
Fotó: Védelmi Minisztérium sajtóosztálya
Az elmúlt 24 órában 278-cal emelkedett az igazolt koronavírusos megbetegedések száma Romániában, elérve a 2738-at – közölte csütörtökön a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
2020. április 02., 13:162020. április 02., 13:16
2020. április 02., 14:332020. április 02., 14:33
Mint arról beszámoltunk, az egy nappal korábban, szerdán közzétett jelentések szerint 245 új fertőzöttet diagnosztizáltak 24 óra leforgása alatt. A csütörtöki hivatalos tájékoztatás szerint a COVID-19 romániai felbukkanása óta 267-en gyógyultak ki, és el is hagyhatták a kórházat. Közülük 58-at Temes megyében, 91-et Bukarestben, 23-at Krassó-Szörény, 8-at Dolj, 20-at Prahova, 13-at Konstanca, 28-at Iaşi, 8-at Kolozs, 5-öt Brassó, 5-öt Galac, 2-t Bihar, 2-t Argeş és egyet-egyet Brăila, Maros, Neamţ és Fehér megyében.
Az igazolt esetek száma megyék szerinti leosztásban az Országos Közegészségügyi Intézet adatai szerint: Fehér megye - 9 eset, Arad - 110, Argeş - 10, Bákó - 19, Bihar - 39, Beszterce-Naszód - 22, Botoşani - 40, Brassó - 117, Brăila - 11, Buzău - 12, Krassó-Szörény - 13, Călăraşi - 17, Kolozs - 105, Konstanca - 111, Kovászna - 34 , Dâmboviţa - 19, Dolj - 22, Galaţi - 82, Giurgiu - 19, Hargita - egyetlen esetet sem jelentettek, Hunyad - 100, Ialomiţa - 37, Iaşi - 54, Ilfov - 54, Máramaros - 39, Mehedinţi - 10, Maros - 38, Neamţ - 107, Olt - 8, Prahova - 27, Szatmár - 16, Szilágy - 6, Szeben - 22, Suceava - 701, Teleorman - 16, Temes - 98, Tulcea - 6, Vaslui - 9, Vâlcea - 7, Vrancea - 60, Bukarest - 505.
Jelenleg 78 beteget ápolnak az intenzív osztályon, csütörtökig ugyanakkor 94 halálos áldozatot szedett a koronavírus Romániában. A kommunikációs törzs szerint jelen pillanatban 15 407 személy van intézményesített karanténban Romániában, 114 699-en pedig otthoni elkülönítésben vannak, orvosi megfigyelés alatt. Ez idáig 28 483 koronavírustesztet végeztek el az országban.
A 2-es számú katonai rendelet hatályba lépése óta 1290 személyt helyeztek hatósági karanténba, mert nem tartották tiszteletben a lakhelyi elkülönítésre vonatkozó előírásokat. Továbbá ötven, hatósági karanténban lévő személy elhagyta a karanténközpontot, ezért újabb 14 napra vesztegzár alá vonták őket.
Meghalt Spanyolországban egy koronavírussal fertőződött román állampolgár, és ezzel 25-re nőtt a külföldön élők körében jegyzett halálesetek száma – tájékoztatott csütörtökön a stratégiai kommunikációs csoport (GCS). A diplomáciai képviseletek és a konzuli hivatalok által szolgáltatott adatok alapján ez idáig 217 külföldön élő román állampolgárnál mutatták ki a koronavírust, közülük 126-an Spanyolországban, 57-en Olaszországban, 14-en Franciaországban, heten Németországban, négyen Nagy-Britanniában, ketten Namíbiában, ketten Indonéziában fertőződtek meg, egy-egy személy pedig Tunéziában, Írországban, Luxemburgban, Belgiumban és az Amerikai Egyesült Államokban betegedett meg.
A koronavírus-járvány kitörése óta 25 román állampolgár vesztette életét külföldön: kilencen Olaszországban, hatan Franciaországban, négyen Nagy-Britanniában, öten Spanyolországban, egy személy pedig Németországban halt meg.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!