2009. április 17., 09:082009. április 17., 09:08
Fellép többek között Koncz Zsuzsa, akinek 90 perces műsorát előzetes felmérés alapján állították össze: az énekesnő olyan dalokat is elénekel, amelyeket nem tart már műsoron, de a szentgyörgyiek szívesen meghallgatnák. Az eddigi legszebb és legdrágább nyitóhangversennyel kezdődik vasárnap a tizennyolcadik Szent György-napok: a Haydn-emlékév jegyében a zeneszerző Teremtés című oratóriumát adja elő a Georgius és a Csíki Kamarazenekar, a Vox Humana kamarakórus és a Pro Musica kórus a belvárosi református templomban.
A hagyományokhoz híven a szabadtéri népünnepélyt kulturális hét előzi meg, bábelőadásokra, koncertekre, kiállításokra, közönségtalálkozókra látogathatnak el az érdeklődők. Az idei rendezvénysorozat érdekessége, hogy két önálló fesztivált is magában foglal. Az egyhetes országos bábfesztiválon nyolc társulat 19 előadást mutat be. Ugyancsak ez alkalommal szervezik meg a 3. Néptánc Antológiát, a vándorrendezvényt idén a Háromszék Táncegyüttes látja vendégül. Grubisics Levente, a Szent György-napok főszervezője hangsúlyozta, a találkozások ünnepe lesz az idei rendezvény, minden elszármazott sepsiszentgyörgyit hazavárnak, Erdély és a Partium minden városában plakátoltak, a sajtóban népszerűsítik a rendezvényt.
A szervezők ebben az évben több kuriózumot ígérnek, a szabadtéri ünnepség pénteken felvonulással kezdődik, a városháza elől a rétyi fúvószenekar vezetésével kétezer gyerek és mintegy 300 fellépő toborozza a városlakókat. Idén első alkalommal Tamás Sándor háromszéki tanácselnök javaslatára megszervezik a bajuszversenyt, amelyre már harmincan neveztek be, és a lista még nyitott, a leghosszabb és a legkarakteresebb bajuszokat díjazzák, a győztesek pedig részt vehetnek majd májusban Magyarországon az európai bajuszfesztiválon. Dancs Zsolt programigazgató bemutatta a fellépőket. Koncz Zsuzsa 47 éve zenél, ő valódi magyar megasztár, a gázsija ötmillió forint.
A 90 perces műsorát előzetes felmérés alapján állították össze, így a művésznő olyan dalokat is elénekel, amiket nem tart már műsoron, de a szentgyörgyiek szívesen meghallgatnák. A Boney M 13 ezer euróért 50 percet zenél, de azt ígérték, ha jól érzik magukat, még újráznak. A sikeres popegyüttes tagjainak különleges elvárásai vannak, pontosan megadták a különleges sminkasztal méretét és formáját, az öltözőbe fekete törülközőket és két üveg Moet pezsgőt kérnek. Az öltözőt a megyei önkormányzat vendégházában rendezik be számukra, a sugásfürdői Görgő panzióban teremtenek ötcsillagos körülményeket, a menüt még most egyeztetik.
A Holograf székely ételeket kért, és Dancs Annamaritól egy dobostortát. Az operett- és musicalgálán Dancs Annamari és Tarján Pál énekel, a brassói opera 35 tagja és 16 tagú balettkara közreműködésével, a partitúrákat közvetlenül Londonból kellett megvásárolni. Idén a tűzijáték is érdekesebb lesz, kiegészítik egy látványos lézershow-al.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.