Több mint 11,3 millió utas fordult meg a romániai reptereken az idei év első felében, ami 26 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor, illetve a pandémiát megelőző 2019-es év első felében mért adatokat is túlszárnyalja 5,4 százalékkal.
Romániában először a Szeben megyei Darlac, majd a Maros megyei Gernyeszeg község háztartásaiban próbálják ki a nyár folyamán a hidrogénnel kevert földgáz lakossági használatát.
Az országos fogyasztóvédelmi hatóság Kovászna megyei felügyelősége megbírságolta, illetve felfüggesztette a működési engedélyét a turisztikai szolgáltatásokat nyújtó dálnoki Gaál-kúriának.
Az extrém kánikula átírhatja az öreg kontinensen dívó nyaralási szokásokat: az egyre többször szinte teljesen elviselhetetlen hőség a főszezon legnépszerűbb dél-európai célpontjairól a hűvösebb desztinációk felé irányíthatja a pihenni vágyó vakációzókat.
Románia elegendő víztartalékkal rendelkezik, jelenleg sehol nem kell korlátozásokat bevezetni a lakosság ellátásában – közölte az országos vízügyi hatóság.
A Román Olimpiai és Sportbizottság megerősítette, hogy Miklós Andrea atléta kiharcolta a részvételt a 2024-es párizsi olimpián.
A februári törökországi katasztrófa, majd a Gorj megyei földrengés nyomán egyértelműen megugrott a kötelező lakásbiztosítások száma Romániában, és ugyanilyen hatást váltott ki a júniusi Arad megyei nagy erősségű földmozgás is.
Drasztikusan visszaesett az ingatlan-adásvételi szerződések száma az elmúlt fél évben Romániában, viszont az egekbe szökött lakásárak a kereslet visszaesése ellenére is állják a sarat, nagyjából szinten maradtak. Kolozsváron végre csökkenést jegyeztek.
Júniusra várták, majd augusztusra tolták az ezredik romániai sztrádakilométert is magában foglaló, a Bihar megyei Berettyószéplak és a Szilágy megyei Szilágynagyfalu között épülő autópálya-szakasz használatba adását, most pedig már őszről beszélnek.
Nyaraláskor rengetegen választják a személygépkocsis utazást, amely a legnagyobb függetlenséget biztosítja külföldön is: akkor indulunk el, amikor akarunk, ott állunk meg, ahol éppen kedvünk tartja. Azonban ennek a szabadságnak is megvan a kockázata.
Európai uniós oltalom alatt álló földrajzi jelzés büszke birtokosa lett a „messze földön híres” pécskai kenyér, melyet már több száz évvel ezelőtt is emlegettek a krónikák, de például Nicolae Ceaușescu kommunista diktátor is rajongott érte.
Miközben Románia uniós éllovas a különálló szőlőültetvények száma tekintetében, egyetlen itteni borászat sem fért fel egy rangos, százfős nemzetközi listára. Ugyanakkor Magyarország két helyszínnel is képviselteti magát.
„Perfekcionista maradtam, a füvet is milliméteres pontossággal nyírom” – nyilatkozta egy interjúban Bölöni László, aki franciaországi életéről mesélt a legújabb futballedzői sikereinek is otthont adó ország július 14-ei nemzeti ünnepe alkalmából.
Pénteken ismét beindul a nagyüzem a romániai labdarúgásban: a 16 csapatos Szuperliga öt erdélyi csapata a nyári átalakulásokat követően más-más célokkal, de egyaránt bizakodóan vág neki az új bajnoki idénynek. Az erőviszonyok kiegyenlítettek.
Nagyszeben értékes épített öröksége újabb műemléket foglal magában, a szebeni közfürdőt – közölte Astrid Fodor, az erdélyi város polgármestere.
Csodálatos beteljesedés, minden történelemszerető kincskereső álma – írta körül érzéseit Raoul Vlad Șuta, aki két társával együtt nem mindennapos felfedezést tett Bihar megyében.
Igazi menedéket jelenthet otthonunk hűvöse a nyári kánikulában, amikor a kinti hőmérsékletek szinte elviselhetetlenné válnak. Emiatt egyre többen szerelnek lakásukba légkondicionáló berendezést, viszont sok egyéb „hűsítő” megoldás is létezik.
Bár az európai légi forgalom várhatóan még nem éri el a 2019-es szintet, a nyári csúcsidényre jellemző utasszámmegugrás, a személyzethiány, a rendszeres sztrájkok és a háború okozta légtérbeszűkülés idén is jelentős fennakadásokat okozhat.