
Egy héttel az operáció után meghalt az a 66 éves rákbeteg nő, aki a bukaresti Floreasca kórházban végrehajtott műtét közben égési sérüléseket szenvedett, miután az orvosok szakszerűtlenül használták az elektromos sebészi kést.
2019. december 29., 21:372019. december 29., 21:37
2019. december 30., 14:012019. december 30., 14:01
A testfelülete 40 százalékán megégett páciens halálának hírét vasárnap este Horațiu Moldovan, a román egészségügyi minisztérium államtitkára megerősítette a Digi 24 hírtelevíziónak. Mint arról beszámoltunk, a súlyos incidenst Emanuel Ungureanu, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselője tárta a nyilvánosság elé. Az USR-s képviselő által a Facebookon a hétvégén megosztott információk szerint a baleset akkor történt, amikor a rákban szenvedő páciensen végrehajtott beavatkozás közben a sebészek nem megfelelő szert használtak a bőrfelület fertőtlenítésére.
Az ellenzéki képviselő azt közölte, hogy a december 22-ei műtétet Mircea Beuran sebész hajtotta végre, és a volt egészségügyi miniszter „gyújtotta fel” a beteget a műtőasztalon. Beuran később cáfolta az állítást, és közölte, nem volt jelen a műtőben, amikor a nő meggyulladt a műtőasztalon. „Vasárnap reggel felhívott az egyik kolléga és felvázolta a páciens helyzetét, én meg mondtam, hogy vigyék sürgősen a műtőbe, és érkezem én is – én Bukarest mellett lakom. A főorvos kolléga kialakította csapatát és bement a műtőbe. Én elindutam a kórház felé. Az autóban voltam, 5-6 percre a kórháztól, amikor felhívott, hogy meggyúlt a steril mező. Én tehát nem voltam a műtőcsapatban. Ezt bizonyítani lehet a kórház bejáratánál, illetve a műtőszobában elhelyezett biztonsági kamerák felvételeivel, illetve az intenzív-terápiás protokoll szerint lejegyzettekkel” – nyilatkozta Beuran a román közszolgálati televíziónak szombat este.
Victor Costache egészségügyi miniszter ezt megelőzően kijelentette, meglepő a Floreasca kórházban történt incidensben résztvevő sebészek „hozzáállása” az ügyben, mivel megtagadják az együttműködést az egészségügyi tárca és a bukaresti közegészségügyi igazgatóság ellenőrző testületeivel. Hozzátette, a kórház vezetősége nem jelentette a december 22-én történt balesetet. Az egészségügyi tárca ellenőrző bizottsága vasárnap felkereste a Floreasca kórházban a megégett, válságos állapotban lévő nőt. Horaţiu Moldovan államtitkár a látogatást követően elmondta, a tüzet az okozta, hogy a műtétnél használt elektromos kést egyszerre használták egy olyan biociddal (fertőtlenítőszer), ami kifejezetten ellenjavallott, és szerinte ezzel az orvosoknak és az asszisztenseknek tisztában kellett volna lenniük.
Miközben az ügyben a rendőrség és az orvosi kamara is eljárást folytat, a történtek miatt az égési sérüléseket szenvedett nő családja, valamint Emanuel Ungureanu képviselő egyaránt büntetőfeljelentés megtételére készül.

Gondatlanságból elkövetett emberölés gyanúja miatt hivatalból vizsgálatot indított a bukaresti rendőrség gyilkossági osztálya a Floreasca sürgősségi kórházban, a műtőasztalon égési sérüléseket szenvedett páciens ügyében.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!