
Összecsapás előtt. A magyar lányoknak szerdán Golovin Vlagyimir által jó csapatnak tartott a románokkal kell megmérkőzniük a kézilabda világbajnokságon
Fotó: Orbán László
Golovin Vlagyimir szerint nagyon jó csapat a román, amely szerdán 18 órától az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott első ellenfele lesz Rotterdamban a holland–német közös rendezésű világbajnokság középdöntőjében.
2025. december 02., 13:012025. december 02., 13:01
„Tudjuk, hogy nagyon jó csapat, a tavalyihoz képest nagyon sok mindenben változott” – hívta fel rá a figyelmet az MTI-nek a szakvezető, akinek az együttese a tavalyi Európa-bajnokságon debreceni középdöntős mérkőzésen 37-29-re győzte le riválisát.
„Akkor inkább a lövőerő dominált náluk, most egy kicsit más játékot játszanak így, hogy az új kolléga ott van” – mondta, hozzátéve, hogy
A román válogatottat, amely a nemzetközi szövetség honlapja alapján egyedüliként valamennyi világbajnokságon ott volt, így ez már a 27. vb-szereplése, Ovidiu Mihai Mihaila irányítja.
A magyarok Svájc előtt Szenegált és Iránt is legyőzték 's-Hertogenboschban a csoportkörben, így a maximális négy ponttal érkeznek a középdöntőbe.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott 32-25-re legyőzte Svájcot hétfőn a csoportkör harmadik fordulójában, ezzel csoportelsőként jutott középdöntőbe a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságon.
Itt a románok után pénteken ugyancsak 18 órától a japán, majd vasárnap 20.30-tól az Eb-ezüst-, olimpiai és világbajnoki bronzérmes dán csapat ellen lép pályára.
A középdöntő első két helyezettje jut a legjobb nyolc közé.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.
A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.
A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.
Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.
szóljon hozzá!