Sziget Fesztivál tizennegyedszerre
„Örömmel jelenthetem be, hogy a Sziget Fesztivált a jövőben is megrendezzük annak ellenére, hogy eladták a Hajógyári-szigetet” – kezdte csütörtöki sajtótájékoztatóját Müller Péter Sziámi. Az idén augusztus 9. és 16. között rendezendő fesztiválon a szolgáltatások minőségén igyekeznek javítani a szervezők. Jobb lesz a közvilágítás, javulnak a higiéniai szolgáltatások, külön sátrat állítanak a dzsesszrajongóknak, és megpróbálják élővé varázsolni éjszakára is a nagyszínpad előtti teret.
A rendezvény egyik főszervezője, Müller Péter Sziámi elmondta: a sziget déli része, az üzemi épületek, a jachtkikötő eladása nem érinti a fesztivált, sőt, ha felépül a tervezett komplexum, megkönnyíti a helyzetüket, hiszen könynyebb lesz feljutni a szigetre, és megoldódik az örökös elszállásolási kérdés is. A tavalyinál is jobb, szebb Sziget Fesztivált ígért Gerendai Károly, a másik főszervező. Mivel jelenleg a szervezőknek az a legnagyobb gondjuk, hogy a Sziget megtelt, hiszen tavaly több olyan nap is volt, amikor a napijegyek is elfogytak, idén olyan fesztivált szeretnének, ahol mindenki a lehető legjobban, legkomfortosabban érzi magát.
Hazamenős napijegy a kínálatban Több újdonság is várja idén a látogatókat. Gerendai az egyik legfontosabb újdonságként a „hazamenős” hetijegyet említette. Az eddigi tapasztalatok azt mutatták, hogy ugyan sokan megveszik a hetijegyet, amely eddig egyben sátorozási lehetőséget is jelentett, de nem mindenki aludt kint. Ezért idéntől a 25 ezer „ottalvós-sátorozós” jegy mellé további 15 ezer olcsóbb, hazamenős hetijegyet is kínálnak. Kevesebb lesz a napijegyek száma, a tavalyi 40 ezerhez képest 25 ezer, ezeket viszont elővételben is meg lehet vásárolni. Az eddigi szolgáltatások idén is elérhetőek lesznek, a látogatók komfortérzetét hivatott növelni, hogy jelentősen több lesz a tisztán tartható, kivilágított konténervécék száma. Fejlesztik az egyes színpadok hangminőségét, a nagyszínpad előtti teret pedig, amely az esti koncertek után holttérré változott, „konstruktív vizuális térré” alakítják át: több felületet is megvilágítanak. A színpadra vetített képanyag háromdimenziós animációban készül. A kreatív csapat minden este improvizál majd, olyan alkotásokat hoz létre, amelyek tükrözik a Sziget hangulatát, tartalmát.
Dzsessztől a Silent Discóig Újdonságnak számít a nemzetközi dzsesszsátor. Gerendai szerint a Sziget most már a nemzetközi dzsesszéletben is jelentős fesztiválnak számít, ezért döntöttek úgy, hogy ez a zenei irányzat is külön színpadot kap. Kicsit átrendezik a sátrakat, színpadokat, némelyek új helyszínen lesznek, de valamennyi megmarad. Lesz silent disco, azaz csendes diszkó - két angol lemezlovas ötlete -, amely a kétsávos, vezeték nélküli fülhallgatók használatán alapul. Az egész buli csendes, viszont elég vicces látványt ígérnek a csendben táncolók. A tavalyi sikeren felbuzdulva idén egy szabadtéri színpadon kapnak teret a magyarországi kisebb metal-, hardcore- és punkzenekarok. Spanyolországból érkezik az Automata Színház, amely utolsó túlélője a régimódi vásári bódéknak, melyek belsejükben az önműködő szerkezetek titkát mutatják meg. Mivel a nemzetközi program még nem állt teljesen össze, azt sem tudni egyelőre, milyen magyar zenekarok játszhatnak majd a nagyszínpadon. A rendezők igyekeznek úgy alakítani a programokat, hogy az azonos stílust képviselő zenekarok azonos napra kerüljenek. Az elmúlt évek hagyományai alapján azonban itt lép fel a Tankcsapda, a Kispál és a Borz és a Sziámi zenekar is. A külföldiek közül kiemelkedik az angol Radiohead, a skót Fraz Ferdinand, a New York-i Scissor Sister, a Placebo. A világzenei nagyszínpadon fellép a perui Susana Baca, a kanadai La Bottine Sourianté, a mexikói Lila Downst, bemutatkozik Robert Plant vadonatúj zenekarával, a Strange Sensationnel, és jelen lesz lesz Natacha Atlas is.
Jegyek elővételben a Félszigeten is A jegyárusítás május 15-én kezdődik. Az ottalvós-sátorozós elővételes hetijegy május elejétől június 15-éig elővételben 24 ezer forintba, június 16-ától pedig 30 ezer forintba kerül. Az árak a korábbi évek gyakorlatától eltérően a későbbiekben sem emelkednek. A hazamenős nem sátrazós elővételes hetijegy június 15-éig 20 ezer, utána 25 ezer forint, a napijegy ára 6 ezer forint. A július 26-30 között rendezendő marosvásárhelyi Félsziget Fesztiválon szintén kaphatóak majd elővételben jegyek a Sziget Fesztiválra. Szepesi Szabolcs, a Félsziget Fesztivál igazgatója szerint már tavaly is megvolt ez a lehetőség, de mivel nem népszerűsítették, kevesen érdeklődtek: csupán néhány tucatnyi jegyet adtak el. Leopold Erika
Hirdetés
szóljon hozzá!
Hírlevél
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
szóljon hozzá!