.
Bihar megyében és Nagyváradon ugyan jelentős arányban van jelen a magyar közösség, azonban arra nem esélyes, hogy megszerezze a megyei közgyűlés, illetve a megyeszékhely vezetését.
Szatmárnémeti és Szatmár megye utóbbi időszakban történt fejlesztése példaértékű nem csak a térség, hanem egész Románia számára – mondta Kelemen Hunor kedden Szatmárnémetiben.
A jelenlegi Európai Bizottság súlyosan átpolitizált, és ebből adódik, hogy mára az Európai Unió olyan pályán halad, amelyre már nem ismernek rá az állampolgárai – jelentette ki Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter hétfőn este Nagyváradon.
Kovács Mihály Levente fiatal kora ellenére jelentős politikai tapasztalatra tett szert az évek során. A 2024-es választásokról kérdeztük Kovács Mihály Leventét, aki most Marosvásárhelyen a városi tanácsosi listán indul.
Sírjunk vagy nevessünk? – adódik a kérdés azt látván, hová fajult a szatmári politikai helyzet az idei helyhatósági megmérettetés előtt.
Az erdélyi magyaroknak őshonos kisebbségként két dolog fontos: hogy legyen béke, és legyen visszatérés az európai közpolitikák szintjén, ezek ne az ideológiák, hanem az emberek szolgálatában szülessenek – jelentette ki Winkler Gyula EP-képviselő.
A négy évvel ezelőtti megmérettetéshez képest idén kevesebb erdélyi településen indított jelölteket a június 9-ei, az európai parlamentivel egy időben tartandó helyhatósági választáson az Erdélyi Magyar Szövetség. Interjú Zakariás Zoltán EMSZ-elnökkel.