Liga 1: döntetlen az FCSB–Kolozsvári CFR rangadón

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Nem bírt egymással a román labdarúgó-bajnokság első két helyezettje: az éllovas Kolozsvári CFR szombaton este 1-1-es döntetlent játszott a második helyezett FCSB vendégeként a Liga 1 alapszakaszának 24. fordulójában.

Krónika

2018. február 10., 23:352018. február 10., 23:35

2018. február 10., 23:392018. február 10., 23:39

A vezetést a fellegváriak szerezték meg Bukarestben: a 33. percben Vlad, a hazaiak kapusa rosszul jött ki egy szabadrúgásból érkező beadásra, az ezt követő kavarodás (Djokovic kezet is ért megmozdulása, illetve Țucudean kapufája) után Vinicius a hálóba talált.

A folytatásban a vendégek növelhették volna előnyüket, de az FCSB is több helyzetet kidolgozott. Aztán a 76. percben Mureșan szerencsétlen mentési próbálkozása 11-eshez juttatta a bukarestieket, akik Budescu revén egyenlítettek, beállítva a végeredményt.

A CFR így megőrizte kétpontos előnyét az 51 pontnál tartó FCSB-vel szemben két fordulóval az alapszakasz vége előtt. A 24. forduló korábbi mérkőzésein: Astra Giurgiu–Medgyesi Gaz Metan 4-3, Temesvári ACS Poli–Voluntari 2-3, Bukaresti Juventus–Viitorul 0-1.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.

Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

A címvédő Manchester City a Real Madriddal került össze a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

2024. március 14., csütörtök

Minden magyart egyesít: bemutatták a magyar labdarúgó-válogatott új mezeit

Az adidas bemutatta a nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott hazai és idegenbeli mezeit.

2024. március 13., szerda

Diószegi: nagyon szeretnénk egy bronzérmet, ami nekünk, székelyeknek aranyosan csillogna

Az utolsó pillanatban biztosította helyét a román labdarúgó-bajnokság felsőházi folytatásában a Sepsi OSK, amelynek a célja a bronzérem és az ezzel járó nemzetközi kupaszereplés – többek között erről beszélt az M1 aktuális csatornának Diószegi László.

2024. március 12., kedd

Ismét játszik egy Dárdai a magyar válogatottban: keretet hirdetett Marco Rossi

Dárdai Márton és Vancsa Zalán is bekerült a nyári németországi Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott keretébe a márciusi barátságos mérkőzésekre.

2024. március 09., szombat

Eddig kettőből kettő: Szaúd-Arábiában sem talált legyőzőre Verstappen, kettős Red Bull-győzelem született

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Szaúdi Nagydíjon Dzsiddában.

Beszólt Emil Boc a Sepsi OSK győzelme miatt, perrel fenyegeti a ploieşti-i futballcsapat

Perrel fenyegetőzik a Petrolul Ploieşti, miután Emil Boc, Kolozsvár polgármestere éles támadást intézett a futballcsapat ellen.