
Akárcsak két évvel ezelőtt, Románia vízilabda-válogatottja az idei Eb-n is a 8. helyen végzett
Fotó: European Aquatics/Derencsényi István
Hatgólos vereséget szenvedett Románia válogatottja a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon csütörtökön Montenegró ellen, ezzel a nyolcadik helyen végzett a kontinenstornán. A román vízilabda-válogatott a két évvel ezelőtti Eb-n ugyanilyen eredményt ért el.
2026. január 22., 21:142026. január 22., 21:14
2026. január 22., 23:272026. január 22., 23:27
Bogdan Rath szövetségi kapitány együttesének ez volt a hetedik mérkőzése az Európa-bajnokságon, amelyből hármat megnyert, négyet pedig elveszített. Csoportjában a román válogatott 16-8-ra felülmúlta a szlovákokat, 20-19-re a törököket, majd 20-6 arányban súlyos vereséget szenvedett az olaszoktól, és a 2. helyen jutott a vízilabdatorna középdöntőjébe.
Szerda este egy tét nélküli összecsapáson következett a már elődöntőbe jutott Görögország, amely 18-9-es vereséget mért Románia válogatottjára. A csütörtöki, a 7. helyért játszott helyosztón Belényesi Dávidék a megfiatalított Montenegróval kerültek szembe, amellyel jobbára csak az első negyedben tudták tartani a lépést, a legendás szerb tréner, Dejan Szavics irányította délszlávok a félidőben négy góllal vezettek, majd tovább növelték előnyüket.
A vége 21-15 lett montenegrói szempontból, Románia válogatottja pedig a 8. helyen zárta az Európa-bajnokságot, akárcsak a 2024-ben Horvátországban rendezett kontinenstornán. Amúgy Románia együttese a torna előtt azt a célt tűzte ki maga elé, hogy bejusson a legjobb nyolc közé. A mostani eredmény azt jelenti, hogy a csapat „megváltotta a jegyét” a 2027-ben Magyarországon, a budapesti MVM Dome-ban rendezendő vízilabda-világbajnokságra.
Az 5. helyért csütörtökön késő este játszott helyosztón az Eb-címvédő, világbajnok Spanyolország – amelynek együttesét a magyarok ütötték el az elődöntőbe jutástól – ellentmondást nem tűrő játékkal, 17-9-re legyőzte Horvátországot. (A két évvel ezelőtti kontinenstornán ugyanez a két csapat játszotta a finálét, akkor a hispánok 11-10-re diadalmaskodtak). A belgrádi Európa-bajnokságon pénteken romániai idő szerint 18 órakor magyar–görög (a mérkőzést a Duna World és a Nemzeti Sportrádió, valamint a román TVR Sport egyaránt élőben közvetíti), majd 21.30 órakor szerb–olasz elődöntőt rendeznek.
Eredmény:
a 7. helyért:
Montenegró-Románia 21-15 (4-3, 6-3, 5-4, 6-5)
Románia válogatottjának kerete a belgrádi Eb-n:
Marius Țic, Belényesi Dávid, Matei Luțescu, Tudor Fulea, Andrei Neamțu, Andrei Prioteasa, Andrei Țepeluș, Nicolae Oanță, Alexandru Gheorghe, Vlad Georgescu, Francesco Iudean, Vancsik Levente, Mihai Drăgușin, David Bota, Darian Luncan

Románia válogatottja 15-10-es győzelmet aratott Georgia (Grúzia) fölött a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság középdöntőjének hétfői második fordulójában. Ezzel Vancsik Leventéék bejutottak a kontinenstorna legjobb nyolc csapata közé.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!