Szívesen fogadná Nicușor Dan bukaresti főpolgármester, ha az RMDSZ és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) is beállna mögé az államfői tisztség megszerzéséért zajló küzdelemben.
Húsz év után sikerült visszaszereznie az alpolgármesteri tisztséget a pécskai RMDSZ-nek. Kocsik Imre lett a „befutó” az Arad megyei településen, aki szerint nagyobb önbizalmat és önbecsülést adhat a pécskai magyarságnak a siker.
A kormánykoalíciót alkotó pártok vezetői közül egyelőre Ilie Bolojan, a PNL, valamint Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke reagált Crin Antonescunak az államfőjelöltségét felfüggesztő bejelentésére.
Boldog 35. születésnapot, RMDSZ! címmel köszönti pártjának 1989 karácsonyán történő megalakulását Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke az RMDSZ honlapján.
Budapest irányítása alá került a román pénzügyi és fejlesztési minisztérium azáltal, hogy RMDSZ-es miniszterek kerültek az élükre – vélekedik a szélsőjobboldali Călin Georgescu.
Gratulálunk a PSD-nek és a PNL-nek: másfél év után sikerült ismét tető alá hozniuk ugyanazt a koalíciót, amelyet tavaly az RMDSZ kipenderítésével ők maguk robbantottak szét – csak éppen kitartó munkájuk eredményeként támogatottsága gyengébb, mint akkor.
Aláírták hétfőn reggel a leendő kormányt alkotó pártok a koalíciós megállapodást, amely alapján közösen kormányoznak majd.
„A mi érdekünk az, hogy Romániának stabil kormánya legyen, a kétoldalú kapcsolatokat folyamatosan fejleszteni tudjuk, az erdélyi magyarságnak pedig egyre jobb legyen a helyzete” – írta Szijjártó Péter a közösségi oldalán hétfőn.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) parlamenti többséget alakít ki a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel – ismertette a sajtóval a PSD országos politikai tanácsának vasárnapi döntését Marcel Ciolacu.
Egy időre félbeszakadt szombaton az új szenátorok eskütétele, miután kiderült, hogy a felsőház RMDSZ-es tagjai hiányos szöveget olvasnak fel a parlamenti emelvényről.
„Megvan az első fontos bírósági győzelem a székelyhídi választási csalás ügyében!” – jelentette be pénteken Csomortányi István, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) Bihar megyei politikusa, az alakulat országos ügyvezető elnöke.
A mai demokrácia az 1989-es bátorság és áldozatvállalás eredménye, de az ország valahol útközben „elakadt”.
Zajlanak a koalíciós egyeztetések az úgynevezett „Európa-barát” pártok között, és a kiszivárgott hírek szerint kemény viták zajlanak a minisztériumok elosztásáról.
Zakariás Zoltán orvos, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) elnöke Hargita megyei képviselőként jutott be ismét RMDSZ-listán a román parlamentbe. A székelyföldi politikust arról kérdeztük, milyen elvárásokkal lát neki újabb törvényhozói mandátumának.
A magyar emberek biztonságát, a gazdasági növekedést és a munkahelyteremtést említette a kormányalakításnál elérendő legfontosabb célok között Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Szabó Ödön RMDSZ-es képviselő szerint az álhírek népszerűségének az a magyarázata, hogy a román sajtónak már nincs „erkölcsi tartása”.
Péró Tamást, az RMDSZ Arad megyei szervezetének ügyvezető elnökét választották meg a megyei önkormányzat egyik alelnökének a közgyűlés péntek kora délutáni ülésén.
Az RMDSZ az elmúlt 35 évben nagyon sokszor, nagyon nehéz körülmények között vállalta a kormányzást, soha nem állt félre, amikor kihívások elé került, és most is kész visszavinni a józan észt a román kormányba – hangsúlyozta Kelemen Hunor.