Hirdetés

„A vakcina normalitást tartalmaz” – Új kommunikációs kampányt indított a kormány

•  Fotó: Gov.ro

Fotó: Gov.ro

Kommunikációs kampányt indított a kormány csütörtökön annak érdekében, hogy megpróbálja felpörgetni az egyre lanyhuló oltakozási hajlandóságot a lakosság körében.

Balogh Levente

2021. május 27., 18:322021. május 27., 18:32

Miután csökkenőben az oltakozási hajlandóság a lakosság körében, ennek nyomán pedig nem tűnik kivitelezhetőnek a kitűzött cél – június elsejéig ötmillió legalább egyszer beoltott – elérése, a kormány úgy döntött: kommunikációs kampánnyal próbálja meghozni az emberek kedvét ahhoz, hogy fölvegyék a koronavírus elleni oltást.

Florin Cîțu miniszterelnök a kampány csütörtöki ismertetőjén elmondta, összesen 11 reklámszpotot forgattak le, ezek közül három általános jellegű, és arról szól, mi az, ami hiányzik, hét pedig célzott közönséghez szól: diákokhoz, nagyszülőkhöz, turistákhoz, fesztiválra járókhoz. Mint elmondta,

Hirdetés

a kampány a Mi van a vakcinában? kérdésen alapul, de ez nem a vegyületeket vagy a valós összetevőket jelenti, hanem azt, mit jelent mindannyiunk számára az oltás, mi az, ami az embereknek hiányzik.

„A kampány témája: együtt legyőzzük a járványt. Csak együtt győzhetjük le a járványt, ehhez azonban mindannyiunknak be kell oltatnunk magunkat” – szögezte le. Kijelentette: a cél az, hogy visszatérhessünk a pandémia előtti életünkhöz, ami csakis az oltások révén lehetséges.

Elkészült egy olyan reklámszpot is, amely arról szól, mit jelent az oltás Cîțu számára, ez azonban nem a televíziókban lesz látható, csupán a kormányfő Facebook-oldalán.

Ebben Cîțu egy kávézóban jelenik meg, és azt mondja: az oltás „normalitást” tartalmaz, azt, hogy a barátaival együtt ihasson meg egy kávét, hogy ne kelljen maszkot viselni,

hogy koncertekre, strandra lehessen járni, illetve hogy biztonságos körülmények között találkozhasson a családtagjaival.

A kampányt, amely a kormánynak egy fillérjébe sem került, mivel az UNICEF támogatta az elkészítését, legalább hat hónapig sugározzák majd. A kormányfő reményei szerint hat hónap múlva már nem lesz szükség rájuk, mivel addigra véget ér a járvány.

A miniszterelnök még szerdán este arról is beszélt, hogy reményei szerint augusztus elsejéig a lakosság 50–60 százalékát beoltják.

Újabb lazítások jönnek

A kormány amúgy csütörtök esti ülésén arra készült, hogy további lazító intézkedésekről döntsön, amelyek június elsejétől lépnek hatályba.

Az előzetes információk szerint fontolgatták, hogy a munkahelyeken a beoltottak számára eltöröljék a beltéri maszkviselést, ha legfeljebb öten tartózkodnak egy irodában, engedélyezik a beltéri sportrendezvényeket.

Mégpedig oly módon, hogy a helyiséget a befogadóképesség 25 százalékáig tölthetik meg a nézők, kinyithatnának a beltéri medencék, lehetővé válnak a családi rendezvények – esküvők, keresztelők –, kültéren 70, beltéren 50 fő részvételével. Emellett a játszóházak is megnyílhatnak, de csak korlátozott kapacitással, és akkor, ha a gyerekek kísérői beoltottak.

Veszélyeztetik a beoltatlanokat a mutációk

Eközben az oltási kampány koordinátora, Valeriu Gheorghiță arra figyelmeztetett: ha nem oltatják be magukat elegen, lesznek olyan csoportok, amelyek védtelenek maradnak a fertőzéssel szemben. Szerdán este a román közszolgálati televízióban kijelentette,

ha minél többen megkapják az oltást, azzal segítenek azokon is, akik már átestek a koronavírus-fertőzésen, de nem kaptak oltást, mivel ezzel védettebbek lesznek az új mutációkkal szemben.

Emlékeztetett: jelenleg a vírus brit variánsa számít dominánsnak, de ha nem kapják meg elegen a vakcinát, akkor a többi – az indiai, a brazil vagy a dél-afrikai – egy negyedik hullámot is elindíthat, amely ellen csak az oltások nyújtanak védettséget, a betegségen való áteséssel szerzett immunitás nem.

Egyben szeretnék azzal is növelni a kedvet az oltakozáshoz, hogy – főleg vidéken – az oltást összekötnék egy legalább minimális szintű általános orvosi kivizsgálással is. 

Egyre kevesebb az új fertőzött Alig haladja meg a 300-at a 24 óra alatt koronavírussal diagnosztizáltak száma a csütörtöki adatok szerint: 20 816 PCR- és 10 334 antigéntesztből 307 lett pozitív, ami 0,99 százalékos arány. Ezzel az igazolt fertőzöttek száma 1 076 840. A gyógyultak száma 744 fővel 1 036 646-ra nőtt. A kór szövődményeiben elhunyt újabb 39 fertőzött – mindannyian krónikus betegek voltak – , ezzel az elhunytak száma 30 131. A kórházakban 2841 fertőzöttet ápoltak, közülük 485-öt intenzív osztályon. Az aktív esetek száma 10 063-ra csökkent – ez a szám múlt csütörtökön még 15 145 volt.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 21., vasárnap

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök bejelentette: beterjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját. Erről Veștea vasárnap késő este a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben adott hírt.

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat

A kormány azzal próbálja ellensúlyozni a munkaerőhiányt, hogy évente több tízezer munkavállalót hoz be az Európai Unión kívülről, ahelyett, hogy olyan politikákat fogadna el, amelyek a diaszpórában élő románok hazatérését és a bérek emelését célozzák.

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat
2026. június 21., vasárnap

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot

A PNL nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan frissen újraválasztott pártelnök.

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot
2026. június 21., vasárnap

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták

A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége vasárnap megszavazta, hogy belép az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányába – nyilatkozták politikai források a Hotnews.ro portálnak.

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat

Az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt támogató liberális politikusok megtámadják a bíróságon a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi kongresszusán elfogadott határozatokat az Agerpres által idézett politikai források szerint.

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat
2026. június 21., vasárnap

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki

Az előzetes várakozással ellentétben nem zárta ki a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusán a pártból Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt, a párt eddigi első alelnökét.

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki
2026. június 20., szombat

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint

A Polymarket előrejelzési platformon Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminisztert tartják a legesélyesebbnek arra, hogy Románia következő miniszterelnöke legyen, a tárcavezető így megelőzi Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt.

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan

Oana Gheorghiu ügyvivő miniszterelnök-helyettes és Dragoș Pîslaru ügyvivő európai forrásokért felelős miniszter belépett a Nemzeti Liberális Pártba (PNL) – közölte több sajtóorgánum pártbeli források alapján.

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan
2026. június 20., szombat

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán közölte, hogy találkozott Luca Niculescuval, Románia OECD-csatlakozási folyamatának koordinátorával, akit külügyminiszternek javasol a kormányában.

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja
2026. június 20., szombat

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni

Mégsem száll harcba Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök Ilie Bolojan pártelnök, ügyvivő miniszterelnök ellen a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki posztjáért a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni
Hirdetés
Hirdetés