
A gyimesi szépség magyar színekben indul a világversenyen
Fotó: Facebook/Blága Tünde
Magyarországot és a Kárpát-medence magyarságát képviseli a világ egyik legnagyobb és legrangosabb szépségversenyén a Gyimesekből származó Blága Tünde. Az eddig számos szépségversenyt megnyert, 2016-ban Erdély arcává megválasztott fiatal lány az El Salvador felé tartó repülőútja közben mesélt a Krónikának a nemrég Magyarországon elhódított koronáról és a közép-amerikai megmérettetésre való felkészülésről.
2023. november 08., 09:592023. november 08., 09:59
2023. november 08., 11:082023. november 08., 11:08
Blága Tünde szeptember végén elnyerte a Miss Universe Hungary címet, ennek köszönhetően vehet részt a 72. alkalommal, Salvadorban szervezett világversenyen. Mint a gyimesi szépség lapunknak kifejtette, a rangos cím megszerzése olyan álom volt, amit már évek óta kergetett. „Amikor végül sikerült elérnem, elképesztő boldogságot és megtiszteltetést éreztem. Tudom, hogy ez komoly felelősséggel is jár, de büszke vagyok arra, hogy Magyarországot és az egész Kárpát-medencében elő magyarokat képviselhetem ezen a szinten” – fogalmazott a divatmodell.
A versenytársai rendkívül tehetségesek voltak, és mindannyian komolyan vették a felkészülést. „A nyilvános szereplés, a különböző feladatok és az elvárások mind kemény próbatételnek bizonyultak. Azonban a verseny során megtanultam, hogy a kitartás és az elszántság kulcsfontosságúak a sikeres szerepléshez” – hangsúlyozta a 27 éves szépségkirálynő.
Blága Tünde szeptember végén nyerte el a Miss Universe Hungary címet
Fotó: Facebook/Blága Tünde
Blága Tünde arról is beszámolt, hogy a világversenyre való felkészülés komplex és időigényes folyamat. A Miss Universe versenyen általában közel száz ország képviselteti magát, így a versenyzők számára különböző előkészítő programokat és kihívásokat szerveznek. A magyar induló szerint ezek segítenek felkészülni a november 18-ai döntő megmérettetésre, és nagyon sok munkát igényelnek.
A világversenyen estélyiben is felvonulnak a szépségkirálynők
Fotó: Facebook/Blága Tünde
Blága Tünde szerint hatalmas felelősség Magyarország és a Kárpát-medence magyarságának képviselete a Miss Universe versenyen. „Igyekszem méltóképpen képviselni hazámat és a régiót a világversenyen. Ez rendkívüli lehetőség arra, hogy megmutassuk a világnak kultúránkat, hagyományainkat és azokat az értékeket, amiket képviselünk. Bár nagy kihívásnak tekintem, az elszántságom és az elkötelezettségem irányít a siker felé. A magyar nemzet mindenek felett!” – emelte ki a Krónikának a gyimesi szépség.
Blága Tünde fejére nem először került korona
Fotó: Facebook/Blága Tünde
A Hargita megyei Hidegségen született divatmodell fejére nem először került korona: 2021-ben elnyerte a Miss Tourism Continental címet egy nemzetközi szépségversenyen, 2019-ban szintén Magyarországot képviselte a világ harmadik legnagyobb versenyén, a Miss Earth-en. Egy évvel korábban elnyerte a Miss Charity címet a Tajvanon rendezett, Global Charity Queen szépségversenyen. 2017-ben Romániát képviselte a Miss Tourism Ambassadoron Manilában, 2016-ban pedig őt választották meg Erdély arcának.
A mostani megmérettetés, a Miss Universe a világ egyik legnagyobb, legrangosabb és legnézettebb szépségversenye. 1952-ben rendezték meg először az Egyesült Államokban, 1972-től már minden évben más-más országban tartják.

Nemzetközi szépségversenyen választották királynőnek Blága Tündét. A gyimesközéploki szépségkirálynő néhány napja elnyerte a Miss Tourism Continental címet a Beirut Golden Awards (BGA) csapata által szervezett megmérettetésen.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
szóljon hozzá!