Nem cicaharc. Bognár Erika (pirosban) és a címvédő Andreea Ana kemény küzdelme a fináléban
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Bognár Erika ezüstérmet nyert csütörtökön a nők 55 kilogrammos kategóriájában a zágrábi birkózó Európa-bajnokságon, miután kikapott román ellenfelétől. A sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta pénteken a bronzéremért küzd.
2023. április 20., 20:392023. április 20., 20:39
2023. április 20., 21:062023. április 20., 21:06
A BHSE sportolója szerdán a francia Tatiana Debient, majd a német Annika Wendlét felülmúlva jutott a döntőbe, melyben a címvédő román Andreea Anával csapott össze. Bognár élete első felnőtt döntőjére villódzó fények és füstfelhő közepette, ütemes technozenére vonult be, bár a kivetítőn az övé helyett Szabados Noémi fotója jelent meg.
A BHSE birkózója jól állt a lábán, az összekapaszkodásokba is keményen beleállt és nem engedett fogást magán, de egyértelműen riválisa kezdeményezett, ezért Bognárt figyelmeztették, a menet felénél már másodszor. Ekkor elindult a sikeres támadásra rendelkezésére álló 30 másodpercet mérő óra, s ő némileg bátrabban kezdeményezett, összefogott ellenfelével, aki viszont szép mozdulattal gáncsolta és levitte (0-2) őt.
A második menet elején Bognár erélyesebben küzdött, Ana elsősorban a biztonságot tartotta szem előtt, ám miután a bíró figyelmeztette és aktívabb birkózásra sarkalta, ő egy gyors mozdulattal kivette a magyar lábát és kitolta a szőnyegről (0-4). A csata ekkor végleg eldőlni látszott, majd az utolsó perc elején már nem is csak látszott, miután a román levitellel és pörgetéssel (0-8) megduplázta előnyét, egyúttal beállította a végeredményt.
Bognár Erika nagyot küzdött, de nem volt esélye ezúttal a sikerre, viszont így is karrierje eddigi legfényesebb diadalát aratta. „Birkóztam már többször Anával edzőtáborban, kontrollmeccseken, ezeken sikerült pontot szereznem ellene, de ez egy Európa-bajnoki döntő volt és ez más kávéház. Ez most így alakult, de örülök és elégedett vagyok a teljesítményemmel” – nyilatkozta a 23 éves sportoló. „Örülök, hogy Erika jól birkózott. Korábban volt már olyan kontrollmeccs, amelyen le tudta győzni ezt a román lányt, de most a meccs után mondta, hogy ezúttal sokkal erősebbnek érezte, nem hagyott neki helyet” – értékelt Martin Gábor válogatott edző.
A magyar női válogatottnak ez volt az első érme Zágrábban, ugyanakkor biztosan kettővel zárja a tornát, mivel péntek este Orsó Sztálvira az 53 kilogramm fináléjában lép szőnyegre. A mostani Eb-nek ez volt a harmadik magyar érme, korábban a szabadfogású Bajcajev Vlagyiszlav (97 kg) és Ligeti Dániel (125 kg) egyaránt a harmadik helyen zárt.
A román válogatottat erősítő sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta a nők 55 kilogrammos kategóriájának csütörtöki elődöntőjében 2-1-re kikapott bolgár ellenfelétől, így pénteken a bronzéremért lép szőnyegre.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!