
Fotó: Gábos Albin
Gondatlanságból elkövetett emberölés gyanúja miatt hivatalból vizsgálatot indított a bukaresti rendőrség gyilkossági osztálya a Floreasca sürgősségi kórházban, a műtőasztalon égési sérüléseket szenvedett páciens ügyében.
2019. december 30., 12:422019. december 30., 12:42
2019. december 30., 14:002019. december 30., 14:00
A fővárosi rendőrség hétfői közleménye szerint ez idáig nem érkezett hozzájuk feljelentés az ügyben, de a médiában megjelentek alapján hivatalból vizsgálatot indítottak. A bukaresti sürgősségi kórház a hétvégén közölte, hogy belső kivizsgálást indított, miután egyik páciensük égési sérüléseket szenvedett a műtőasztalon, majd később meghalt.
Ekkor következett be a „szerencsétlen esemény”, amelynek során a beteg égési sérüléseket szenvedett. „Az orvosi csapat kezelte az incidenst, majd befejezte a műtéti beavatkozást” – idézi az Agerpres hírügynökség az egészségügyi intézmény közleményét, hangsúlyozva, hogy az esetről még aznap értesítették a kórház vezetőségét, amely belső vizsgálatot rendelt el az ügyben. Amennyiben ennek során rendellenességekre derül fény, értesíteni fogják az illetékes szerveket – írta még a közlemény. Ebben azt is hangsúlyozták, hogy az ügyben az egészségügyi minisztérium is ellenőrzést folytat.

Egy héttel az operáció után meghalt az a 66 éves rákbeteg nő, aki a bukaresti Floreasca kórházban végrehajtott műtét közben égési sérüléseket szenvedett, miután az orvosok szakszerűtlenül használták az elektromos sebészi kést.
A Floreasca kórházban, a műtőasztalon égési sérüléseket szenvedett páciens ügyét Emanuel Ungureanu USR-s képviselő tárta a nyilvánosság elé. Ungureanu Facebook-bejegyzésében azt írta, a rákbeteg nőt Mircea Beuran sebész „gyújtotta fel” a műtőasztalon, mivel nem megfelelő szert használt a bőrfelület fertőtlenítésére, és az elektromos sebészi késsel érintkezve a páciens bőre és a szerrel átitatódott steril felület lángra lobbant. Mircea Beuran sebész erre reagálva úgy nyilatkozott, nem tartózkodott a műtőben, amikor az eset történt, és erről a megfigyelőkamerák felvételei is tanúskodnak.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője azt kéri, vizsgálják ki, fennáll-e a csalás, hamisítás, hamisított okirat tudatos felhasználása vagy közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítás gyanúja a december 13-i és 22-i beavatkozásokat végző szakszemélyzettel kapcsolatban. A főügyészségre érkezésekor a politikus azt mondta, ellentmondásos információk vannak arra vonatkozóan, hogy Mircea Beuran professzor jelen volt-e a műtőben az operáció idején, vagy telefonon keresztül irányította a beavatkozást, és továbbra sem ismert, hogy mely orvosok vettek még részt az operációban. Ungureanu szerint azért nem látni tisztán az ügyben, mert megpróbálták eltussolni azt, megkísérelték az asszisztensekre hárítani a felelősséget a történtek miatt.
Az USR-s képviselő rámutatott: december 22-én belső kivizsgálást indított az ügyben a Floreasca kórház menedzsere, de csak a kisegítő személyzetet és az asszisztenseket hallgatták ki, orvosokat nem. December 27-én az egészségügyi minisztérium kiküldte a kórházhoz az egészségügyi felügyelet egyik felügyelőjét, de ő sem hallgatott ki az eset bekövetkeztekor a műtőben tartózkodó egyetlen orvost sem, jelentésében átvette a kisegítő személyzet december 22-én adott nyilatkozatait. „Úgy készítették elő a terepet, hogy a teljes felelősség háruljon az asszisztensekre, ápolókra” – fogalmazott Ungureanu.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!