
Kereskényi Gábor, Kelemen Hunor, Pataki Csaba és Magyar Lóránd az új szatmárnémeti híd előtt
Fotó: Facebook/KelemenHunor
Szatmárnémeti és Szatmár megye utóbbi időszakban történt fejlesztése példaértékű nem csak a térség, hanem egész Románia számára – mondta Kelemen Hunor kedden Szatmárnémetiben.
2024. június 04., 21:032024. június 04., 21:03
2024. június 04., 21:052024. június 04., 21:05
A Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke a partiumi városban és megyében tett kampánykörútja során az újrázni készülő Kereskényi Gábor szatmárnémeti polgármester és Pataki Csaba Szatmár megyei tanácselnök kíséretében a szatmárnémeti nemzetközi repülőteret, az új hidat és a felújított régi főteret tekintette meg.
„Szatmárinak lenni, Szatmár megyeinek lenni büszkeség, hisz itt olyan lokálpatrióta emberek élnek, akik a helyi értékeket fontosnak tartják, és a közösséget építették, erősítették” – mondta az RMDSZ újrázni készülő önkormányzati vezetőire utalva. Aláhúzta: Kereskényi Gábor és Pataki Csaba együttműködve valósította meg a nagy infrastrukturális projekteket, melyek az embereket szolgálják.
– mondta. „Ma itt élni azt jelenti, van remény arra, hogy a sorsunkat alakítjuk, és nem vagyunk kiszolgáltatottak mások kénye-kedvének” – értékelt.
Kelemen Hunor úgy vélte, erre minden szatmári ember büszke lehet, és arra kérte őket, szavazzanak bizalmat az újrázni készülő önkormányzati vezetőknek, valamint az RMDSZ többi jelöltjének és EP-listájának.
Az RMDSZ elnöke elfogadhatatlannak nevezte, hogy Szatmár megyében a Nemzeti Liberális Párt (PNL) összefogott a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR), és egyetlen céljuk, hogy Szatmár megyét magyarok nélkül vezessék. Sajnálatát fejezte ki, hogy a kisebbik román kormánypárt egyetlen országos vagy regionális vezetője sem határolódott el a szatmári együttműködéstől, melyre nem volt példa a román belpolitikában.
Kereskényi Gábor polgármester elmondta: az elmúlt időszakban sok volt a kihívás, és sikerült helytállni, jóra fordítani a város arculatát. Hangsúlyozta, hogy a projektek folytatásához többségre van szükség a helyi önkormányzatban és egy jó együttműködésre a Szatmár megyei közgyűlés vezetésével. Rámutatott: vannak politikusok, akik a múlt fogságában akarják tartani a várost, de a fejlesztés a helyes út, ehhez kérte a szatmáriak támogatását.
– emelte ki.
Az RMDSZ-es megyevezetés a kulturális és oktatási intézményeket is felújította – mondta –, míg a megvalósulatlan projekteknek a többi párt akadékoskodása az oka. Aláhúzta, hogy vasárnap az RMDSZ mindegyik listáján számít a szatmáriak voksára, fontos, hogy az erdélyi magyar közösségnek Európában is erős hangja legyen.
Szatmár megyét és Szatmárnémetit az RMDSZ kiemelt helyszínnek tekinti a június 9-i romániai EP- és helyhatósági választásokon, mivel az etnikai aránynak köszönhetően nagy esély van a magyar jelöltek győzelmére.

Kelemen Hunor továbbra is várja a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőinek magyarázatát arra, hogy miért fogtak össze Szatmár megyében a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) egy olyan kampányban, amelynek üzenete: „Harcoljunk a magyarok ellen!”.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
szóljon hozzá!