Nehezen haladnak a koalíciós tárgyalások az Európa-párti kormány megalakítására készülő négy párt között, így már annak a lehetősége is felmerült, hogy sorsolással döntsék el, melyik minisztérium melyik párthoz kerül – legalábbis egyes sajtóértesül&
Csütörtökön reggel kilenc órától a tervek szerint a parlamentben folytatódik az egyeztetés a közös kormány megalakításáról az Európa-barát pártok és a kisebbségi frakció képviselői között.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mielőbb létre kell hozni egy stabil parlamenti többséget, és az Európa-barát pártok körvonalazódó koalíciójának be kell jelentenie, hogy lesz-e közös államelnökjelöltje.
Mint megírtuk, a Musai-Muszáj akciócsoport szerint a kolozsvári karácsonyi vásár szabályzatában sikerült megidézni „a román kommunizmus legsötétebb éveit”.
A múlt vasárnapi parlamenti választás után esedékes, hogy az „Európa-párti” koalíció megalakításáról szándéknyilatkozatot aláíró négy párt, a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ, valamint a képviselőházi kisebbségi frakció elkezdje az érdemi tárgyalásokat.
Nyolc év szünet után sikerült Temes megyéből ismét RMDSZ-es képviselőt bejuttatni a parlamentbe. A vasárnapi választásokon Molnár András jogász, a megyei szervezet elnöke, a jelöltlista vezetője jutott mandátumhoz.
A szerdán megalakult koalíció célja a politikai stabilitás és az ország európai pályájának biztosítása, ugyanakkor a legionárius, szélsőséges ideológiák terjesztőinek elszigetelése – nyilatkozta szerda este az Agerpresnek Kelemen Hunor.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a kisebbségek képviselőházi frakciója mai találkozóján bejelentik, hogy a négy párt Európa-párti többséget alkot a parlamentben.
Egyeztetések kezdődnek szerdán délután a vasárnapi parlamenti választás nyomán a törvényhozásba jutott nem szélsőjobboldali pártok között egy lehetséges koalícióról.
Megerősödött frakciókkal kezdjük a parlamenti mandátumot – szögezi le az RMDSZ keddi közleménye.
A magyarellenességéről hírhedt Románok Egyesüléséért Szövetség érte el a legjobb eredményt a parlamenti választáson Arad megyében, megszerezve a szavazatok közel 24 százalékát, de az S.O.S. Románia és a POT is átlépte az 5 százalékos küszöböt.
A hatványozottan szórványnak számító Máramaros megyében is sikert könyvelhetett el a magyar képviselet: megduplázta szavazóinak a számát vasárnap a 2020-as parlamenti választásokhoz képest.
Az erdélyi és székelyföldi magyarok megmutatták, hogy erős magyar érdekképviseletet akarnak Bukarestben – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfő reggel a Facebook-oldalán.
Az RMDSZ öt erdélyi, illetve partiumi megyében végzett az első helyen a vasárnapi parlamenti választáson – derül ki a közel százszázalékos feldolgozottság melletti eredményekből.
A szélsőjobboldali pártok jelentősen előretörtek, de messze vannak a kormányképes többségtől – derül ki a vasárnapi romániai parlamenti választás voksainak közel százszázalékos feldolgozottsága nyomán.
Magyarországon élő román állampolgárok is élnek a szavazati jogukkal, és magyarországi értelmiségiek is szavazásra buzdítanak minden romániai magyart.
Minden erdélyi magyarnak el kellene mennie szavazni, hiszen nagy a tét – fogalmazták meg RMDSZ-es politikusok, miután leadták voksukat a parlamenti választáson.
„Minden magyar szavazatra szükség van!” – jelentette ki vasárnap Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, miután leadta voksát a parlamenti választáson.