
Fotó: Facebook/Emagic/Komiti.ro
Elkoptathatatlan slágerek, kiváló zenészek, és egy még mindig kitűnő formában lévő szupersztár – Sting kedd esti kolozsvári koncertjéről biztosan évekig fogunk még beszélni.
2017. október 18., 15:452017. október 18., 15:45
2017. október 18., 15:542017. október 18., 15:54
Meglehetősen nehéz közhelyparádé nélkül írni Sting hibátlan kedd esti kolozsvári koncertjéről. Nem könnyű, hiszen az évtizedek óta vitán felül a legnagyobbak közé tartozó newcastle-i születésű, 66 éves popveterán első kincses városi fellépését nem is nagyon lehet bárkiével összehasonlítani.
A popzene Rolls Royce-a – ahogy gyakran emlegetik hősünket – saját ligájában „focizik”, ő képviseli a színtiszta profizmust ebben a műfajban, és ezt a telt házas, első kolozsvári koncertjén is bebizonyította. Ehhez persze főleg az elkoptathatatlan slágerei kellettek, melyek – úgy tűnik – ma is képesek bárkit megszólítani, korosztálytól függetlenül.
Fotó: Facebook/Emagic/Komiti.ro
Szó nem volt nosztalgiaestről indokolatlan közönség-tapsoltatással és konfettikkel, káprázatos díszletekről, percenkénti tűzijátékról vagy mindazokról a showelemekről, amiket megszokhattunk azoktól a kikopott csillagoktól, csillagocskáktól, akik mindig több éves késéssel lépnek fel mifelénk.
Pontban 20 órakor a fények kialudtak, és Sting felsétált a színpadra, románul köszönt, majd belekezdett az 57th & 9th című legújabb lemezének (talán) legjobb dalába, a Heading South on the Great North Road-ba, a második szakasznál pedig színpadra hívta fiát, Joe Sumnert egy kis közös éneklésre. Kétségkívül elegáns megoldás volt ez a felvezetés, hiszen az apuka a dal befejeztével levonult a színpadról, Joe Sumner pedig bemutathatta saját – szép, de felejthető – műsorát. Az amúgy kiváló vokális adottságokkal megáldott 41 éves gitáros-énekes később Sting háttérénekeseként folytatta.
Fotó: Facebook/Emagic/Komiti.ro
Az alig félórás „gyerekjáték” után Sting és zenekara már bele is vágott a Synchronicity II című Police-dalba, káprázatos lendülettel, lenyűgöző megszólalásban. Már a kezdés is nagyon erős volt, de
Sting végig elképesztő profizmussal, energiával – s ahogy mondani szokás: lemezminőségben – énekelte-gitározta végig a koncertet, és olyan műsort állított össze, melyben a jól ismert szólóslágerei mellett legalább kilenc Police-szerzemény kapott helyet (ebben a viszonylag nyers, dob–gitár–gitár–basszusgitár felállásban talán ezek szóltak a legjobban), mi több, megidézte David Bowie-t és Bill Witherst is. Kaptunk két ráadást is, s a végén elhangzott a legnagyobb ovációt kiváltó Every Breath You Take és a legvégén az éteri szépségű Fragile is.
Fotó: Facebook/Emagic/Komiti.ro
Elképesztő sikerek vannak mögötte, sok-sok millió eladott lemez, megannyi slágerlistás dal és ki tudja, hány világkörüli turné, de még mindig ugyanazzal a lelkesedéssel, fiatalos hévvel, jókedvvel, zenei alázattal játssza kitűnő dalait, mint a ’80-as években, pályája csúcsán. Sting egyébként elmondta a koncert végén, hogy ez az utolsó fellépése az idei, 120 állomásos világkörüli turné keretében. Nem bánnánk, ha a következő körútja alkalmával is visszalátogatna Kolozsvárra egy újabb pimaszul tökéletes koncert erejéig.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!