
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Balogh Zoltán
A Gorj megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) képviselői szerdára virradó éjszaka biológiai mintákat vettek 13 személytől, akik korábban kontaktusba kerültek a koronavírus fertőzéssel azonosított és egy rimini kórházba beutalt olasz állampolgárral – nyilatkozta Cristinel Rujan Gorj megyei prefektus szerdai sajtótájékoztatóján. Utólag kiderült, hogy valamennyiük eredménye negatív lett.
2020. február 26., 11:432020. február 26., 11:43
2020. február 26., 15:312020. február 26., 15:31
A prefektus szerint azonban a mintavétel még folyamatban van, további 19 személyt vetnek alá az eljárásának, akik esetében azonban már elrendelték az otthoni elszigetelést. A 13 személy között van az olasz állampolgár Peşteana településen élő anyósa és apósa, illetve gyerekek is. Esetükben a hatóságok szintén elrendelték az otthoni elszigetelést – számolt be az Agerpres.
A prefektus elmondta, járványügyi vizsgálatot kezdeményeztek, azonosítanak minden olyan személyt, akivel a fertőzött olasz állampolgár kontaktusba került romániai tartózkodása során, február 18-a és 22-e között.
de a 13 személytől vett biológiai mintát az éjszaka folyamán már elküldték a Matei Balş Intézethez. Hozzátette, a hatóságok rekonstruálták az olasz államolgár Gorj megyében megtett útvonalát. A sajtótájékoztatón szintén jelen levő Cosmin Popescu Gorj megyei tanácselnök elmondta, hogy a szerdára virradó éjszaka két személy önként jelentkezett a Târgu Jiu-i kórházban, jelentve, hogy kontaktusba kerültek az olasz állampolgárral. Esetükben is elrendelték az otthoni elszigetelést.
Nelu Tătaru, az egészségügyi minisztérium államtitkára szerdán délután bejelentette: a vizsgált személyek eredménye minden esetben negatív lett, egyikőjük sem fertőződött meg. Ugyanakkor kivizsgálás alá vonnak további 19 Gorj megyei polgárt is, akikkel az olasz férfi nem került közvetlen kapcsolatba.
A hatóságok hangsúlyozták, hogy a járványügyi vizsgálat folytatódik azokon a helyeken, ahol a fertőzött férfi megfordult.
Az ország határain belül eddig egyetlen román állampolgárnál sem igazolták laboratóriumi vizsgálatok a koronavírus jelenlétét, 26 személy karanténban van, további 2077-et pedig otthonukban tartanak megfigyelés alatt – közölte szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport. A tájékoztatás szerint a Matei Balş Intézetben 32 mintát vizsgálnak jelenleg, ezek olyan személyektől származnak, akik romániai tartózkodása alatt kapcsolatba kerültek azzal az olasz állampolgárral, akiről utólag kiderült, hogy koronavírussal fertőződött.
A külügyminisztérium kedd este közölte, hogy Craiován és Gorj megyében járt február 18-a és 22-e között az az olasz állampolgár, akiről Olaszországba való visszatérte után kiderült, hogy koronavírussal fertőződött. A külügy közleménye értelmében a 71 éves, olasz férfi román állampolgárságú feleségének rokonait látogatta meg Romániában, és több üzleti tárgyalása is volt.
Az olasz polgári védelem által a minisztériumnak közvetített információk értelmében a férfi február 18-án szállt le a craiovai reptéren, és romániai tartózkodása alatt Gorj megyében szállt meg, ahol kapcsolatba került az anyósával és több más személlyel.

Craiován járt február 18-a és 22-e között az az olasz állampolgár, akiről Olaszországba való visszatérte után kiderült, hogy koronavírussal fertőzött – közölte a külügyminisztérium.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!