
A Kolozsvár belvárosában tartott rendezvénysorozatra hatalmas külföldi és belföldi tömeg érkezett
Fotó: Untold/Facebook
Nem viseltek védőmaszkot az Untold elektronikus zenei fesztivál résztvevői a koncertek alatt, amiért több száz bírságot róttak ki a hatóságok. A hétfőn hajnalban záruló, négynapos rendezvénysorozatra több mint száz országból napi hetvenezer résztvevőt vártak a szervezők. A városlakók az éjjel is messze hangzó, dübörgő zene miatt tiltakoztak.
2021. szeptember 12., 17:102021. szeptember 12., 17:10
Több száz bírságot róttak ki a hatóságok a hétfőn hajnalban záruló kolozsvári Untold elektronikus zenei fesztivál résztvevőinek, miután olyan felvételek láttak napvilágot a világhálón, hogy a bulizók nem viseltek maszkot.
A négynapos rendezvénysorozatra több mint száz országból napi hetvenezer résztvevőt vártak a szervezők, akik az Untold engedélyeztetésekor azt közölték, a maszkviselés kötelező lesz a koncertek alatt. A szervezők szerint a fesztiválozóknak a belépéskor kötelező volt maszkot viselniük, de végül is mindenkinek a saját felelőssége lesz, hogy eltakarja-e a száját és az orrát a koncertek alatt.
„A koncertekre való belépéskor kötelező a maszkviselés, ha valakinek nincs maszkja, adunk mi, de a koncertek alatt mindenki a saját felelősségére viseli vagy nem viseli. A résztvevők nyolcvan százaléka amúgy is be van oltva, vagy már átesett a betegségen” – mondta Edi Chereji, az Untold menedzsere. A szabályozás szerint a fesztiválra azok léphettek be, akik az egységes európai védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.
A városlakók a zajszennyezés miatt tiltakoztak, sokan felrótták a városvezetésnek, hogy a hatalmas bevétel miatt fittyet hány a lakosok igényeire. Emil Boc, a kincses város polgármestere azzal próbálta csitítani a zúgolódást, hogy közölte: az előző években mintegy 50 millió euró folyt be az Untoldból a város költségvetésébe, különböző becslések szerint idén 30 millió. Az elöljáró mindezt a Digi24 hírportálnak nyilatkozta.

A hatodik alkalommal megszervezett Untold fesztivál több tízezer résztvevőt vonz a kincses városba, ez sokakat aggaszt a koronavírus-járvány terjedése miatt. Tasnádi István Szilárd elmondta, a szervezők törekednek, hogy biztonságos legyen a rendezvény.
A civil lakosság azt is nehezményezi, hogy a hatóságok kettős mércét alkalmaznak:
A Kolozs megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) igazgatója, Dorina Duma az Europa FM-nek úgy nyilatkozott, hogy a kötelező maszkviselés volt a feltétele az Untold megszervezésének. Mint mondta, a szervezők a felelősek azért, hogy a résztvevők betartsák a járványügyi előírásokat.
Az immár hatodízben tartandó, tavaly a pandémia miatt törölt Untoldon az elektronikus zene külföldi nagyágyúi, visszatérő és a fesztiválon első ízben részt vevő előadók produkciói, számtalan kísérőprogram, a fantasy világát idéző látványelemek várta a műfaj szerelmeseit. Az Untold színpadain olyan előadók léptek-lépnek fel, mint David Guetta, Parov Stelar, Martin Garris, Tyga, Dimitri Vegas & Like Mike, The Script és Steve Aoki. Dimitri Vegas & Like Mike „sürgős családi okok miatt” lemondta kolozsvári fellépését.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
szóljon hozzá!