
Fotó: A szerző felvétele
2009. november 02., 01:002009. november 02., 01:00
Kézdivásárhelyen immár második éve szervezi meg ifj. Finna Gábor internetes médiavállalkozó az Erdély Arca szépségversenyt. Idén közel 670 lány nevezett be a
www.erdelyarca.ro internetes portálon a Krónika által is támogatott versenyre. A weboldalon közönségszavazatok alapján több forduló alatt választottak ki 30 lányt, akiknek október 23-án már személyesen kellett részt venniük az elődöntőn. A Szikla panzió konferenciatermében végül 22 lány jelent meg, közülük a szakmai zsűri 12 hölgyet választott ki a Vigadóban október 30-án megszervezett döntőre.
A patinás intézmény nagyterme zsúfolásig megtelt kíváncsiskodókkal: Erdély több településéről érkeztek a barátok és a családtagok, hogy a szépségükkel és rátermettségükkel bizonyítani akaró lányokat jelenlétükkel is támogassák. A lányokat szakmai és médiazsűri is elemezte – a bíráknak nem volt könnyű dolguk, hiszen a tucatnyi lány mindegyike gyönyörűnek bizonyult. Bár Kerekes Lóránd műsorvezető megpróbálta a lányokat vicces beszólásaival bátorítani, látszott, hogy pár versenyző mégiscsak szorong. Néhányan viszont otthon érezték magukat a világot jelentő deszkákon, hiszen már kipróbálták magukat ilyen jellegű rendezvényen.
A négy és fél órás, koncerttel, humorgálával, táncbemutatóval is gazdagított rendezvényen a lányoknak utcai és estélyi ruhában, valamint fürdőruhában is be kellett mutatkozniuk a közönség és a zsűri előtt, ezenkívül kérdésekre is válaszolniuk kellett. A zsűrinek a legnehezebb dolga az estélyi ruhában bevonuló szépségek osztályzásakor volt, ugyanis ismét bebizonyosodott, hogy a ruha teszi az embert. A szép ruhák még jobban kiemelték a lányok alakját, s mindezt fokozta a versenyzők profi sminkje és szép frizurája.
Az Erdély Arca 2008 verseny nyertese, a csíkszeredai Both Krisztina vezette szakmai zsűri végül Mihály Lillát, a nagyváradi Ady Endre Elméleti Líceum tizennyolc éves diákját találta a legszebbnek, a két udvarhölgy pedig a 23 éves marosvásárhelyi Csernáczki Emőke, valamint a 18 éves kézdiszentléleki Vargyasi Szilvia lett. A királynő egyhetes, kétszemélyes egyiptomi kiránduláson pihenheti ki a szépségverseny izgalmait, udvarhölgyei pedig a díjként kapott laptopon nevezhetnek be a jövő évi versenyre. A Székely Hírmondó hetilap díját a sepsiszentgyörgyi 17 éves Barabás Réka-Anikónak ítélték oda az újság olvasói, a verseny egyik főtámogatójának, az Ilu üzletláncnak a tulajdonosa, Sükösd Ede a kézdivásárhelyi 19 éves Lestyán Erikát részesítette különdíjban. Az első udvarhölgynek is megválasztott Csernáczki Emőke pedig a médiazsűri fő kedvencének bizonyult, így ő nyerte el az erdélyi sajtóarcdíjat is. Három profi fotós több lánynak is portfólió elkészítését ajánlotta fel.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.