Krónika Online
2017. március 29., szerda; Ma Auguszta napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal

Versenynaptár: Kolozsvár ad otthont két rangos nemzetközi sporteseménynek 2017-ben

Krónika | 2017.01.03. [23:18]

Magyar szempontból a július második felében Budapesten és Balatonfüreden rendezendő vizes világbajnokság lesz a legjelentősebb sportesemény 2017-ben, de minden bizonnyal nagy érdeklődésre tart majd számot a nyár végén a fővárosban esedékes cselgáncs-vb is – írja összesítésében az MTI.

eurobasket_b

Győrben Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált rendeznek július utolsó napjaiban, és ugyancsak ebben a nyár közepi időszakban, 28-tól 30-ig lesz a Forma–1-es hétvége a mogyoródi Hungaroringen. A túraautó-világbajnokság rendszerint szintén sok nézőt vonzó Magyar Nagydíját ugyanott május közepén bonyolítják le. Ismét Budapest ad otthont a női kézilabda-Bajnokok Ligája négyes döntőjének május elején, nem sokkal később pedig az új Dagály Uszodakomplexum lesz a helyszíne a férfi vízilabda-BL hatos fináléjának.

A nemzetközi sportvilág Kolozsvárra is odafigyel 2017-ben, hiszen áprilisban torna-Európa-bajnokságnak, augusztus végétől pedig férfi kosárlabda-Európa-bajnoki mérkőzéseknek ad otthont a kincses város. A külföldi események közül a jórészt júniusban sorra kerülő oroszországi labdarúgó Konföderációs Kupa mellett a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) szeptemberi, limai kongresszusa emelkedik ki, amelyen eldől, hogy Budapest, Los Angeles vagy Párizs rendezheti-e meg a 2024-es nyári olimpiát. Alább közöljük a várható magyarországi és a jelentősebb, illetve magyar vonatkozású nemzetközi sportesemények 2017-es versenynaptárát.

Január
2-14. Dakar Rali
4. Síugró négysáncverseny, Innsbruck
6. Síugró négysáncverseny, Bischofshofen
6-8. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen
9-10. FIFA végrehajtó bizottsági ülés, Zürich
9. FIFA-gála, Zürich
11-29. Férfi kézilabda-világbajnokság, Franciaország
12. Az Év Sportolója gála, Nemzeti Színház
13-15. Rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Torino
14-II. 5. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Gabon
16-29. Tenisz Australian Open, Melbourne
25-29. Műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Ostrava
27-29. Szánkó-világbajnokság, Innsbruck

Február
I. 14-5. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Gabon
5. Amerikaifutball, NFL Super Bowl, Houston
6-19. Alpesi sí világbajnokság, St. Moritz
9-12. Gyorskorcsolya távonkénti világbajnokság, Kangneung
9-19. Sílövő-világbajnokság, Hochfilzen
13-23. Bob és szkeleton-világbajnokság, Königssee
14-15. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
16. Labdarúgó Európa Liga, 16 közé jutásért, első mérkőzések
21-22. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
21-III. 5. Északisí-világbajnokság, Lahti
23. Labdarúgó Európa Liga, 16 közé jutásért, visszavágók
25-26. Gyorskorcsolya sprint világbajnokság, Calgary

Március
II. 21-5. Északisí-világbajnokság, Lahti
3-5. Fedettpályás atlétikai Európa-bajnokság, Belgrád
4-5. Gyorskorcsolya összetett világbajnokság, Hamar
6-12. Légfegyveres Európa-bajnokság, Maribor
6-19. Síakrobatika- és hódeszka-világbajnokság, Sierra Nevada
7-8. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
9. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
10-12. Rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Rotterdam
14-15. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
16. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók
18-26. Női curling-világbajnokság, Peking
25. Labdarúgó vb-selejtező: Portugália-Magyarország
24-26. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
26. Mezeifutó világbajnokság, Kampala
29-IV. 2. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Helsinki

Április
III. 29-2. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Helsinki
1-9. Súlyemelő Európa-bajnokság, Split
1-9. Férfi curling-világbajnokság, Edmonton
2. Oxford-Cambridge evezős verseny, London
5. UEFA-kongresszus, Helsink
7-9. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj
11-12. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
12-16. Pályakerékpáros-világbajnokság, Hongkong
13. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések
14-16. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír
18-19. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
19-23. Torna, Európa-bajnokság, Kolozsvár
20. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók
20-23. Cselgáncs Európa-bajnokság, Varsó
22-28. Jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Kijev
22-29. Vegyespáros curling-világbajnokság, Lethbridge
25-30. Tollaslabda, Európa-bajnokság, Kolding
29-30. Duatlon Európa-bajnokság, Soria
28-30. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

Május
2-3. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
2-7. Birkózó Európa-bajnokság, Újvidék
4. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések
5-21. Jégkorong-világbajnokság, Köln és Párizs
5-28. Kerékpár, Giro d'Italia
6-7. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
9-10. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
11. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók
12-14. Asztalitenisz női BL és ETTU Kupa, döntők
12-14. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Montmelo-Barcelona
12-14. Túraautó-világbajnokság, Magyar Nagydíj, Hungaroring
19-21. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Budapest
24. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Solna
25-27. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, Final Six, Budapest
26-28. Kajak-kenu, gyorsasági világkupa, Szeged
27-28. Aquatlon Európa-bajnokság, Pozsony
27-28. Evezős Európa-bajnokság, Racice (Csehország)
26-28. Forma-1, Monacói Nagydíj
29.-VI. 5. Asztalitenisz egyéni világbajnokság, Düsseldorf
29.-VI. 11. Roland Garros, Párizs
31. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő, Groupama Aréna

Június
Férfi ökölvívó Európa-bajnokság - később kijelölendő időpontban
V. 29-5. Asztalitenisz egyéni világbajnokság, Düsseldorf
V. 29-11. Roland Garros, Párizs
3. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Cardiff
3-4. Férfi kézilabda Bajnokok ligája, négyes döntő, Köln
6-11. Női vízilabda világliga szuperdöntő
9. Labdarúgó vb-selejtező: Andorra-Magyarország, Andorra La Vella
9-11. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal
10. Triatlon középtávú Európa-bajnokság, Herning
10-11. Asztalitenisz Extraliga, négyes döntő (később kijelölendő helyszínen)
16-18. Triatlon Európa-bajnokság, Kitzbühel
16-18. Német túraautó-bajnokság, Magyar Nagydíj, Hungaroring
16-25. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Csehország
17-VII. 2. Labdarúgó Konföderációs Kupa, Oroszország
20-25. Férfi vízilabda világliga döntő
12-17. Vívó Európa-bajnokság, Tbiliszi
24-25. Triatlon sprint Európa-bajnokság, Düsseldorf
23-25. Forma-1, Európa Nagydíj, Baku
27-28. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
29. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
27-VII. 2. Kerékpár, Tour de Hongrie
30-VII. 2. Motorcsónak F-500 világbajnokság, F-250 és F-125 Európa-bajnokság, Baja

Július
VI. 17-2. Labdarúgó Konföderációs Kupa, Oroszország
VI. 27-2. Kerékpár, Tour de Hongrie
1-23. Kerékpár, Tour de France
3-16. Wimbledoni teniszbajnokság, London
4. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
4-5. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók
6. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágók
7-9. Forma-1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
7-26. Labdarúgó Arany Kupa, Egyesült Államok
11-12. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
13. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
14-16. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Plovdiv (Bulgária)
14-30. Vizes világbajnokság, Budapest
14-16. Forma-1, Brit Nagydíj, Silverstone
16-VIII. 6. Női labdarúgó Európa-bajnokság, Hollandia
17-24. Öttusa Európa-bajnokság, Minszk
18-19. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágók
19-26. Vívó-világbajnokság, Lipcse
20. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágók
20-30. Világjátékok, Wroclaw
21-VIII. 4. Sportlövő Európa-bajnokság, Baku
23-29. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Győr
25-26. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
27. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
28-30. Forma-1, Magyar Nagydíj, Mogyoród

Augusztus
VII. 16-6. Női labdarúgó Európa-bajnokság, Hollandia
1-2. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágók
2-6. Kerékpár, országúti Európa-bajnokság, Herning
3. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágók
4-13. Atlétikai világbajnokság, London
7-14. Junior öttusa-világbajnokság, Székesfehérvár
9. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Szkopje
15-16. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, első mérkőzések
17. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 4. forduló, első mérőzések
18-27. Aquatlon-, duatlon- és hosszútávú triatlon-világbajnokság, Penticton
19-30. Nyári Universiade, Tajpej
19-IX. 10. Kerékpár, Vuelta a Espana
21-25. Íjászat, történelmi Európa-bajnokság, Kecskemét
21-27. Tollaslabda-világbajnokság, Glasgow
21-28. Öttusa-világbajnokság, Kairó
21-26. Birkózó-világbajnokság, Párizs
22-23. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók
22-27. Négyesfogathajtó Európa-bajnokság, Göteborg
23-27. Kajak-kenu világbajnokság, Racice (Csehország)
24. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágók
25-27. Forma-1, Belga Nagydíj, Spa
28-IX. 10. Tenisz US Open, New York
28-IX. 3. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest
30-IX. 3. Ritmikus gimnasztika világbajnokság, Pesaro
31. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Lettország, Groupama Aréna
31-IX. 17. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Kolozsvár, Isztambul, Tel-Aviv, Helsinki

Szeptember
VIII. 19-10. Kerékpár, Vuelta a Espana
VIII. 28-10. Tenisz US Open, New York
VIII. 28-3. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest
VIII. 31-17. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Kolozsvár, Isztambul, Tel-Aviv, Helsinki
1-10. Vitorlázó Finndingi-világbajnokság, Balatonföldvár
1-3. Forma-1, Olasz Nagydíj, Monza
3. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Portugália, Groupama Aréna
4-9. Szörf raceboard Európa-bajnokság, Balatonfüred
5-10. Kerékpár, hegyi világbajnokság, Cairns (Ausztrália)
9. Triatlon hosszú távú Európa-bajnokság, Amszterdam
12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
14. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 1. forduló
13. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság kijelöli a 2024-es nyári játékok helyszínét, Lima
13-17. Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Luxembourg
14-17. Triatlon világbajnoki sorozat döntője, Rotterdam
15-17. Forma-1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
17-24. Kerékpár, országúti világbajnokság, Bergen
20-24. Kettesfogathajtó-világbajnokság, Lipica
20-X. 1. Női röplabda Európa-bajnokság, Baku, Tbiliszi, Gandzsa
22-24. Aerobik Európa-bajnokság, Ancona
22-30. Férfi ökölvívó világbajnokság, Hamburg
24-X. 1. Evezős világbajnokság, Sarasota (Egyesült Államok)
26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
28. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

Október
IX. 24-1. Evezős világbajnokság, Sarasota (Egyesült Államok)
IX. 29-1. Forma-1, Malajziai Nagydíj, Sepang
2-8. Torna, világbajnokság, Montréal
7. Labdarúgó vb-selejtező: Svájc-Magyarország
6-8. Forma-1, Japán Nagydíj, Szuzuka
10. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Feröer-szigetek, Groupama Aréna
14. Triatlon Ironman-világbajnokság, Hawaii
15-22. Íjászat, pálya-vb, Mexikóváros
17-18. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
19. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 3. forduló
19-22. Akrobatikus torna Európa-bajnokság, Rzeszów
20-22. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
23-29. Tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr
27-29. Forma-1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros
31-XI. 1. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

November
2. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
6-14. Labdarúgó vb-pótselejtezők
10-12. Női tenisz Fed Kupa-döntő
10-12. Forma-1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
12-19. Férfi tenisz ATP-világbajnokság, London
17-25. Curling Európa-bajnokság, St. Gallen
21-22. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
23. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 5. forduló
24-26. Férfi tenisz Davis Kupa-döntő
24-26. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
28-XII. 5. Súlyemelő-vb, Anaheim

December
Asztalitenisz Top 12-bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
1. A 2018-as labdarúgó-vb csoportjainak sorsolása
1-17. Női kézilabda-világbajnokság, Németország
5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
7. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör 6. forduló
6-16. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
10. Mezeifutó Európa-bajnokság, Somorja
13-17. Rövid pályás úszó Európa-bajnokság, Koppenhága

Komment




Hozzászólás száma:
Név:
Biztonsági kód
Elfogadom a mércét