Ismét medve pusztított egy zabolai portán, néhány nappal korábban pedig egy anyamedve az iskola udvarára is bejutott. A medvetámadásokról a község polgármesterét és Kovászna megye prefektusát kérdezte a Krónika.
A háromszéki Zabola község lakóit rettegésben tartja hat medve, amelyek a település közelében kóborolnak, és gyakran behatolnak a lakott területre. A medvéket az utcákon, az emberek portáin, sőt egy oktatási intézmény udvarán is l&
A Kovászna megyei önkormányzat elnöke, Tamás Sándor szerint nincs rendjén, hogy a megyei hatóságoknak katonai létesítmények őrzését kell finanszírozniuk.
Lemondott a Háromszék főszerkesztői tisztségéről Farcádi Botond, akit jelenlegi helyettese, Farkas Réka követ a napilap élén.
A háromszéki Angyalos nyerte el a legszebb határon túli magyar településnév címet – közölte hétfőn Tamás Sándor, Kovászna megye tanácsának elnöke.
Reagált Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke Magyar Péter azon kijelentéseire, amelyek szerint „az erdélyi magyar választókat félrevezette a Fidesz propagandája”, ezért támogatták nagy arányban a kormánypártot.
Március 15-e a szabadság és a magyarság egységének az ünnepe, amikor magyarok milliói egyet mondanak, és egyet gondolnak a piros-fehér-zöld kokárdák és lobogók alatt Kézdivásárhelytől Sopronig, Clevelandtől Sepsiszentgyörgyig.
A Kovászna megyei rendőrök gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült visszaszerezni egy 70 éves férfi pénzét, aki egy elektronikus csalási módszer áldozatává vált. A férfi bankszámlájáról a csaló telefonon keresztül 76 ezer lejt utalt át.
Az elmúlt hetekben több súlyos közlekedési baleset történt romániai településeken, amelyekben kerékpárosok vesztették életüket, vagy súlyos, maradandó sérüléseket szenvedtek. A rendőrség a legfontosabb közlekedési szabályok betartására figyelmeztet.
Újabb engedély kipipálva Erdélyben a Brassó–Bákó autópálya projektjében: a Brassó Megyei Tanács kibocsátotta az önkormányzathoz tartozó nyomvonal területrendezési tanúsítványát.
Február 25. a kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja, a magyar Országgyűlés 2000-ben fogadta el az erre vonatkozó határozatot.
Elutasította az ozsdolai Láros Közbirtokosság óvását a román államot képviselő pénzügyminisztérium által indított perben a Kovászna Megyei Törvényszék.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Ütő Gusztáv képzőművész, akcióművész, egyetemi tanár és Vinczeffy László képzőművész, képrestaurátor kapja idén a Háromszék kultúrájáért díjat, melyet január 22-én, a magyar kultúra napján adnak át Sepsiszentgyörgyön.
Összesen 46 ezer lejt csaltak ki telefonos csalók egy háromszéki nőtől. A rendőrség keresi az elkövetőket, és a sepsiszentgyörgyi eset kapcsán is arra figyelmezteti a lakosságot, hogy ne dőljenek be ismeretlen személyek ajánlatainak.
Átadták Háromszék új tüdőgyógyászati kórházát Sepsiszentgyörgyön.
Kovászna megyében, egy illegális kavicsbányát működtető háromszéki cég székhelyén tartottak csütörtök reggel házkutatást a Brassó Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság Különleges Beavatkozási Szolgálatával.
Meghalt csütörtökön egy 54 éves férfi, aki egy építőipari vállalat alkalmazottjaként egy sepsiszentgyörgyi oktatási intézmény területén végzett munkát, és körülbelül négy méter magasságból lezuhant egy állványról.