
A Kossuth-kert lesz idén is az egyik helyszíne a Szatmárnémetiben augusztusban szervezendő Partiumi Magyar Napoknak
Fotó: Facebook/Partiumi Magyar Napok
Huszadik kiadásához érkezik a szatmárnémeti Partiumi Magyar Napok, amelyet augusztus második felében tartanak. Szőcs Péter Levente szervező a Krónikának elmondta, a hagyományos helyszíneken tartják a programokat, és számos neves fellépőt, köztük Zoránt is várják a rendezvénysorozatra.
2021. július 06., 19:532021. július 06., 19:53
Jubilál a Szatmárnémetiben szervezendő Partiumi Magyar Napok (PMN), a 20. kiadást az augusztus 18. és 22. közötti időszakra tervezik. Szőcs Péter Levente, a szervező Identitás Alapítvány elnöke a Krónika megkeresésére elmondta, azért is különleges a rendezvény, mert járványidőben sikerül megtartani. „Szerettünk volna egy nagyobb szabású eseményt, de a járványhelyzet csak két hónapos előkészítést engedett. Szerencsére az eddig megszokott programokon idén is részt vehetnek az érdeklődők” – tette hozzá Szőcs Péter Levente.
A partiumiak tavaly az online térben követhették az előadásokat és koncerteket, 2021-ben azonban a programokat a már megszokott helyszíneken, például a Kossuth-kertben és a Vécsey-ház udvarán is látogathatják. „2020-ban az internet lehetőségeit maximálisan kihasználva, rendhagyó formában szerveztük meg a Partiumi Magyar Napokat, így a koronavírus-járvány ellenére sem szakadt meg a hagyomány. Ez azt jelenti, hogy az idei évben a rendezvény immár jubileumi, huszadik kiadásához érkezik.
– nyilatkozta Barta Zoltán főszervező.
Hétköznap a dr. Fátyol Rudolf park, a Vécsey-ház udvara, illetve az úgynevezett „rendezvénygödör” szolgál a PMN helyszínéül. Itt komolyzenei koncertek, kiállítások, irodalmi műsorok lesznek, emellett a kultúrát szomjazókat különböző előadásokkal várja a színház. A hagyományok, a nemzeti identitás megőrzésére törekvő Szent István Kör idén 30 éves, ezt a jubileumot történelmi filmek vetítésével és előadásokkal ünneplik meg. A sportkedvelők is találnak izgalmas eseményt, mivel nem maradnak el a sportprogramok és a különféle versenyek sem.
A külföldi meghívottak közül – hogy csak párat említsek – velünk lesz a magyarországi Kowalsky meg a Vega, az Intim Torna Illegál, a rendezvények sorát pedig Zorán fellépése koronázza meg egy nagyszerűnek ígérkező zárókoncerttel” – mondta Kovács Zsolt, a PMN koncertjeinek felelőse.
„Természetesen minden rendezvény az éppen érvényben lévő járványügyi szabályok teljes betartásával fog zajlani, ennek ellenére bízunk benne, hogy az év egyik legjobban várt ünnepén minél nagyobb létszámban vehetnek részt a partiumiak. Amennyiben az aktuális előírások megkövetelik, korlátozni fogjuk a résztvevők számát az eseményeinken, zárt térben pedig megköveteljük a távolságtartást és a maszkviselést” – hangsúlyozta Szőcs Péter Levente.
A szervezők szerint az idei Partiumi Magyar Napok számos olyan meglepetést is tartogat még a szatmáriak számára, melyről most nem esett szó, épp ezért mindazoknak, akik első kézből szeretnének értesülni a legfrissebb újdonságokról, azt ajánlják, kövessék az esemény Facebook-oldalát.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!