
A harmonikus párkapcsolatok fontosságát hangsúlyozzák azok az események, amelyeket Erdély-szerte szerveznek februárban a keresztény egyházak és civil szervezetek. Az interaktív előadásokon kívül kiránduláson, filmnézésen, beszélgetésen és gyertyafényes vacsorán is részt vehetnek az érdeklődők.
Erdélyben is megünneplik a házasság hetét február 12–19. között, a kezdeményezés két évtizede indult Nagy-Britanniából, és a család értékeit, fontosságát állítja a figyelem középpontjába. Többek között Sepsiszentgyörgyön és Marosvásárhelyen is szerveznek eseményeket, amelyek keretében a pároknak lehetőségük van arra, hogy egymásra hangolódjanak, illetve felfigyeljenek a párkapcsolati élet fontosságára.
A szentgyörgyi rendezvénysorozat vasárnap kezdődött az unitárius templomban nyitó istentisztelettel, az unitárius egyházközség és a szemerjai református egyházközség közös szervezésében. Az esemény idei mottója „Veled kiteljesedve”, az előadásokban elsősorban azt hangsúlyozzák, hogy egy kapcsolat csak akkor lehet boldog és kiegyensúlyozott, ha érvényesül a „nélküled is jó, de veled jobb” elv.
A program szerint szerdán a helybéli házaspárok mutatkoznak be, csütörtökön Bustya János lelkész a Biblia alapján beszél a szexualitásról, szerelemről, pénteken közös filmnézéssel, szombaton családi túrával és gyertyafényes vacsorával kapcsolódhatnak ki a párok, vasárnap pedig záró istentiszteleten vehetnek részt a szemerjai református templomban. A programokon való részvétel díjtalan, és a szervezők a rendezvény teljes ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosítanak.
A marosvásárhelyi rendezvénysorozat szervezői szerint a házasság hete jó alkalom arra, hogy a fiatalabb és idősebb párok beszélgessenek a házasság értékéről, tanúskodjanak a család fontosságáról, ünnepeljék meg, hogy kitartottak egymás mellett, s azt, hogy el tudják közösen mondani: „veled kiteljesedett az életem”. Az esemény hivatalos vasárnapi megnyitóján Fekete Márton lelkész hirdetett igét, és Dányi Zoltán budapesti házasságterapeuta tartott előadást.
A szerdai programkínálatban filmvetítés, beszélgetés és szeretetvendégség található. Csütörtökön a Házas Hétvége mozgalom családjaihoz csatlakozhatnak az érdeklődők a Keresztelő Szent János-plébániatemplomban tartandó találkozón. Kezdési időpont: 19 óra, vezeti Balla Imre segédlelkész. Ugyanaznap Marosszentgyörgyön a Gemini vendéglőbe a helyi házaspárokat várják egy meghitt találkozóra, hasonló közös vacsorára jelentkezhetnek a marosvásárhelyi házaspárok is pénteken és szombaton. A rendezvényzáró alkalomra február 19-én, vasárnap 10 órától került sor a Keresztelő Szent János-plébániatemplomban, ahol a szentmisét Balla Imre mutatja be.
A házasság hete rendezvénysorozat két évtizede Angliából indult, minden év februárjában egy hétig a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet. Magyarországon az országos eseménysorozatot 2008 óta rendezik meg, 2011 óta vannak erdélyi kezdeményezések is a keresztény egyházak és civil szervezetek összefogásával.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!