
Megtört a jég. A Balls & Dolls alakulata nyerte a KMDSZ-diáknapokat
Visszaülhetnek az iskolapadba a számos élménnyel és emlékkel gazdagabb egyetemisták, ugyanis szombaton és vasárnap éjjel lezárultak az Erdély-szerte rendezett diáknapok.
2019. május 13., 19:162019. május 13., 19:16
2019. május 14., 12:362019. május 14., 12:36
Egész napos majálisozással, majd a kolozsvári USNK zenekar fellépésével zárult vasárnap éjjel a 26. KMDSZ- diáknapok, amelyet az előző években zsinórban ötször második helyen végző Balls & Dolls csapata nyert. A dobogó második fokára a S’tudja állhatott fel, míg a harmadik helyezett a főként székelyudvarhelyiek alkotta FuckTúra lett. Az idei év legsportszerűbb csapatának a résztvevők a BEER-ka alakulatát választották, míg a legerősebb klánt a Balls & Dolls, FuckTúra és Hajrá Vidámfiúk közössége alkotta. A szerdától vasárnapig tartó rendezvényen
akik a bulizáson kívül számos feladatban mérték össze erejüket és tudásukat.
A Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által minden év májusában megtartott eseményre 55 csapat jelentkezett. A magyar diákság által legjobban várt rendezvény szerdán délben kezdődött a kincses város főterén, majd délután a Hójában sorra bemutatkoztak az idén versengő csapatok.
a hagyományos kosárlabda, kézilabda és futball mellett többek között sörpongban, sakkban, néptáncban, karaokéban, slamben szerveztek próbákat, de általános műveltségi vetélkedő is volt. Akik pedig nem fáradtak el az egész napos próbák során, azokat minden este buli várta az Erdélyi Néprajzi Múzeum szomszédságában. Az idei diáknapok záróakkordja a már hagyományossá vált bográcsozás volt a Hója oldalában, majd este következett a díjátadó. Az eredményhirdetés előtt Lőrincz István, a KMDSZ elnöke megköszönte a 120 szervező töretlen munkáját az elmúlt bő egy hónapban, valamint minden egyes résztvevő példás hozzáállását az idei játékokhoz. Beszédében kiemelte, hogy „a 26. KMDSZ-diáknapok ti vagytok”, utalva arra, hogy a helyi magyar diákság nélkül nem lehetett volna megszervezni eme nívós eseményt.
Marosvásárhelyen is diáknapoztak az egyetemisták a múlt héten. A négynapos rendezvényen 33 csapat vett részt, akik több mint ötven játékban mérhették össze tudásukat – a győztes pedig a Fa-Samba nevű csapat lett. A méltán népszerű sportokon kívül
A szervezők idén is nagy hangsúlyt fektettek az esti programokra, fellépett többek között a magyarországi Brains együttes, a Lóci játszik és a Parno Graszt is, míg az erdélyi zenekarok közül meghallgathatták a FUNKorporation és a Bagossy Brothers Company dalait. A 22. alkalommal megrendezett esemény idén is üde színfoltja volt a marosvásárhelyi magyar diákság életének, a „legelvetemültebbek” pedig már most készülnek a 2020-as megmérettetésre.
Győzelmet ünnepelnek a Fa-Samba csapat tagjai. A marosvásárhelyi diáknapokon ők teljesítettek a legjobban
Tizenkilenc csapat és ugyanannyi diákpolgármester-jelölt méretkezett meg a 27. székely-
udvarhelyi diáknapokon. Vasárnap késő délután, a Szejkefürdőn tartott eredményhirdetésen kiderült, hogy 2020 májusáig Balázs Ádám nyerte el a diákpolgármesteri címet, a diáknapok nyertes csapata pedig a nyaConverse lett. A nyertes csapat és az új diákpolgármester ezúttal
benne olyan „kordokumentumokkal”, amelyek a jövő fiatalságának nyújtanak betekintést a mostani, hajdani székelyudvarhelyi diákéletbe.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!