
Színes repertoár. Fodor László (jobbra) szerint új szerzeményük egyfajta ízelítő a jövőben megjelenő dalokból
Fotó: Beliczay László
Most itt címmel megjelent pár napja a gyergyószentmiklósi Teddy Queen zenekar legújabb dala. Fodor László, az együttes frontembere az új zenemű üzenetéről, a készülő albumról, a tervezett lemezbemutató koncertekről beszélt a Krónikának.
2018. október 25., 10:412018. október 25., 10:41
Elérthetővé vált a nagyközönség, rajongók számára a gyergyószentmiklósi Teddy Queen zenekar új, Most itt című dala. A pop-rock és alternatív rock stílusát néha funkyval és diszkóstílussal keverő együttes 2016-os megalakulását követően Alteregó névvel lopta be magát az erdélyi zenekedvelők szívébe.
Fodor László, a zenekar frontembere, gitárosa szerint azóta a hármas formáció és a taglista a régi, de a névnek „mennie kellett”. Frissen megjelent szerzeményük üzenete is ebből a változásból ered, hiszen azt közvetíti, hogy a jelenben kell élni, és ez csak a múlt lezárásával valósulhat meg.
Fodor László lapunknak elmondta, a dal szövegét Csóka Loránd írta, ő pedig a dallamot szerezte hozzá – ez már bevált módszer a banda életében. A frontember szerint a dalszövegíró a jelen fontosságára koncentrált, erre utal a dal refrénje is:„Az nyer majd, aki igazán bátor / Indulj a holnapnak mától!” Kifejtette,
Ez a szerzemény egyfajta ízelítő a jövőben megjelenő számokból, egyfajta irányvonal, mert a stúdiónak köszönhetően jobb minőséget szeretne nyújtani a zenekar, illetve Bagossy László a keveréssel, Péter Gellért a felvétellel és Török Arnold a videó elkészítésével segítette az együttest. „Egyrészt eddig magunknak vettük fel a számokat, most pedig próbateremben, ami pozitívan hat a dalok minőségére. Másrészt Csóka Loránd háttérénekesünk, basszusgitárosunk most több metaforát és érzelmeket csempészett a szövegbe, így sokkal komplexebb lett” – fogalmazott a zenekar énekese.
Fodor László arról is beszámolt, hogy
Ennek érdekében legalább hét új dalt készítenek az elkövetkező hónapokban, és a zeneművek szorosan kapcsolódnak majd egymáshoz. A frontember elmondta, a lemez több számát videóval szeretnék fokozni, ezért a jövőben forgatást terveznek. Egyelőre még nem világos, hogy melyek azok a dalok, amelyekhez képtörténetet is kapnak a rajongók a szöveg és dallam mellé, ez csak akkor derül ki, amikor a bandatagok látják az összképet. „Nem kizárt, hogy a Most itt című számunknak is forgatunk majd klipet, hiszen többen is megkerestek, hogy szívesen elkészítenék nekünk” – részletezte a frontember.
Lemezbemutató koncertet Gyergyószentmiklóson, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Udvarhelyen szerveznek, illetve igyekeznek majd Csíkszeredába is eljutni. Fodor László szerint ha minden jól alakul, akkor még Magyarországot is érinthetik több helyszínnel. Viszont egyelőre a lemezen dolgoznak, és legközelebb csak december elején láthatjuk őket a gyergyószentmiklósi városnapokon.
Egyébként
Élményeikkel kapcsolatban a frontember elmondta, a zsűri már az elején szóvá tette: értékeli, hogy nem az Erdélyben megszokottá vált felállásban játszanak, hiszen a fiúknak nehezebb dolga van a hármas formációban, mivel egyszerre kell több hangszeren hibátlanul játszaniuk, amíg zenésztársaik öten-hatan állnak színpadra. A szakmai elismerésen kívül nagyon jólesett nekik a zsűri hozzászólása is, miszerint „a zenekar a magyarországi piacon is megállja a helyét!”
Tőkés Hunor
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!