
Fotó: A szerző felvétele
2009. július 29., 10:212009. július 29., 10:21
A tavalyi év kivételével kilenc éve mindig Szatmárnémeti új főtere adott otthont az országos strandröplabda-bajnokság női elődöntőinek. Idén támogatók hiányában a városi strand homokos pályáján rendezik meg az eseményt. A hétfő délben startolt megmérettetésekre az ország szinte minden megyéjéből érkeztek versenyzők, a szervezők pedig minden este különleges programokkal kedveskednek az érdeklődőknek.
Antal Attila, a rendezvényt szervező Showtime Entertainmet Factory szervezőiroda vezetője lapunk kérdésére elmondta, mindennap különleges esti programokat tartogatnak a strandra kilátogató közönségnek. „Tegnap olasz est volt, spagettivel és a hozzá tartozó déli ritmusokkal, ma pedig a magyar konyháé és zenéé lesz a főszerep. Babgulyást kínálunk, és a belépés az összes programra ingyenes, csak az ételekért kell jelképes összeget fizetni. Terveink szerint a csütörtök kora este a román tradíciók jegyében fog telni. A hazai dallamok mellé puliszkát és pörköltet kínálunk majd, pénteken pedig retrónapot tartunk.Ennek a menüje egyelőre még meglepetés” – vetítette előre a programot a rendezvény házigazdája.
A szervezők szombaton, a győztesek kihirdetése után Copa Cabana-partival zárják a hatnapos sport- és szabadidő-rendezvényt. „A zárónapon chilis babot főzünk, amely ezen a vidéken különlegességnek számít. Egyébként jó, hogy idén a strandon rendezzük a bajnokságot, mert így zavartalanul futhatnak a kísérőprogramok is. A zenével és a tánccal nem zavarunk senkit, mindenki maradhat, amíg jól érzi magát” – tette hozzá Antal, aki ettől függetlenül jövőre vissza szeretné helyezni a rendezvényt a városközpontba.
A szatmári elődöntő az országos strandröplabda-bajnokság második helyszíne. Itt három korcsoportban (kadétek – 16 év alatt, juniorok – 18 év alatt és szeniorok – 18 év fölött), kétfős csapatokban versenyeznek a lányok. A férfiak két héttel ezelőtt Nagyváradon mérkőztek meg, a végső döntőt pedig augusztus végén rendezik Mamaián. „Jönnek versenyzők Lugosról, Kolozsvárról, Nagybányáról, Aradról, Máramarosszigetről, Nagyváradról és a fővárosból is.
Mivel mi vagyunk a házigazdák, több szatmári csapat is versenybe száll, és azt kell mondanom, komoly esélyeik vannak” – közölte lapunkkal Ovidiu Groza, a Szatmár Megyei Röplabda Szövetség elnöke, aki edző és versenybíró is. A meccseket naponta 10 és 13, valamint 15 és 19 óra között játsszák a lányok, egy mérkőzés pedig 40–45 perces. A szatmári tornára összesen 21 csapat nevezett be, amelyek közül a hét elején a juniorok, mától a kadétok és a hét végén a szeniorok versengenek. A megmérettetéseken kizárólag csak igazolt játékosok vehetnek részt, ám a játékok szüneteiben minden érdeklődő kipróbálhatja tehetségét, és péntek délután sajtókupát is rendeznek majd.
A szervezők ígérete szerint augusztusban Szatmár megye újabb sportrendezvénynek ad otthont. „Meg szeretnénk ismertetni a szatmári közönséggel a strandlábröpladba sportágát is. Ehhez a napokban kapjuk meg a különleges labdákat, amelyeket a fővárosból rendeltünk. A sportágról annyit kell tudni, hogy egyelőre csak amatőr változata létezik, és a futball, lábtenisz és röplabda elemeit ötvözi” – írta körül a különleges játékot Antal Attila. A szervezők tervei szerint augusztusban Szatmárnémeti és Nagykároly ad majd otthont a nem mindennapi versenynek, ahol kizárólag férfi résztvevők fognak összecsapni. Az e heti verseny szombati meglepetéseként egy mérkőzés erejéig ebből a sportágból is tartanak bemutatót a szatmári strandon.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.