Az erdélyi magyarság alkalmazkodási stratégiái a központi témája az Erdélyi magyarság a 20. században című kisebbségtörténeti konferenciának, melyet május 15–16-án tartanak Sepsiszentgyörgyön, a Székely Nemzeti Múzeumban.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a leköszönő nemzeti kormány pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Sulyok Tamás köztársasági elnök kinevezte az új kormány minisztereit és sok erőt, valamint a nemzet érdekében végzett méltó szolgálatot kívánt az új kormány tagjainak, illetve a megválasztott országgyűlési képviselőknek – közölte a Sándor-palota kedden.
Öt újonc került be a magyar labdarúgó-válogatott idei második keretébe.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
A rendszerváltás motorjaként jellemezte a Miniszterelnökséget a tárca élére jelölt Ruff Bálint kedden az Országgyűlés igazságügyi és alkotmányügyi bizottságának ülésén.
Magyar Péter miniszterelnök soron kívüli tájékoztatást kért az Orbán-kormány ügyvezető minisztereitől arról, hogy szombat délután négy órát követően milyen döntéseket hoztak.
Donald Trump szerint rendkívül ingataggá vált az Egyesült Államok és Irán között április elején életbe lépett tűzszünet – az amerikai elnök hétfőn újságírók előtt értékelte a helyzetet.
Egy francia és egy amerikai állampolgár hantavírus-tesztje is pozitív lett azok közül az utasok közül, akiket vasárnap evakuáltak a Tenerifénél kikötött Hondius óceánjáróról – számoltak be róla hétfőn a francia és amerikai egészségügyi hatóságok.
A határon túli magyar közösségek jogainak maradéktalan tiszteletben tartása – az uniós és nemzetközi joggal összhangban – a kiegyensúlyozott és eredményes kétoldalú kapcsolatok alapvető feltétele – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt.
Rendhagyó módon mindhárom rendező országban, sorrendben Mexikóban, Kanadában és az Egyesült Államokban is rendeznek nyitóünnepséget a június 11-én rajtoló labdarúgó-világbajnokságon.
Öt évre visszamenőleg megvizsgálja és feltárja a Tisza-kormány a Bethlen Gábor Alap működését, a Fidesz-KDNP-kormány idején odaítélt támogatások folyósításának és felhasználásának jogszerűségét – jelentette be hétfőn Tarr Zoltán.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
Lezárult a Hondius óceánjáró evakuálásának első fázisa, nyolc repülőgéppel összesen 94-an hagyták el Tenerife szigetét a nap folyamán – közölte a spanyol egészségügyi miniszter vasárnap este, Granadilla de Abona teherkikötőjében tart
Európai uniós zászlót tépett szét szombaton, Európa napján Diana Șoșoacă.
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök.
Vasárnap hajnalra várják a Hondius óceánjáró megérkezését Tenerife szigetére, ahonnan az utasokat a lehető leggyorsabban és a legteljesebb biztonság mellett szállítják majd haza – közölte a spanyol egészségügyi miniszter szombaton.