
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor/MTI
A román hatóságok bíznak abban, hogy az egészségügyi rendszer elbírja az új koronavírus-járvány tetőzését. Erről Horațiu Moldovan egészségügyi államtitkár nyilatkozott kedden a Digi24 hírtelevíziónak.
2020. április 14., 16:042020. április 14., 16:04
2020. április 14., 16:212020. április 14., 16:21
Az államtitkár elmondta: jelenleg több mint 3000 koronavírus-fertőzött van beutalva a romániai kórházakba, közülük kevéssel több mint 200-at kezelnek intenzív osztályon, és 34 szorul lélegeztetőgépre. Az MTI szerint hozzátette:
Az államtitkár szerint a romániai egészségügyi rendszer elbírja a járvány miatti terhelést, ha nem kétszereződik meg a kórházba utalt fertőzöttek száma. A stratégiai kommunikációs törzs kedden kora délután nyilvánosságra hozott jelentése szerint 10-zel emelkedett a súlyos betegek száma, és jelenleg 241 személyt kezelnek Covid-19-cel a kórházak intenzív osztályán.

Megközelítette a 6900-at az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén 332 elhalálozást jegyeztek – közölte kedden 13 órakor a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
A legfrissebb hivatalos adatok arról árulkodnak, hogy Romániában az elmúlt 24 órában sem gyorsult a betegség terjedése. Az országban eddig 6879 koronavírus-fertőzést észleltek, 246-tal többet, mint egy nappal korábban. Ez az utóbbi nyolc nap legalacsonyabb napi értéke. A járvány terjedésének a visszafogott ütemét azonban ahhoz is viszonyítani kell, hogy az elmúlt 24 órában csak 2893 vírustesztet végeztek, mintegy kétezerrel kevesebbet, mint egy nappal korábban.
Horațiu Moldovan államtitkár elmondta,
Kedden egy marosvásárhelyi és kolozsvári mérnökökből álló csoport bejelentette, hogy elkészítette egy lélegeztetőgép prototípusát, amelyik megkapta az illetékes katonai ügynökség jóváhagyását, és szerdán vagy csütörtökön elkezdődhet a gép embereken történő tesztelése. A csoport képviselője az Agerpres hírügynökségnek elmondta: ha a lélegeztetőgép az emberi tesztelésen is jól vizsgázik, napi 15-öt tudnak gyártani belőle Marosvásárhelyen.
A román hatóságok úgy számolják, hogy az elkövetkező hetekben tetőződhet az országban a járvány terjedése. Nelu Tătaru egészségügy-miniszter azt valószínűsítette, hogy leghamarabb egy hónap múlva lehet enyhíteni a bevezetett korlátozásokon.
Mint ismeretes, aláírta Klaus Johannis államfő a szükségállapot további harminc nappal való meghosszabbításáról szóló rendeletet. Mindezt maga az elnök jelentette be keddi sajtónyilatkozatában.

Aláírta Klaus Johannis államfő a szükségállapot további harminc nappal való meghosszabbításáról szóló rendeletet. Mindezt maga az elnök jelentette be keddi sajtónyilatkozatában.
Romaniában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
Körvonalazódni látszik egy politikai megállapodás lehetősége a kormányalakítás szempontjából – jelentette ki szerdán a parlamentben Csoma Botond, az RMDSZ sajtószóvivője, egyben képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!