
2009. december 22., 08:472009. december 22., 08:47
„A 2-es számmal futó új lemez és a 2007-ben megjelent debütalbum között alapvető különbség, hogy két évet együtt koncertezett a zenekar és eközben egyrészt kialakult, mi az irány, amerre menni akarunk, másrészt kiderült, mi áll nekünk jól élőben. Ezek nyilván befolyásolták az új album dalait” – fogalmazott Péterfy Bori.
A punk, rock és sanzon műfajában is otthonosan mozgó énekesnő és csapata, a Love Band most megjelent korongján új elem, hogy Péterfy Bori írta öt dal szövegét. Mint mondta, ez régóta érett benne, és most kipróbálta. „Nehéz dolog, az biztos, de nagyon élveztem” – mondta erről. Mint kifejtette, a zeneszerző-producer Tövisházi Ambrus kész zenéire írta szövegeit, ez a munkamódszer volt az általános még annak idején az Amorf Ördögökkel, és így dolgoznak a Péterfy Bori & Love Bandben is.
Több szöveget írt még az albumra a zenekar által egy tehetségkutatón felfedezett Hujber Szabolcs, valamint Lovasi András, Tariska Szabolcs, Vinnai András író és Egyedi Péter is. Az énekesnő jegyzi a Bűvös vadász szövegét, a dalból már klip is készült Merényi Dávid rendezésében; ebben Péterfy Bori és Gyabronka József áttáncolják a Nyugati teret, és bár a végén Borit lelövik, feltámad és tovább táncol.
„Gyabronka Józseffel sokat dolgoztam együtt a Krétakör Színházban és a Nemzeti Színházban Vlagyimir Szorokin A jég című darabjában most is együtt játszunk. Egy idős táncost szerettem volna a klipbe, de nem találtam megfelelőt, és akkor ugrott be, hogy Jóska nemcsak kiváló színész, hanem szuper táncos is” – fejtette ki. Elmondta azt is, hogy döbbenetes volt a város reakciója arra, hogy két ember a Nyugati téren táncol, sokan „beszóltak” nekik.
Arra a felvetésre, mennyire volt érezhető a lemezfelvételkor, hogy Tövisházi Ambrus zeneszerző párhuzamosan az Erik Sumo Band szintén nemrég megjelent kiváló albumát is csinálta, Péterfy Bori azt mondta: Tövisházi mindig is külön tudta választani különböző projektjeit és mindig új kihívásokat állít maga elé. (A billentyűs hangszereken játszó és vokálozó Tövisházi Ambrus mellett mindkét zenekar tagja még Pápai István ütőhangszeres, Drapos Gergely basszusgitáros és Mészáros Ádám gitáros is. Laskai Viktor dobos viszont nem szerepel az Erik Sumo Bandben.) A december 27-i Péterfy Bori & Love Band lemezbemutató koncerten a Gödör Klubban vendégként fellép Egyedi Péter, akivel Bori a lemezen az Újraélesztő című dalt énekli együtt.
„Jövő év elején megjelenik a Péterfy Bori & Love Band 2B verziója is, amelyen a dalok akusztikus, átdolgozott változatai lesznek rajta, az albumról lemaradt számok, valamint teljesen új felvételek is” – mondta végül az énekesnő. A Péterfy Bori & Love Band 2 című albuma a Megadó Kiadó gondozásában jelent meg.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.